Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 6 honapos pici lanyom nehezen...

6 honapos pici lanyom nehezen alszik el pedig nagyon almos, ha elalszik akkor meg hamar folebred. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés
Kisbabam szuletese ota csak kezben ringatva vagy cicin alszik el (meg szoptatom, most kezdjuk a hozza taplalast, kostoltatast). Ezzel nem is lenne problemam mert orulok ha elalszik, a gond az h napkozben fel orakat alszik, sirva kel fol, egesz nap dorgoli a szemet es kaparja a fulet. (Nem faj a fule, nem ehes, nem pisis nem kakis). 2-3 honapos koraban vegig aludta az ejszakakat, egyhuzamban aludt 5-6-7 orakat is. 4 honapos kora ota mar ejszaka is allandoan folebred 5-15 alkalommal, addig sir amig nem kap cicit. Tejem van boven, nem az ehseg kelti fol mert olyankor nem eszik csak cumizik es vissza alszik rajta, de van h fel oran - oran keresztul cicin van ejszaka. Nagyon sajnalom ot, h allandoan azt latom rajta, h faradt es nyuglodik egesz nap. Novemberbe visszuk devenytornara mert kicsit feszesek az izmai. Azt hozza teszem h rengeteg mindent kiprobaltunk (nem gyogyszer nem nyugtato) az alvasara. Pl: egyutt alvas, kisagy athelyezese stb stb.... olyanok velemenye erdekel akik hasonlo cipoben jarnak, hatha tudnanak valami praktikat mondani...a gyerek orvos atlep a teman mert gyonyoruen fejlodik. Gobdoltam a fogzasra is, de mivel a nappali alvas problemak mar 6 hetesen kezdodtek ezert ezt elvetettem eleg hamar...bocsi h hosszura sikeredett :)
2018. okt. 24. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
61%

cumi? az enyémek ugyanezt csinálták. a cumi oldotta meg a kérdést.

azért kel fel mert a kisbabák alvában a mélyalvás és a felületi alvás váltakozik. Amikor a kisbaba felületi alvásba ér kb 30 perc után, és azt tapasztalja, hogy a segítsége amivel elaludt már nincs kéznél, felébred...ringatás...cici stb. ezért kell neki adni valamit amivel visszalhat..sok baba rátalál az ujjára...sok baba cumizik..vagy ringatod amíg kell..kinek mi. ahogy közelednek az 1 éves kor felé, a mélyalvási ciklusok egyre hosszabbak. ennek köszönhetően kb 9-10 hónapos korukra már egész jól beállnak a délutáni 2 órás alvásra

2018. okt. 24. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Babafüggő. 4 gyerekem van, kettő aludt, kettő nem.

Élettani dolog. Normális ez, nem igazán tudsz mit csinálni.

Nekem két éves lesz hamarosan a pici és most 2-6 alkalommal cicizik éjjelente.

Az egyel nagyobb négy éves kora óta alussza át az éjszakát.

2018. okt. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszokat!

Sajnos a cumit nemfogadja el, szivesen ragcsalja az inyevel ha oda tartom, de alapbol kikopi. Az ujjat se szopizza.

2018. okt. 24. 13:23
 4/6 anonim ***** válasza:
folyamatosan legyen mellette..én éjjel mikor felkelt hogy kéri a cicit, nem adtam neki oda. oda tettem a cumit, felvettem megszeretgettem mikor megnyugodott betettem az ágybe..majd újra kérni kezdte a cicit. akkor újra felvettem, megszeretgettem, megdajkáltam majd visszatettem..és ez így ment 1,5 óráig mire egyszer csak nem nyekergett már..b.ementem és aludt mint a bunda cumival a szájába. és utána nem is kérte éjjelre a cicit többet.
2018. okt. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nálunk születésétől ilyen volt az alvás.Éjjel nappal rossz alvó volt.Most egy évesen a járás oldotta meg a problémát, azóta vígan végigalussza az éjszakákat és nappal is jobb alvó.Képes másfél órát aludni:)Nála nagy szó.
2018. okt. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat!
2018. okt. 24. 18:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!