Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mit lehet tenni a hason alvás...

Mit lehet tenni a hason alvás ellen egy forgó babánál?

Figyelt kérdés
4 hónapos babám mióta forog előszerettel alszik hason. Viszont napközben hogy sokszor ránézek úgy kell megfordítanom a fejét mert arccal a matracba van. Kókuszmatracunk van és van légzésfigyelőnk ia de nagyon nem vagyok így nyugodt éjszaka. Hiába hátán teszem le és úgy is alszik el de míg én is alszok bármikor megfordul.
2019. febr. 11. 12:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A babák jobban szeretnek hason aludni, nagyobb biztonságban érzik magukat, ha a kis arcuk valamihez hozzáér. Mint az anyaméhben, amikor sokszor belefúrták magukat a méhlepénybe. Ha már ilyen ügyesen forog, a kis fejét is tartja, szerintem alapból hasra fektesd le, tök egyértelmű, hogy neki úgy kényelmes.
2019. febr. 11. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ja, egyébként 3 gyerekem van, mind hasonalvó baba volt.
2019. febr. 11. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
És ők is belefúrták az arcukat a matracba?
2019. febr. 11. 13:11
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Elvileg a kókuszmatrac direkt ezért jó, hogy ha belefúrja az arcát akkor sem fulladhat meg, mert annyira jól szellőzik.


De ha nagyon aggódsz, akkor szerezz be olyan elfordulás gátlót. Bár én nem vagyok a híve, mert korlátozza a babát, de mindenki maga tudja.

2019. febr. 11. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen, volt, hogy belefúrták, főleg a középső. Mondta a védőnő is, hogy ő biztos sokat így volt a méhben, azért szereti azt a pózt. Én azért óvatosan oldalra fordítottam a kis buksiját, de a mai napig így szeretnek aludni.
2019. febr. 11. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Ami azt illeti, a babának levitálni kéne alvás közben. Amikor még én voltam baba, úgy tanították az anyákat, hogy hasra fektessék a babát. Így ha bukik, nem fullad bele. Aztán kitalálták, hogy mégse jó a hason alvás, mert növeli a hirtelen bölcsőhalál kockázatát. Maradna még az oldalt fekvés, de azért meg az ortopéd orvos szól, hogy nem jó a csípőjének. Hogy a kérdésre is válaszoljak: semmit nem tudsz csinálni. Egy forgó baba már úgy alszik, ahogy neki kényelmes.
2019. febr. 11. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Örülj neki! Megfulladni nem fog - pláne légzésfigyelővel - de legalább nem lapul el a feje. Nekem mindhárom gyerek képtelen volt hason lenni, amíg önállóan nem tudtak forogni, így háton aludtak addig. Kettőnek el is lapult a feje, sok idő volt, míg helyreállt...
2019. febr. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem is hason alvo a babam a kezderek ota, most 10 honapos. 3 honap korul o is sokat csinalta azt h arcal a matracban aludt, de amint nem volt neki ugy jo elforditotta magatol a fejet, de volt h masfel oraig ugy aludt. Mindig hasra tettem le. Mostanaban meg eloszeretettel forog a hatara ea szetdobott kezekkel alszik. Valtoznak mindig. Nem fog orokke igy aludni 🙂
2019. febr. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kicsit megnyugtattatok, de biztosan nem fullad meg?
2019. febr. 11. 16:58
 10/11 anonim ***** válasza:

Le tudja tenni a fejét hason oldalra? Az én lányom nem tudja sajnos,ezért tornára járunk. Ő is belefúrja a fejét a matracba,nem is tudtam hason altatni.

(4 hónapos)

2019. febr. 11. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!