Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Gond lehet, hogy a fél éves...

Gond lehet, hogy a fél éves fiam ilyenkor fekszik le aludni?

Figyelt kérdés
Nem tudtam, hogy hogyan fogalmazzam meg a kérdést fentebb, ezért most pontosítanék itt. Kisfiam 7 és fél hónapos, reggel 6-kor, vagy 7-kor kel. Az éjszakát hónapok óta átalussza, nappal viszont fél óránt, maximum egy órát tud aludni 11 óra környékén. Esténként először 10-kor, aztán 9-kor, sokáig 7-kor, mostanra viszont már 6 órára aludt el. Ha 6-ra nem sikerül az ágya közelébe érnünk akkor sajnos órákig tartó sírás és szomorkodás következik, ezért már nem is próbálom későbbre tolni az alvásidőt. Viszont ma már 5-kor elaludt. Ahogy telik el a nap egyre nyűgösebb és a kedve is kezd elromlani, gondolom ahogy egyre fáradtabb. Ma reggel is 6-kor kelt és egy percet sem aludt nap közben. A kezemben hordoztam pont és egy pillanat alatt egyszer csak elaludt, betettem a kiságyba, azóta alszik, de szerintem ez már az éjszakai alvás. Szerintetek nem gond, hogy ilyenkor fekszik le?
2018. okt. 18. 17:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Muszáj lenne nappal még legalább 2x aludnia. Délelőtt és kora délután is altasd el, este pedig 8-9 felé kerüljön csak ágyba. Kell az idegrendszerének a pihi napközben is.
2018. okt. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom elaltatni nappal. Csak sír. Nem tudom elaltatni egyszerűen. Ásít, dörzsöli a szemét, a takaróba bújik, de nem alszik. Kisírja magát és utána újra jókedvvel van fent tovább. Nem tudok már mit kitalálni, hogy aludjon nappal. Mindent próbálok és még többet is, ami korábban az esti altatásnál bevált.
2018. okt. 18. 17:32
 3/5 anonim ***** válasza:
77%
Ha dörzsöli a szemét és bújik, akkor fáradt. El kell altatni, bárhogy. Ha máshogy nem megy, tedd be a kiságyba és hagyd ott. De aludnia KELL!
2018. okt. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk régebben a rezgő pihenőszék, majd később az Adamo hinta vàlt be napközbeni alváshoz. Sokat nem, de fél-egy órát aludt bennük.
2018. okt. 18. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Ha tudsz még próbálkozz, de ha ez megnyugtat, én soha nem aludtam nap közben. Éjjel is pár órát.


Van valami olyan tényező, ami különböző az éjszakai és a nappali alvásában?

2018. okt. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!