Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Éjszaka etetés tápszerrel,...

Éjszaka etetés tápszerrel, hogy tovább aludjon?

Figyelt kérdés

Amikor szültem volt a kórházban egy IBCLC szoptatási tanácsadó, abból a fajtából aki segíteni szeretne de nem szoptatás náci... Ő mondta nekem, hogy vannak családok, ahol a baba este tápszert kap, hogy tovább aludjon mert az lassabban bomlik le. Szöget ütött a fejemben.


Van valakinek ezzel tapasztalata?


A fiamat (3 hós) 19:30 körül szoktam etetni, majd 22 körül, lefekvés előtt álometetek. Így hajnali 4ig alszik, de jó lenne ha mondjuk 6-ig ki tudnánk húzni mert a 4 órai ébredése után már nem igazán alszik vissza. Arra gondoltam, hogy ezt az álometetést csinálnám tápszerrel, hátha...


2018. dec. 23. 13:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
86%

Szerintem be adj neki tápszert ha van tejed.

És adj hálát hogy ilyen jó alvókája van. :)

2018. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
bocs, ne adj neki*
2018. dec. 23. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Az egyik babám tápszeres volt, ugyanúgy sokszor kelt, mint az anyatejes...
2018. dec. 23. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Az egyik gyerekem pont hasfájós lett a "hibrid" etetéstől, szóval nem biztos, hogy nem generálnál vele újabb problémát. Tudom, sovány vigasz, de a babád a leírásod alapján nagyon sok babához képest egész jó alvó. És hát simán lehet, hogy pár hét múlva már át fogja aludni az éjszakát. De ha akár kisiskolás korig is hajnalban még kelne, még az is normális, nem csak az éhségtől meg szoktatástól függ.
2018. dec. 23. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Felesleges lenne terhelned vele az emesztorendszeret. Marmint Ok, ha nincs eleg tej, akkor muszaj kiegesziteni, de ha van eleg, akkor csak plusz teher ket fajta dolgot etetni a babaval.

Amugy meg ez a tapszeres dolog nem igy mukodik, ha ez ugaz lenne, akkor minden tapszeres baba ataludna az ejszakat, az anyatejesek pedig nem.

Nekem harom tapszeres gyerekem van, de csak egy aludt ennyi idosen 6-7 orat egyhuzamban ejszaka. A kozepso ugy kompletten nem aludt jet oranal tobbet egyszerre ennyi idosen, a legkisebb pedig kiveteo nelkul keri ejjel is harom orankent ugy, mint nappal.

Esze agaban sincs atalaudni az ejszakat meg.

Ketszer fordult elo, hogy negy orat aludt, azutan viszont 2 orara ra ujra enni kert...

A 6 oraval en boldog lennek, a helyedben nem is mernek belenyulni a “rendszerbe”.

2018. dec. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Örülj neki, hogy ilyen jól alszik.Ne bolygasd.
2018. dec. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Hidd el nem azért kel mert anyatejes. Szerintem ne nyúlj bele a rendszerbe, teljesen jó így. Próbáld inkább visszaaltatni reggel.

Egyébként a kisfiam 12 hetes és csak anyatejes, 5 hét 4 napos kora óta átalussza az éjszakákat. Este 10 és reggel 7 között alszik. Szóval nem az anyatejtől függ az alvás.

2018. dec. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem fogok belenyúlni :) Ő 4 hetes kora óta így alszik (kivéve növekedési ugrások persze) és semmi gondom nincs vele, csak ooooolyan jó lenne ha nem hajnali 4kor kezdődne a nap 😅😅 Jobban mondva nem is akkor kezdődik mert a baba tök fáradt, csak éppen aludni nem tud, nyűglődik kb 7.30ig és akkor utána jókedvűen normálisan felébred végre
2018. dec. 23. 15:08
 9/12 anonim ***** válasza:
Akinek jo alvo a babája miért akarja h ennyi idősen átaludja az éjszakát?halgass az előttem szolokra....a kicsi nekem 5-6x is ébredt és hiába akartam volna tápszerezni,nem fogadta el a cumisüveget.
2018. dec. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Babàm este 8tól reggel 6ig alszik. Mármint nem mert kb 5-8x ébred éjjel. 7 hónapos. Pedig de joooo lenne aludni egyszer mondjuk csak 4 órát egyhuzamban....

Ne nyúlj bele a rendszerbe mert még végül rosszabb lesz

2018. dec. 23. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!