Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy aludna hosszabban a...

Hogy aludna hosszabban a babám napközben?

Figyelt kérdés
8 és fél hónapos babám napközben kb fél órákat alszik 2x-3x, ami nagyon kevés neki, látszik rajta, hogy álmos, nyűgös, de hiába altatom el fél óra, max 40 perc múlva sírva ébred, de már nem tudom visszaaltatni. Emiatt nyűgös. Pedig besötétítek neki, csendet csinálok, semmi nem hat. Valakinek valami ötlet? Köszönöm :)
2016. okt. 12. 14:09
 1/10 anonim ***** válasza:
így látatlanban, de az én ötletem, ami gyermekemnél bevált, hogy evés után hagyom még játszani, (emésszen a gyomra)várok egy tele pelust is szoptatás után is anno, még büfiztetés volt és csak később tettem le ágyba, amikor már úgy ahogy "leállt" az emésztési/bélgáztermelési folyamat.
2016. okt. 12. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha nem piheni ki magát és nem tudod visszaaltatni, akkor gyanítom, hogy valami van a hattérben. Az én kisfiam 7,5 hónapos korig produkálta ezt, 7 hónaposan végre kiderült a laktózérzékenysége. Majd 8-9 hónapos kora körül megint ezt csinálta, akkor meg az volt a baj, hogy nagyon lassan haladtunk a hozzátáplálással (többek között a laktózérzékenység miatt, úgy tűnt mindentől fáj a hasa) és neki több kiváltott étkezésre volt már szüksége.

A másik tippem még talán az, hogy túl fáradtan alszik el, akkor persze ennyi alvással azt nem fogja kipihenni. Próbáld meg hamarabb elaltatni, többet aludni valószínűleg nem fog de lehet nem fog ennyire sírva, fáradtan ébredni.

2016. okt. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A babák alvásigénye nagyon különböző.

Ha éjszaka ehhez sokat alszik, akkor én nem nyugtalankodnék annyira.


Egyébként sok minden lehet az ok, pl. akár a fogzás is, ami egy rövidebb alvásperiódus után felriasztja.


Érdemes lehet megpróbálni a napi 2x-i altatást, hátha akkor hosszabban aludna.


Próbálkozz, kísérletezz, valami csak bejön majd.

2016. okt. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi :)


Én is hagyom evés után játszani kezdetektől, úgyhogy ez nem lehet a probléma :)


A fogára gyanakszom egyébként hogy az zavarja, de az a furcsa, hogy éjszaka nem csinálja, mondjuk akkor is megébred, de vagy visszaalszik magától, vagy megsimogatom és úgy, tehát nem szokott teljesen felébredni.

Lehet a hozzátáplálás lassú neki? Erre viszont nem gondoltam... Meglátjuk, úgyis ki akarom váltani a vacsit is neki már lassan :)

2016. okt. 12. 14:22
 5/10 A kérdező kommentje:
A laktózérzékenység miből derült ki? Hasmenés, hasfájás, ilyesmi lehet gyanújel?
2016. okt. 12. 14:23
 6/10 anonim ***** válasza:

Mióta megszületett fájt a hasa és nagyon híg hasmenéses széklete volt. Majdnem 6 hónapos korában a gyerekorvos felírta a Peptit de 5-6 hét múlva se hozott javulást. Ezután a Pregomin meg már 2 nap alatt javulást hozott, 2 héten belül pedig elvágták a hasfájást. Azóta már nagyobb, a laktózmentes tejtermékektől semmi baja, a simától megy a hasa.

Egyébként az enyém se ordít fogzás miatt nagyon ha felébred. Az első 6-nál evett szépen és éjjelente max 3x kelt fel de se gél se semmi nem kellett, csak 10 perc fenékrázogatás. Az másik 2 metszőnél összesen nem volt 3 ébredés de nem evett rendesen. Nappali alvást mind elrontotta. (Bár az első 2-nél nem volt mit elrontani a hasfájás miatt) Szóval a leírtak alapján nem zárnám ki a fogzást sem.

Mozgásfejlődés is többször belerontott a képbe. Általában 1-2 hét rossz alvás után mutatta be az újdonságot és pár nap gyakorlás után vissza is állt a rend.

2016. okt. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ha anyatejes, akkor biztosan nem laktózérzékeny, ha eddig nem volt gond ezzel, mert az anyatej laktóztartalma igen magas.
2016. okt. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
hogyan altatod?
2016. okt. 12. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Pontosan tudom miről beszélsz, ugyan ez volt nálunk is. Egy megoldás van rá, majd kinövi és átáll a 2 majd 1 alvásra. Ő is úgy kezdte 5-6 hónaposan hogy csak fél órákat aludt és ez így volt addig amíg 3szor aludt egy nap. Aztán mikor átállt egy délelőtti és egy kora délutáni alvásra akkor lett hosszabb kb. 1 órás alvás 10-11 hónapos kora körül, aztán mikor kb. 1 éves lett akkor váltottunk az egy alvásra és akkor már aludt 1,5 órát is. Utána pedig ez csak javult, mivel ugye elkezdett járni, egyre aktívabb volt délelőtt és most ott tartunk hogy 21 hónapos és 2,5-3-3,5 órát alszik ebéd után, de a minimum a 2 óra. Kitartás, pár hónap és jobb lesz. Én is próbálkoztam mindennel, de 30 perc után úgy kipattant a szeme hogy nem tudtam mit kezdeni. Éjszaka alszik rendesen? Kisfiam egyébként mondhatni igen, vannak ébredések mikor fogzás van vagy betegség, de kb. 9-10 órát alszik. Soha nem aludt éjszaka 12 órát, mindig korán fent van most is.
2016. okt. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Tápszeres, de a leírtak alapján nincs laktózérzékenysége, eleinte fájt csak picit a hasa :)


Akkor ezek szerint látom nem vagyunk egyedül a problémával, bár ezt eddig is tudtam :) Nagyon remélem, hogy hamar kinövi ő is :)

2016. okt. 13. 11:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!