Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Na most hogy utaztassam a 8...

Na most hogy utaztassam a 8 hónaposomat a 0-18 kg-os ülésben? A hordozóval nem volt gond, az üléssel igen. Utálja, üvölt benne.

Figyelt kérdés
A védőnő szerint nyugodtan utazhat menetiránynak megfelelően. Én finoman fogalmazva is korainak tartom. Mit csináljak? Majd megszokja?
2013. jan. 24. 14:59
 1/10 anonim ***** válasza:
34%
Én nekem első perctől úgy utazik!
2013. jan. 24. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Neked van igazad még korai. Esetleg egy másik hordozót kéne venni vagy egy másik 0-18ast.
2013. jan. 24. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
Van olyan ülés, ami menetiránynak ellenesen is rögzíthető. A Tiétek olyan?
2013. jan. 24. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A lányomnak olyan hosszú a felsőteste, hogy alig találtunk neki megfelelő ülést (szinte mindent kipróbáltunk), értelemszerűen hordozót sem.
2013. jan. 24. 15:10
 5/10 A kérdező kommentje:
Menetiránynak ellentétesen bekötve üvölt.
2013. jan. 24. 15:11
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora a lányod, de pl a graco logico egy elég nagy hordozó fiam most nőtte ki 20 hónaposan most is csak a súlya miatt.
2013. jan. 24. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Miért baj,ha menetiránnyal megegyezően utazik-?
2013. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Golan Trevize ***** válasza:
100%

Elvileg 9 hónapos korig menetiránynak háttal kell utaztatni.

Ha te úgy látod, hogy elég erős, stabilan ül egyedül, gond nélkül tartja a fejét huzamosabb ideig is, akkor már nem probléma, ha menetiránynak ül.


Ha gyöngébb, akkor inkább üvöltsön, de üljön háttal.


Ebben a korban a legtöbb gyerek nyaka még nem elég erős ahhoz, hogy megfelelően megtartsa a fejét, és egy erős fékezésnél úgy előre tud billenni a feje, hogy súlyos sérüléseket szenvedhet.

2013. jan. 24. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
34%

9 hónapos kora óta menetiránynak megfelelően ül a lányom és semmi baj vele.

Mindenki ráparázik a menetiránynak háttal dologra, de nem sokkal biztonságosabb az sem baleset szempontjából, mint egy jó, biztonságos ülés menetiránnyal szembe.

(kárszakértő a párom)

2013. jan. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak itthon van így. Fejletebb országokban minimum 1,5 éves korig háttal viszik a gyerekeket, de van ahol 4 éves korig. Az, hogy stabilan ül és tartja a fejét, egyáltalán nem azt jelenti, hogy a nyaka elég erős egy ütközésnél hogy megtartsa a fejét.
2013. jan. 24. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!