Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappali félórákat alvó babák...

Nappali félórákat alvó babák anyukái, mikor aludt hosszabban a pici?

Figyelt kérdés

Kisfiam 2 hos, nappal altalaban 20-30 perc alvas utan megebred, ha visszaaltarom cumival ringatassal simivel stb, van hogy alszik meg van hogy felorankent megint felkel.


Tudom ilyen az alvasciklusuk, de ejjel meg alszik illetve sok baba nappal is alszik 2-3 orat egyben. Ez valtozhat vagy en rontok el vmit?


2019. jan. 12. 15:33
 1/8 anonim ***** válasza:
7-8 hónaposan mindkettő. Nem rontasz el semmit. Az enyémek amíg 4x aludtak, sose volt 30-40 percnél hosszabb. A nagyobb 7,5 hósan állt át a 3 alvásra és csak az utolsó maradt fél órás. A kicsinél a 3 alvás fél órás volt, és a 2 alvást is úgy osztotta el, hogy délelőtt fél órát aludt, ebéd után meg 2-2,5 órát. 8 hónapos kortól.
2019. jan. 12. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
En babam is tobbszor alszik egy nap fel orakat. Van amikor becsuszik 1 v masfel ora akkor mar nagyon orulok. Igaz o 9 honapos lesz. 4 honapos koraig ejszaka nagyon jol alvo volt. Azota orankent fel orankent elkezd sirni. Neha megorvendeztet azert egy egy jobb ejszakaval de nem jellemzo.
2019. jan. 12. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

7 hónapos kora körül állt át napközben két alvásra,addig ötször fél órát aludt. Eleinte kipróbáltam mindent, semmi nem használt,30 perc után kipattant a szeme,úgyhogy feladtam...

Aztán egyik délelőtt aludt másfél órát délután kettőt és így maradt :)

2019. jan. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
5 hónapos kora körül, de még így is van fürdetés előtt (nem közvetlenül, kb.1 órával) egy 20 perces szundikálás. Ettől függetlenül könnyen elalszik vacsi után.
2019. jan. 12. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

3 hós a kisfiam szintén fél órákat alszik. De még ez sem törvényszerű. Ha épp sétálunk akkor a délutáni alvás akár 2 óra is megvan. Kb 1,5-2 órát van ébren utána fél óra szunya.

4-5x alszik naponta. Az éjszakát pedig végigalussza 6 hetes kora óta.

2019. jan. 12. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Kislányom 30 perceket aludt az első hónapokban, az éjszakák az elején jók voltak.3 hónaposan ahogy beindult a mozgásfejlődése éjjel is meg nappal is csak 30-40 perceket aludt.13 hónapos és most értünk oda, hogy éjjel már csak 3x kel illetve nappal ha nagyon mázlista vagyok 1 órát is alszik.Én is mindig ezt mondom a páromnak, hogy mit rontok el, hogy másnak órákig alszik nekem meg már örömünnep az 1 óra is, de semmit sem csinálok máshogy mint mások.A gyerekorvosunk szerint vannak ilyen gyerekek, meg hogy mivel ingerkereső baba így előbb fejlődik sok szempontból.Viszont én örülnék ha néha aludna rendesebben is.Persze egy-két nap akad.Pld múlt héten 2 órát is végigaludt pár napig.


Na jó hosszan írtam, pedig lehet hogy nem is lesz hosszú távon gond az alvásával nálatok.Kitartás, hátha hamar jobb lesz.

2019. jan. 12. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Másfél éves volt amikor végre végig aludt egy teljes órát. Előtte újszülött korától kezdve 20 perceket aludt csak.
2019. jan. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Eleinte 4-5x 20 perc

Aztán 3x 30 perc

Később 2x egy óra

Olyn 14 hós korától alszik egyszer 2,5-3 órát.

Éjjel mai napig ébred 3-5 alkalommal.

Most 19 hós.

2019. jan. 13. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!