Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Másnak is ilyen nehéz ez a...

Másnak is ilyen nehéz ez a napirend téma?

Figyelt kérdés

Hiába találom én ki, hogy hogy lenne a jó, a kislányomnak teljesen más véleménye van róla.

Sehol nem találok olyan fórumot ahol tudnék erről írni, ezért azt remélem, van itt olyan tapasztalt anyuka, akinek lenne, egy két hasznos tanácsa.

Olvastam már mindenfélét, de már teszek rá, hogy mit kellene és mit nem egy ennyi idős babának.


Két hónapos a lányom. És fél hétkor kelünk reggel apával, akkor cicizik utána van neki kb egy órás ébrenléti szakasz, amikor nézelődik, játszunk. Kb 8-9 között már álmos lesz nagyon, de egyszerűen nem lehet semmivel a kiságyban tartani. Ha elalszik cicin, és úgy teszem be, akkor megébred elkezd sírni és kezdhetem elölről. Ha ébren van és úgy teszem le, hogy majd magától elaszik, egy darabig csendben van, akkor is ha állok mellette, akkor is ha nem, és utána elkezd sírni.

Ezt játszuk 11-ig 12-ig. (Mikor már attól féltem, hogy nagyon ki fog merülni ha nem alszik, akkor magamra kötöttem hordozókendőbe, akkor tudott aludni egy órát.)

És a cicizést is még mindig van hogy elhúzza egy óráig.

És már nagyon nem tudom mit csináljak. Fogalmam sincs, hogy elég e neki ez a minimális alvás, vagy hogyan alakítsam ki a napirendet, amit végre mind a ketten megszokhatunk.

Ma fél nyolckor keltünk mert már éjszaka is óránként fent van amit eddig szintén nem csinált. Azt hittem, ha nappal nem alszik annyit akkor majd éjszaka bepótolja, de ezek szerint nem.

Körülbelül ma is aludt másfél órát összesen.

És azt sem tudom gondolni, hogy elég neki, mert sírósan, nyűgösen ébred, cicizik, ami megint elnyomja, de aludni nem tud, pedig pirosak a kis szemei és ásítozik.


Hogyan alakítsam ki neki a napirendet? Csak minimálisan, támpontként mindkettőnknek. NEm akarok percre pontosan mindent. Csak hogy kicsit neki is beálljon egy ritmus.

Mert azt is próbáltam, hogy megnézem, neki milyen a bioritmusa, de semmi logikát nem látok benne. Minden össze vissza van é ez engem már teljesen kikészít. Annyit tudtam eddig tenni, hogy 18.00 és 19.00 között fürdünk és nagyjából 20 körül ágyban vagyunk.


Válaszadók, légyszí legyetek kíméletesek, kezdő anyuka vagyok aki már így is azt hiszi, hogy mindent rosszul csinál



2019. jan. 14. 14:28
1 2
 11/13 Coffelia ***** válasza:
Ó, 8 hetesen még eszembe se jutott az órát nézni, nagyjából tudjak enni, rengeteg vozet inni, egyszer kimenjünk sétálni, és a nap többi része pedig időtlen nyúlás, fetrengve cicizés, közben cirógatással, könyvvel, filmmel, nettel, papírzsepivel, rágcsával, de legfőképpen nonstop vizespalackkal. Az ölemben aludt a szopipárnán, én meg addig pihentem vagy szórakoztam. Sokat kézben, sokat cicin, amikor csak akarja. Legalább 4,5-5 hónapos volt, mikor ellezdett beállni, mikor van a két nagyobb alvása, konkrét három alvásos időszakunk nem is volt. Nem is muszáj, hogy legyen. Az első három hónap a világhoz hozzászokós negyedik trimeszter, cici kell és anyaszag, ha meg többedik gyerek, akkor úgyis kendő karikás, és már lehet is menni vele akárhova, alszik, amikor kívánja.
2019. jan. 17. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
#11 nagyon laza vagy! Egész fellelkesítettél. Köszönöm!
2019. jan. 17. 10:13
 13/13 anonim ***** válasza:

Az én kislányom holnap nyolc hetes.

Engem halálrafrusztrált az egész rokonság a napirend kérdéssel. Szerintem egy ekkora babának még nincs napirendje. A mi nalunkban a séta a fix pont. Ha nem járnánk sétálni, nem aludne délután. Délben indulunk és ö ilyenkor 4 órát alszik. Akkor is, ha intézkedünk, boltba megyünk, ismerössel találkozunk és kint vagyunk, akkor is, ha hazamegyünk egy óra után, otthon folytatja. A másik fix pont a fürdés. Ez fél nyolckor van, fél kilencre kerül ágyba. Éjjel 2-3 felé kel, eszik visszaalszik, majd ö is fél hétkor kel, Apával, de visszaalszik még olyan nyolc-kilencig. Ettöl délig vagy nézeget, játszik, még egy kicsit visszaalszik.

Nekem is mondták, hogy ne hagyjam délután aludni, mert nem fog éjjel, de én ezt nem tapasztalom. Én nem az idöpontokat látom egyébként sarkalatosnal, hanem az események egymásutániságát. Pl. Fontos neki, hogy reggel bejárjuk a nappalit, mielött visszamegy a szobába aludni. Elalvás elött eszik és utána megint körbejárjuk a lakást, megnézegeti a könyvespolcot, ezután énekelünk neki egyetlen dalt, majd letesszük, többnyire még ébren a kiságyba.

Ott elalszik.

Egyébként ezzel szerencsésnek érzem magam, de tudom, hogy bármikor változhat, egy éves korig az egyetlen állandó dolog szerintem a változás :)

Hozzátenném, hogy az elsö három hétben, vagy a sebesre szívott mellemen volt és eszegetett én meg közben olvastam, neteztem, filmeztem, vagy aludt... Órákat cicizett. Mostanra egy etkezese a legdurvabb esetben negyed ora, pedig azt hittem ez örökre így lesz...

Szerintem a legfontosabb, hogy légy nyugodt, attol ö is mhnyugszik és én javaslom a sétár, ha babakocsiban, vagy hordozóban elalszik. :)

2019. jan. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!