Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Egy 3 és egy 5 évessel (vagy...

Egy 3 és egy 5 évessel (vagy ehhez hasonló életkorokkal) hogyan néz ki az esti altatás és alvás reggelig?

Figyelt kérdés

2018. okt. 13. 14:21
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

5,5-2,5-3 honapos...


Nálunk nagyon macerás volt,rohangáltam 1,5-2 órát köztük,volt,hogy hamarabb elaludtam.

Aztán kiprobáltuk a jutalmazos módszert,illetve bevontam az apjukat is.


7-kor fürdés, 8-kor mikor a maci megy aludni a m2-ben ők is mennek.

Apa mesél könyvből 2-őt és alvás.

Amióta betartjuk a kötelezö sorrendet plussz lehet pontokat gyűjteni azóta ezerszer jobbak az esték.



A kicsi elalszik a mese alatt,a nagy van,hocy még rajzol az ágyában de általában 20:30-ra alszik.


A picur 7-kor magától alszik.


Éjszaka persze van,hogy felébrednek de max 1-2 x. A kicsinek pisilnie kell általában,a nagy meg csak tudni akarja ott vagyunk e

2018. okt. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
89%
Mindhárom gyerekemnél fürdés után mese, be az ágyukba, betakartam, megsímogattam őket, és kimentem a szobájukból. Kisit dünnyögtek néha, de aludtak reggelig. Nem csináltam műsort a fekvésből.
2018. okt. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Én sem csinálok, de ők nem dünnyögnek, hanem elkezdenek játszani, hangosan beszélgetnek, kiabálnak, rosszabb napokon felkelnek és rohangálnak. Határozottan rájuk szólok, de ez sem használ. És ez megy 8-tól kb. fél10-ig.


Korábban bent maradtam, míg elaludtak, de itthonról dolgozom, és nem bírok éjjel sokáig fennmaradni, és szeretném munkával tölteni ezt az időt, nem azzal, hogy próbálok nem elaludni sötétben a gyerekszobában.

2018. okt. 13. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem pont 3 és 5 éves gyermekeim vannak. Nálunk a gyerekszobák egyelőre még alvószszoba és játszósszoba leosztást kaptak,majd később kapnak saját szobát a gyerekek,most még egy szobában alszanak. Fürdés után fogmosás és meseolvasás (sajnos néha elcsúszunk az idővel,ezért ez utóbbi van,hogy kimarad). 8-kor,legkésőbb 8:15-kor lefekvés,mert másnap korán kelünk. Én leülök a 2 ágy közé,megfogom mindkettő kezét,énekelek egy kicsit,a kisebb általában 5 dal után elalszik,ha nem,akkor azt megvárom,a nagyobb már megérti,hogy anyának van még dolga,vagy ő is fáradt,szóval akkor is ki tudok menni,ha a lányom még nem alszik,ő is aztán álomba merül szépen csöndben. Most már szobatiszta mindkettő,sokáig rendszeresen többször is felébredt éjjelente a kisfiam,már csak ritkán,ha pisilnoe kell (ezt sem minden nap) vagy néha ha rosszat álmodik,a kislányom meg még mélyebben alszik. Ébredések esetén már nem várom meg a visszaalvást,hamar kimegyek a szobából,ha nagyon vígasztalhatatlan valamelyik,akkor nagy ritkán átjhöhet hozzánk. Ma már max fél óra alatt elalszanak,de inkább 15-20 perc elég nekik. Régebben nagyon nehezen aludtak el,főleg a lányom,kiakasztó volt minden nap,ott aludtam el a földön. A kislányomnak 1 éves kora óta nehezen megy az elalvás,de utána már cintányérral a füle mellett se lehetne felébreszteni,sokáig sírt,ha ki szerettem volna menni,így volt,hogy lefeküdtem mellé,mert így hamarabb elaludt,de én is...egy ilyen alkalommal,mikor próbáltam kikelni az ágyból,elvágódtam,a másik ágyba jól bevágtam a fejem,na akkor kiborultam és azóta bekeményítettem,előtte állandóan vitáztam velük,ők meg röhögtek és dumáltak és nem aludtak. Na azóta nincs beszélgetés,az a szabály,hogy 5 dal eléneklése után kimegyek,akármi van,ha hangoskodnak,kiküldöm őket,azóta rend van! Mindenkinek más válik be,de ennyi idős gyerekeknek már el lehet magyarázni a problémád,nálunk még igénylik,hogy bemenjek altatni,én is szívesen teszem,de mindennek van határa.
2018. okt. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A fiam 5,5 éves, a kislányom 3,5 éves múlt. Van külön gyerekszobájuk, de együtt, egy ágyban alszanak, méghozzá a szülői ágyban. Nagyon jó testvérek, imádják egymást, nem tudnak egymás nélkül elaludni. Este 8 körül megyünk be, a férjem olvassa az esti mesét, aztán lámpaoltás után négyesben fekszünk a nagyágyban (óriási ágyat vettünk direkt az együttalvás lehetősége miatt). A férjem és a kislányom pikk-pakk alszik, a fiam szorosan hozzám bújva még nézelődik, Ő nagyon nehezen alszik el. Van, hogy elalszom mellette, van, hogy akkor a csendben gondolom végig a napomat, készülök föl agyban a következő napra. És alapvetően hihetetlen jó érzés összebújni a gyerekeimmel az egész napos távollét után (Ők oviban, én dolgozom).

Ha elaludtak, a férjemmel néha még felkelünk, kint a nappaliban összebújunk vagy csak beszélgetünk, ha az altatás előtt nem tudtunk zuhanyozni, akkor pótoljuk, aztán végleg lepihenünk.

Az éjszakai pihenésem változó: van, amikor szuperül alszom, van, amikor a gyerekek minden neszére fölébredek és takargatom Őket. Az éjjeli alvásom szerintem az idegállapotomtól függ.

Olyan is van, hogy éjjel egyik vagy másik gyerkőcömet kísérgetnem kell a vécére, aztán egy pillanat alatt visszaalszunk.

Alapvetően szeretjük ezt a rendszert, de most nagy változás közeleg: családi házba költözünk, én pedig a harmadik babánkat várom, szval biztosan változni fog valahogy a rendszer a növekvő hasam, a rosszulléteim miatt, de nem görcsölünk rá, ki fogjuk találni, kinek mi a jó.

2018. okt. 14. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó lenne, nagyon jól hangzik az együtt alvás, de sajnos szükségem van a 1.5-2 óra munkára este, mert napközben nem végzek el mindent (saját vállalkozás, és "kötetlen munkaidő"). Azért, hogy délután együtt legyünk, este pótolnom kell, ami elmaradt.
2018. okt. 14. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!