Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hozzátáplálás vagy tápszerrel...

Hozzátáplálás vagy tápszerrel etetés? Bővebben lent! SOS!

Figyelt kérdés
az a problémám, hogy szerintem egyre kevesebb tejem lehet ui estére már nem lakik jól és utána többször is felkel még este, hogy egyen, ráadásul eddig kéthetente 700-800 gr-ot hízott és most legutóbb csak 220 gr-ot, nemrég múlt 4 hónapos és eddig csak anyatejes volt nem mozog sokat, sőt mostanság inkább csak fekszik, mint akinek nincs ereje többet tenni...nem tudom, hogy most akkor tápszert váltsak neki ki vagy a hozzátáplálást kezdjem el....teljesen tanácstalan vagyok......segítsetek kérlek!!!
2010. szept. 8. 21:25
 1/9 anonim ***** válasza:
68%
én tápszert adnék neki este. A hozzátáplálást egyrészt nem esti evésre kell elkezdeni (hátha érzékeny lesz vmi kajára) másrészt még jó ideig napi fél liter tejalapú kajcsit kellene neki ennie.
2010. szept. 8. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ,hogy mennyi a tejed. Kezd meg délután a hozzátáplást. Ha akkor sem elég a tej,akkor tápszer,és fokozatosan többet hozzátáplálni. Az esti hozzátáplálás maradjon utoljára.
2010. szept. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Inkább tápszer, bár nekem nem tiszta, hogy miért nem jó a heti 110 gramm hízás egy 4 hónapos gyereknél. Az esti ébredéseknek ezeregy más oka is lehet.

Este ráteszed mindkét cicire?

2010. szept. 8. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

4 hónaposan még nem érett az eméshtőrendszere a hozzátáplálásra. Inkább tápszer.


dwe azt tudnod kell, hogy a babák nem egyenletes ütemben híznak. Eleinte nagyon gyorsan, majd ez szépen lelassul.


Azzal kapcsolatban meg, hogy keveset mozog, én megkérdezném a gyerekorvos és/vagy gyógytornász véleményét.


Amúgy egyáltalán nem biztos, hogy kevés a tejed. Olvasd csak el, milyen tévhitek keringenek ezzel kapcsolatban: [link]

2010. szept. 9. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Este tápszer.

Viszont fejj az utolsó etetés után, hogy nehogy csökkenjen a tejed!

Pici lyukú cumival add, hogy ne szokjon le a ciciről. Ha sokkal könnyebben megy a cumisüvegből, akkor könnyen rászokik arra, hiszen kényelmesebb.

2010. szept. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 xStefix ***** válasza:

1: Ha megduplázta a születési súlyát, akkor teljesen normális, hogy lassul a hízás üteme! Különben sem ez a mérvadó, sem a gyerek megfelelő fejlődése, sem az elegendő tejmennyiség szempontjából!

2: A délutáni/esti "kevés" tej teljesen normális jelenség, de nem a tápszer és pláne nem a hozzátáplálás a megoldása, hanem a gyakrabb szoptatás. (Eddigre a szervezetünk már nem termel egyszerre nagyobb adag tejet, de a több kis adaggal, ami már zsírosabb tej, mint reggel, továbbra sem éhezik a baba. Csak arra kell felkészülni, hogy ebben az időszakban többet lesz mellen.)

3: Az éjjeli ébredésnek, ahogy írták, számtalan oka lehet. Ha a baba tényleg éhes, akkor szopival pont azt kapja, amire szüksége van. (Ráadásul az éjjeli szoptatás különösen hatékony tejserkentő.) Ha nem éhes és csak téged szeretne, akkor is az a legjobb, ha mellre teszed.

4: Ha tápszert kezdesz adni, máris jó úton mész az idő előtti tejelapadás felé...

5: Ha pedig hozzátáplálsz, akkor az előbbin túl még az emésztőrendszerét is megterheled, amit viszont kerülni kellene. Várd ki nyugodtan a 6 hónapot, ez az ideális.

2010. szept. 10. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egészítsd ki tápszerrel. Ha még van tejcsid fele-felébe 6 hós koráig lehet.
2010. szept. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

ha eddig ennyit hítzott, akkor ne várd, hogy ez ezután is íy lesz. nm kell neki se tápszer, se más, csak anyatej.

Ha meg éhezne, akkor ordítana és nem feküdne nyugodtan.

Az én lányom havonta hízott fél kilót, 6 hónapos koráig csak anytejes volt, még minig szoipik, 1,5 éves.

És nem biztos, hogy azért ébred, mert éhes...lányom 15 hónaposan aludta át az éjszakát.

2010. szept. 10. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!!!

egyenlőre abban maradtunka védőnővel, hogy hetente márjük a súlyát és ha már vészesen keveset hízik, akkor majd kitaláljuk mi legyen....egyenlőre marad a szopi és a kitartás....

2010. szept. 13. 20:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!