Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam le arról,...

Hogy szoktassam le arról, hogy éjszaka cicivel alszik vissza, ha ilyen akadályba ütközöm?

Figyelt kérdés

Be akarom fejezni az éjszakai szoptatást (10 hós), mert aludni szeretnék végre. Az éjszakai ébredésnél cicin kívüli visszaaltatási módszert használok, cicit csak végső esetben kap, ha semmire nem reagál. Az elmúlt éjszaka (és most is) fél-egy óránként ébredt, így többször is volt sírás kb 1 percig alkalmanként, mivel nem tetszett neki, hogy nem kap cicit, hanem máshogy kell elaludni. A férjem felébredt az egyik ilyenre és nem tudott újra elaludni, amiből nagyon csúnya veszekedés lett. Azt mondta hogy ha cici kell neki kapja meg, csak ne bömböltessem már hajnalban, mert neki dolgozni kell mennie hétköznap, nem éjszakázhat.

1-2 perc után általában abbahagyja a sírást és visszaalszik, csak ugye éjszaka a csöndben és sötétben minden hangosabb és hosszabb ideig tart.

Már nem újszülött a baba hogy ilyen gyakran cicizzen, nem akarom minden egyes kelésnél rátenni, arra szeretném rászoktatni hogy máshogy aludjon vissza, és hátha így a gyakori kelésről is leszokna. Arra gyanakszom hogy megszokásból kel cicizni nem az éhség miatt, főleg hogy már rendes ételt is kap, vacsorára is.


2018. júl. 2. 00:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Hat így nem lesz egyszerű. Érthető hogy a férjed aludni akar, de sajnos sírás nélkül ezen nemlehet túl lenni. Ülj le vele napközben -beszélni
2018. júl. 2. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Mekkora tahó a férjed! Nehogy már te tehess arról, hogy sír a baba éjszaka! Ő nem volt ott, mikor csináltátok? ...

Egyébként nálunk a hinta jött be. Engem nem zavart a mellen altatás, de hamarosan jön a kicsi (14 hónap lesz köztük), és a kórházi napok miatt muszáj volt bevetni valamit, hogy ne függjön annyira a mellemtől. A hintában gyorsan elalszik és utána csak át kell csempészni őt az ágyába. 😊

2018. júl. 2. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Ez az a helyzet amikor mindkettőtöknek igaza van. A férjed, jogosan dühös, hisz valóban dolgoznia kell és kipihentnek kell lennie (bár nem értem miért nem tud visszaaludni, ha álmos).

Te az is érthető, ha szeretnél már te is aludni (nyugi én 3 évig keltem :)).

És a kicsi sem olyan bosszantó, hisz alig sír, tehát jól haladnátok.

Valahogy meg kell állapodnotok.

2018. júl. 2. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
68%
Nem kell tahozni, második. Egyértelmű, hogy pihenni akar, ha másnap dolgozni megy. Képzeld el hogy mondjuk buszsofőr és a kialvatlanság miatt balesetet okoz. Vagy szívsebész és miatta meghal a beteg.
2018. júl. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom napközben is cicin alszik el,na arról szoktasd le elöször.

Akkor nem zavarja párodat sem,neked is több a türelmed.

Nem azt mondom hogy ne szoptasd,de ne akkor mikor álmos.

Ha megszokja napközben hogy cici nélkül alszik el akkor már könnyebb lesz éjszaka is!

Kitartás!

2018. júl. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Apa létemre 2-essel egyetértek, nevetségesnek tartom, hogy 0%-on áll e pillanatban (én már nyomtan zöld kezecskét neki).

Nem az apának kell fölkelnie. Ez a lényeg!

Legszívesebben azt mondanám, hogy ha tényleg álmos lenne, akkor vissza tudna aludni, de azért te ezt ne vágd a szemébe. :DDD

Vegyél neki füldugót, ill. aludj egy szobában, de ne egy ágyban a babával, férjed meg a másik szobában. Így lehet minimalizálni a konfliktust - habár elszomorító a férjed hozzáállása.

2018. júl. 2. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet hogy a férjem füldugóval alszik a másik szobában én meg a babával egy szobában de külön ágyban tehát ahogy az utolsó írja.
2018. júl. 2. 16:04
 8/9 anonim ***** válasza:
24%

Goldmund,

Ha a szomszédod hajnal 3kor neki áll az ütvefúróval dolgozni akkor is úgy gondolod, hogy semmi baj, ha almos az ember, alszik? Kicsit vagy csak khm butuska, hogy finoman fogalmazzak

2018. júl. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

7-re:

Hát akkor megmondanám, hogy aki ezek után nem tud aludni, az nem is akar.

Hol sikerült összeszedned ezt a barmot?

És (bár ez képzavar, hisz apa vagyok nem anya), de ha ilyen cirkuszt levágna és tanácsolnám neki, hogy még nagyobb távolságra legyünk egymástól. Mondjuk külön lakásban. Egész további életünkben. ;-)

2018. júl. 4. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!