Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 10 hónapos miért ébred hajnalb...

10 hónapos miért ébred hajnalban? Éhes lenne?

Figyelt kérdés

A babám az utóbbi kb. 4 hétben minden hajnalban 3-4 óra körül felkel és nem alszik vissza. Ha a kiságyban hagyom sír, ha kiveszem elvan mellettünk, gagyarászik, dumál, nyafog. Dörgöli a szemét, de nem alszik. Ringatást is próbáltuk már. Aztán olyan kb. 2 óra múlva bealszik, némi nyűglődés után. Arra gondolok, talán éhes lenne? Mert nem sír, mint mikor a pocija fáj, jelenleg nem fogzik, kint van már 8 fogacska. Nagy baba, majdnem 11 kiló és 83 centi. ( a férjem családjában mindenki magas) Az etetése így alakul:

Reggeli: 6/fél 7 - 220 mili tápszer

Tízórai: 10 óra - Egy adag gyümölcs 7 gabonással vagy babamüzlivel sűrítve, fél enyhén vajazott vagy sima kenyér kockára vágva (nagyon szereti)

Ebéd: Egy adag főzelék/rizs/krumpli hússal vagy hús tésztával. + kb. negyed adag gyümölcs

Uzsonna: 6 óra - Egy adag főzelék hús nélkül + vagy egy kis gyümölcs, vagy 1-2 Hipp babakeksz, esetleg pár falat kenyér/kifli.

Vacsora: Fürdés után 9 órakor - 220 mili tápszer.

Vacsi után elalszik.

Mit csinálunk rosszul? Éhes lenne? Vagy a napirend nem jó? Amúgy reggeli után még visszaalszik általában 9-ig. Ez pici kora óta így va. Próbáltam, hamarabb kelteni, de akkor egész nap nyűgös. Szerintetek???



2018. dec. 24. 05:59
 1/10 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem, hogy nappal egyszer alszik, kb. másfél-2 órát.
2018. dec. 24. 06:01
 2/10 anonim ***** válasza:

A én kislányom 21 hónapos, de még este 8-9 közt eszik szilárd ételt is, utána issza a tápszert, igaz kevesebbet mint a tiétek. (170 ml körül)

Szerintem megpróbálhatod 6 után még egy étkezéssel.

Amúgy az én kislányom kb 1 hónapja szokott le a hajnali tápszerről (3-4 óra közt)

2018. dec. 24. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg, hogy adsz beki hajnalban tápszert.Csak úgy derítheted ki, hogy éhes e.
2018. dec. 24. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen, lehet, hogy éhes.

A másik tippem a szeparációs szorongás: az első hulláma 8-10 hónapos korban tombol. Az beszédes, hogy a kiságyban sír, ha magatok mellé veszed, megnyugszik, gagyorászik. Tipikus szepás jelenség. Melletted akar lenni, akkor érzi jól magát. A hideg kiságy pedig nagyon magányos dolog, nem csoda, hogy sír benne.

Olvass utána a szeparációs szorongásnak!

2018. dec. 24. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Bogus20 ***** válasza:
Enyém 11 hónapos. 1x-1x nekem is fel szokott ébredni, adok neki kis cicit, és ha nem alszik el, berakom a kiságyába. Ha sír, várok egy picit, pár perc alatt abba szokta hagyni és alszik. Ha beveszem magunk közé, akkor el kezd nyűglődni, vergődni, és addig forgolódik, amíg el nem alszik, de ez van hogy 1 órán keresztül is eltart.
2018. dec. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én mindig adok tápszert ha éjjel felébred a lányom, utána rendben vissza is alszik, úgyhogy valószínűleg éhes ilyenkor a fiad, viszont a súlya szerintem kissé sok, a lányom 11 kg lett most, de ő 19 hónapos, ettől függetlenül én adnám neki az éjjeli tápszert, mert fontos, hogy aludjon a család.
2018. dec. 24. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én tápszer előtt inkább megpróbálnám megitatni. Lehet, hogy száraz a levegő, kiszárad a torka. Az én kislányom mindig kér inni éjjel, 3 óra körül.

A napirenddel szerintem nincs gond, meg a kajával se.

2018. dec. 24. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem kipróbáljuk, hogy kap kb. 100 mili tápszert, ha felébred, az nem sok. Remélem beválik és jobban visszaalszik. A szomjúságra én is gondoltam, de nem ivott. Meg van hideg párásító a szobában. Kedves 6-os, a súlya tényleg soknak tűnik, de a védőnő 3 hete mérte és 83 centi volt. 80-as ruhákat hord, de van amiből már 86-os kell hosszra.
2018. dec. 24. 13:39
 9/10 anonim ***** válasza:

Súlyára reagálnék: a lányom 86 cm és 12,5 kg. Normál testalkatú, igaz 21 hónapos.

Jó hosszú baba, pedig az én lányom is az átlagnál nagyobb 😊

Szóval szerintem oké a súlya 😊

2018. dec. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A férjem (ő 198 cm.) és a két fiútestvére mind majdnem 2 méteresek... :) A doki ránézett és csak ennyit mondott: genetika
2018. dec. 24. 23:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!