Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Altatás egy rémálom. Akinél...

Altatás egy rémálom. Akinél volt hasonló, hogyan oldódott meg?

Figyelt kérdés

Nem első gyerekem, nem is második, mégsem tudok zöld ágra vergődni. Csak cicin aludt el amíg pici volt, és ez nem is volt baj, a többiekkel is így volt kezdetben, de aztán ahogy nagyobbak lettek, elég volt betenni őket az ágyba és némi ébrenlét után elaludtak. (Igaz, ők cumival)

A picinek nem kell cumi se semmi más, viszont szopira egyre többször nem alszik be, vagy háti hordozóban, vagy el kell vinni sétálni (este is!). Ha berakom az ágyába üvölt. Ezt már a többi gyerek miatt sem tehetem meg. Nincs ötletünk, férjem még tudja karban tartani, de már ő sem bírja jól a súlya miatt, meg erre végképp nem akarjuk rászoktatni.


Arra lennék kíváncsi, hogy akinél hasonló volt, azoknál mi segített, és mennyi idős korában.

(Olyat légyszi ne írjatok, hogy máshogy kellett volna, mert lehet hogy igaz, de az most nem segít)


És sírni hagyni NEM szeretném!



2013. máj. 7. 16:10
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
44%
Tudom, hogy nem szeretnéd sírni hagyni, de sajnos másképp nem nagyon fog menni. A módszer a következő: amikor beteszed az ágyba, akkor ne vedd ki, ha sír. De maradj ott mellette! Simogasd, dúdolj neki. Ha nagyon sír, akkor vedd ki, de amint kicsit megnyugszik, tedd is vissza. Ezt lehet, hogy el kell játszani 30-szor. Nem viccelek, eltarthat 3-4 órán át is. Az első 3-4 nap nagyon rossz, ez igaz. De ez idő alatt szépen megtanul egyedül elaludni. Nekünk bevált.
2013. máj. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
21%
Ja, és tényleg csak akkor vedd ki az ágyból, ha már végképp nem használ a simogatás, dúdolgatás stb. És csak annyira vedd ki, amíg megnyugszik. Ekkor vissza az ágyba. Újra sírni fog, ez szinte biztos, de most is nyugtatás, simi, és végső esetben kivenni kicsit, megnyugtatni, majd visszatenni. Nehéz nagyon, de megéri.
2013. máj. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
27%
Nem értem a lepontozását az elsőnek, mert csak így lehet. Máshogy nem fog menni. Nem kell otthagyni orditani egyedül, de le kell tenni aludni az ágyába. Sírni fog, simogatni kell a hátát, föléhajolni, de nem kibe kapkodni. Azzal csak tovább idegesited. Kb egy szük hét és rendeződik az elalvás.
2013. máj. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Köszi, de mint írtam más megoldás érdekelne. (Amúgy nem én pontoztam le, de ez mindegy is).

Ha beteszem az ágyba, állva rugózik és üvölt, ha ott vagyok mellette, akkor is. Csak akkor nyugszik meg, ha kiveszem.

HOsszabb ideig sem idegileg nem vagyok képes sírni hagyni, sem a többi gyerekkel nem tehetem meg, nem mellesleg ők kezdenek el szólni nekem, hogy "mama nem hallod hogy sír?" :o)


A többieket sem hagytam/hagyom sírni, ha bajuk van, megpróbáljuk megoldani, és ez eddig be is jött. De most fordulóponthoz érkeztem, mert egyelőre nem találom a megoldást, ezért tettem fel a kérdést, hátha más is járt már így, és megoldotta. Talán kapok még ilyen választ is.


Azért köszönöm hogy megpróbáltátok...

2013. máj. 8. 11:12
 5/22 anonim ***** válasza:

Én sem hagytam sírni. Nekem elaludt a kezemben, ha hamar raktam le akkor a szemei kipattantak és sírt, akkor vissza kézbe, megint elaludt megint hamar raktam le, megint sírás. nekem is tanácsolták hogy kb 20 percet várni kell kézben (van akinél 30-at) És teljesen bealszik, akkor raktam le akkor már aludt tovább az ágyában. Amikor még összerezzent a másik szobából a hangokra még nem volt jó, amikor már nem érdekelte, teljesen elernyedt akkor aludt el. Most cici nélkül alszik egyedül a kiságyban. Leteszem és szöszöl még egy kicsit aztán szunya. Neki se kellett a cumi, de azért mindig próbálkoztam, most cumival alszik el,meg egy pelust adok neki, azt az arcára húzza és úgy alszik el egyedül.

Hát próbáld meg hátha bejön nektek is. Mennyi idős a babád?

2013. máj. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
És ha az apja altatná? Nálunk az vált be :) Nálam sír, nála nem.
2013. máj. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
Egy éves lesz pár hét múlva.
2013. máj. 9. 13:42
 8/22 A kérdező kommentje:

Apjával ugyanaz van, kézben tudja elaltatni, vagy babakocsival elviszi sétálni. Most ez az esti gyakorlat. Délelőtt autóban vagy babakocsiban alszik el (utána ha mélyen alszik már át is tudom pakolni innen oda), délután a háti hordozóban (közben a nagy gyerekeim alszanak).


A szopi az esetek 95%-ában már nem altatja el, és ha "kiszopizta magát", akkor el is utasítja (fogak miatt is valószínűleg).

2013. máj. 9. 13:44
 9/22 xStefix ***** válasza:

A sírni hagyást, alvástréninget én se csinálnám, hiába "működik", mert annyi kárt is okozhat, amennyi a "haszna".

A sétálgatás meg tényleg nem megy, hiába van itt a nyár...

A hordozás, ringatás oké, de ha nagy a súlya, akkor megértelek, hogy nem bírod sokáig. (Enyém is hasonló, 10,5 kg, én is nyögök már alatta.:)


Szóval, én azt próbálnám meg, hogy ülve altatom. Így legalább nem kell csak a karban tartani, viszont mégis tudjátok valamennyire ringatni, rázogatni a popsiját. Vagy mesét olvasni neki, énekelni... gondolom az esti rutinja megvan már, ami segíthet ráhangolódni.

Vagy jó lehet még az apás altatás is.

Illetve, amit én is csinálok, az az együtt(el)alvás. Mondjuk a kicsi velünk is alszik éjszak, de az 5 éves lányom is rendre mellettünk alszik el, úgy visszük át a saját ágyába.

2013. máj. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 xStefix ***** válasza:

Szóval a lényeg, hogy mellette legyetek, ha neki most tényleg erre van szüksége - csak olyan módon, hogy ti se purcanjatok ki közben. Lehet, hogy eleinte ez se fog neki tetszeni, de ha közvetlenül mellettetek van (testközelben!), akkor szerintem hamarosan megszokja, hogy nem ilyen "extra" módokon, "szórakoztatva" alszik el, hanem picit nyugodtabb körülmények között.

Kitartás!

2013. máj. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!