Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mi történhetett 5.5 hónapos...

Mi történhetett 5.5 hónapos kisfiammal? Volt ilyen másnak is?

Figyelt kérdés

Kisfiam szépen elaludt magától főleg este. Nem kellett ringatni, babusgatni. Nappal nehezebben ment neki, de akkor se volt olyan nehéz.


Nagyjából egy hete csak úgy tud elaludni, ha ölben ringatjuk, de még úgy is nehezen. Mi lehet ennek az oka?


Igen, fogzik, az egyik màr majdnem kint van. De csak nem lehet mindent a fogzásra fogni!? Vagy igen?


2019. ápr. 19. 09:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Az en kisfiam is gyonyoruen elaludt magatol mindig. Nappal is, de ejszaka amint letettem, mar fordult is be es aludt. Mutatott a kisagyara es menni akart oda. Ez ment olyan 3-4 honapig, gondoltam is magamban, hogy milyen gyerekjatek lesz ez igy.

Most 7 honapos es volt egy idoszak kb. akkor, mint neked, amikor nagyon nehezen ment. Este szerencsere akkor is elaludt magatol, de napkozben volt olyan, hogy 50 percig kinlodtam egy 25 perces alvasert. Raadasul o nem szereti, ha ringatom, tol el magatol es sir.

Nem tudom, hogy mi valtozhatott meg, mert neki meg a foga sem jon, tobb inger eri talan oket vagy nem tudom. Mindenesetre en nem akartam, hogy az egesz napunk altatasbol alljon, ugyhogy o delelott es delutan cicin alszik el, aztan meg egyszer babakocsiban vagy autoban, ha megyunk valahova. Igy konnyebb, tobbet is alszik es nem kell szenvednie minden alvas elott.

Jo lenne neha belelatni a fejukbe, hogy mi miert van 🤷🏽‍♀️

2019. ápr. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem csak a fogzás, a mozgásfejlődés is ilyentájt kavar be a gyerekeknél. A nagylányom mindig is jó alvó volt, 6 hetes korától átaludta az éjszakát, azóta sem kelt sosem, de 5 és 7 hónapos kora között nagyon rosszul aludt, nehezen aludt el, 2-3 alkalommal kelt éjszaka. Nála inkább a mozgás volt a ludas, 5 hónaposan kezdett kúszni, 7 hónaposan már lépegetett kapaszkodva. Amint eltelt 2 hét ezután, újra jól aludt és azóta is. A fogzás annyira nem viseli meg, neki 3 hónaposan kint volt az első kettő, 6 hónaposan már 8 foga volt. 😊
2019. ápr. 19. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

De sajnos lehet a fogzás agy egyéb mozgásfejlődés is


Lányom átaludta az éjjeleket


Jött a fogzás 3hósan


Azóta nem


Akkor sem amikor épp pohen 2 fog közt

6 hósan 6 foga volt

2019. ápr. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Fogzás, mozgásfejlődés, telihold, hideg van meleg van, ezer oka lehet. Vannak időszakok, túl kell élni. Kisfiam is ölben aludt el hintaszékben 7 hónapos koráig, utána rájött hogy neki is kényelmetlen (óriásbaba volt), és egyből a tej után ment a kiságyba, először mellette ültem, simogattam, aztán hintaágyban, aztán csak a szobája körül motoszkáltam és megtanult egyedül elaludni, 5 hónaposan nagyon kicsi még, szüksége van a közelségedre. Esetleg próbálj meg neki adni szundikendőt, hátha az lesz neki az elalvást segítő játéka. Nálunk is ha előkerül a szundimajom, azzal dörgöli az arcát és se kép se hang.
2019. ápr. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!