Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha három hónaposan alszik...

Ha három hónaposan alszik 4x40 percet fél éves kora után mire lehet számítani? Akkor sem fog gondolom két órákat aludni egyhuzamban. Marad a 40 perc csak mondjuk kétszer? Elég lesz az neki?

Figyelt kérdés

#Alvás altatás #szokszor keveset
2019. febr. 27. 07:57
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nagyon vàltozó lehet marad a 40 perc de lehet több ès vesebb is. Mondjuk ha sokat mozog lehet jobban elfàrad igy többet alszik. Ën kisfiamn 7 hónapos lesz hètvègèn. 2szer alszik egy nap dèlelöt 20 perctôl akàr 2 óràt is vàltozó. De dèlutàn max 1 óràt szokott
2019. febr. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ezt nem lehet megjósolni. Nem úgy van, hogy ahogy nőnek, egyre kevesebb az igényük. Pl. az egyik gyerekem mindig rossz alvó volt, egy évesen már napközben is csak egyszer aludt, de éjszaka ugyanúgy kelt (néha óránként is, de minimum 4x), két évesen ugyanez nappali alvás nélkül, aztán három évesen elkezdte átaludni az éjszakát, négy évesen most rászokott a délutáni alvásra. Mindig normál súlyban volt, okos, ügyes, másfél éves koráig szopott, sokat vittük friss levegőre, két éves korától bölcsis volt... szóval ki érti. :)
2019. febr. 27. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nálunk 4x30 percet aludt 3 hónaposan,később 3x30 percet aztán valamikor 9 hónap körül átállt 2 alvásra akkor 2x30 percet 1 éves 14 hónapos kora között állt át fokozatosan az 1 alvásra most 16 hónaposan érte el azt, hogy 1 órát másfelet is alszik.Mondjuk az, hogy nálunk így volt nem jelenti azt hogy nálatok úgymond nem lesz jobb a helyzet.

Ha új mozgásformát tanult akkor pár napig aludt többet is, de aztán minden visszaállt a régire.

2019. febr. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Eleinte a lányom is ilyen 30-40 perceket aludt, 4x-5x is egy nap. Most 8 hónapos es de. alszik még 40 percet, ebéd után 1,5-2 órát, és még du. is 40 percet, este 8-fél 9-től alszik reggelig (6-7 között ébred).

A fiam mindig is kicsi alvásigényű volt, neki 2x20 perc elég volt, 9 hónaposan örültem ha ebéd után alszik egy órát (amit kb. 2 órás altatási rituálé előzött meg). 2 évesen már nappal nem is igényelte az alvást, éjszaka iskeveset alszik.

2019. febr. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Coffelia ***** válasza:

A legjobb tanács, amit kaptam eddig... hogy ne számíts semmire! :D

Várd meg, hogyan alakul, alkalmazkodj hozzá, és lassan tágítsd a lehetőségekhez mérten a baba határait, ameddig engedi.

2019. febr. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3-as vagyok.Elfelejtettem írni, hogy ha napközben jókedvű és kiegyensúlyozott, mosolygós akkor elég neki a 40 perc is.Én is sokat aggódtam kérdeztem az orvosunkat.Szerinte akkor volna neki kevés ha nyűgösködne,sokat sírna.

Nem gyorsabb a mozgásfejlődése a te picidnek amúgy?

2019. febr. 27. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Nem nyűgös napközben, mozgásfejlődése normális szerintem. Viszont hat hetes kora óta ilyen negyven perceket alszik. Amúgy sokszor ébred sírva de max egy perc és megnyugszik utána már nevetgél.
2019. febr. 27. 13:34
 8/9 anonim ***** válasza:
Én sem hiszem hogy megjosolhato lenne, de elmondom hogy nalunk mi volt# amig haromszor aludt (talan 4 vagy 6honapos koraig, nem emlekszem pontosan), addig 20-30 perceket aludt, nem volt jo alvo. Aztan amikor atallt kettore egy evig kb minden nap ketszer ket (neha tobb) orat aludt. Hajra
2019. márc. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
4.5 hós. Rosszabb mint volt. Van hogy fél órát nem tud aludni egyhuzamban. Viszont este fél hétkor már két napja nem alszik.... 🤔🤔
2019. ápr. 1. 20:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!