Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Esti alvással kapcsolatban...

Esti alvással kapcsolatban lenne kérdésem . Bővebben lent?

Figyelt kérdés

.

Van egy kislányom aki 11,5 hónapos ( tápszeres ) . A napi rutinunk 6:00-7:00-kor kel fel , jatszunk ill. Sétál már egyedül és ide oda sétálunk a lakásban én intezem a házi munkát . majd 8:00-8:30-kor reggelizik változó , hogy mit . Majd foglalkoztató játékot jatszunk . ( formát a formára , karikákat a rudra, könyvben tárgyaknak a nevet tanulni majd mondokazunk .)

Majd 10:00-kor alszunk ( mellettem van dudolom a “ tavaszi szél” és kb. 5 perc alatt el alszik . 40-1,5 órát alszik általában . (Kis kora óta a kis ágyban alszik )

Fel kelünk előkészítem a sétára a rágcsálnivalók valót ( alma, banán, narancs , mikor mit ) és a tapszert is elő készítek hátha éhes lesz . Sétálunk a faluban erdeklodik midnen iránt , erdőben sétálunk tanuljuk a fákat a leveleit nézzük a kérgét virágokat . Majd vissza sétálunk haza , nem szokott enni tapszert de elő vigyázatosságbol mindig viszek neki . Szóval haza erunk és ebédel . Hús leves vagy gyümölcs leves mikor mit főzök neki . Majd másodiknak husit főzelék ismét amit főzök szóval változó .

Oda figyelek mit egyen , kókusz olajon sutok neki meg főzök kevés fuszerrel minimális só, majd 14:00-15:00-kor alszik ismét most szókott 170-200 ml tapszert enni . És ismét úgy megy az altatás mint reggel .

Ezután foglalkoztató játék , majd udvaron cica és kutya kergetés csúszda hinta . Majd 18:00-18:30-kor be megyünk a szobába , ilyenkor mesét rakok neki míg én elő készülök a fürdéshez. 19;00-ig végzünk ezzel ilyenkor nem találkozik senkivel sem aki éppen a lakásban van . Elő készítettem a tapszert ismét 170-200 Ml eszik fog mosás beszélgetek vele hogy nagyon ügyes és okos kislány volt .( nap közben egyáltalán nem hisztis és normálisan alszik )


Viszont . 20:00-ig bezárólag el alszik

Majd 22:00-tól álmában nagyon hangosan üvöltve sír és ki nyomja magát mint egy “ sajt kukac” forgolodik jobbra-balra körbe -körbe . Majd egy 3 perc szünet és folytatja . Ki veszem a kis ágyból magam melle teszem és simogatom a hasát , a lábat , a hátat . Kicsit meg nyugszik , amint meg nyugodott vissza rakom a kiságyba rá 30-60- perc újra kezdi , ilyenkor készítek tapszer 120-170ml eszik . Majd vissza fektetem be takarók és rendben van . Majd 00:00 - 1:00 között ismét majd 3:00-kor is . Majd akkor is eszik és vissza teszem és utána reggel 6:00 kor is ezt csinálja . Olyan mintha fájna neki valami . Ez nem az a “ éhes vagyok sírás “ ez az amikor faj neki valami . De napközben smemi baja nincs csak este 22:00utan . Nem értem mit csinalhatok rosszul . Nagyon keveset alszom , 4 hónapos kismama vagyok . És így nehéz koncentráln és fejben is itt lenni a kislanyommal .



2019. ápr. 29. 14:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Rendszeresen ezt csinálja? Születése óta? Mert akkor nincs rá gyógyír.Én másfél éve nem aludtam végig az éjszakát és csak az idő javított a helyzetünkön.Legrosszabb időszakban 20-30 percenként kelt 30 perces altatás után:)

Ha most kezdte akkor lehet fogzástól,mozgásfejlődéstől vagy egy lappangó betegségtől.

2019. ápr. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
57%

foglalkoztató játékot jatszunk

tárgyaknak a nevet tanulni

erdeklodik midnen iránt

tanuljuk a fákat a leveleit nézzük

Ezután foglalkoztató játék

beszélgetek vele hogy nagyon ügyes és okos


Van olyan, hogy ez a kislány nem csinál semmit, csak úgy van? Mmint hogy az alváson felül nem akarod minden percét lefoglalni, csak hagyod békén?

Lehet, elfárad, túl sok a napközbeni infó, fel kell dolgozni.


Vagy pavoros. Ami még rosszabb verzió. Mi toljuk 6 éve. (és kb 11 hónaposan kezdődött)

2019. ápr. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat .

Most kezdődött , kb 4-5 napja .

Álmában csinálja . Igen szoktam Csak úgy hagyni , hogy fedezze fel egyedül a világot hagyom ki bontakozni. Próbálok kevés információval le terhelni úgy mond a kis fejét.

Nem hallottam még erről a “ betegségről” , köszönöm hogy írtad .

2019. ápr. 29. 14:43
 4/15 anonim ***** válasza:
Hozzataplalassal hogy alltok? Nem vezettel be mostanaban pl. tejtermeket vagy tojast?
2019. ápr. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Mozgásfejlődés, fogzás vagy túl sok inger éri.


Éjszaka miért kell 2x ennie? Nem enne nappal többet, hogy legalább az éhség ne ébressze fel?

2019. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Éjjel nem kell ennie.

Mi az, hogy nem találkozik senkivel aki a lakásban van???


Nagyon furán állsz a napirendhez, nekem ezek a kötelező foglalkoztatások úgy hangzanak, mintha sulis lenne és leckét kellene írnia.

Hagyd játszani amit ő akar, hidd el még rohadtul nem fontos, hogy hárs vagy tölgy, egyszerűen fa. Ha magától játszik is fejlődik. Persze jó ha vannak kimondottan fejlesztő játékok, de ne traktáld vele.


Éjjel egy ekkora gyereknek nem kell ennie, max. egy kis folyadék ha szomjas.

Lehet mozgásfejlődés, fogzás, túl sok inger, de a sok tápszer is megterhelheti.

2019. ápr. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Nem éri túl sok inger . Mint írtam nap közben 2x eszik csak tápszert .

Nem úgy nevelem a gyerekemet mintha iskola lenne és kötelező lenne neki tanulni . Az meg , hogy a természetben vagyok nem úgy tanitom hogy ez miylen fajta fa vagy virág . Egyszerűen hogy “ fa levél “ virág “ “fű” az alapvető szavakat tanitom neki . Reggel mikor fel kel 6:00-tol azt csinal amit akar én nem vagyok vele én intezem a házimunkát . Egesznap az van amit ő szeretne , ő hozza a könyveket és ul az olembe hogy nézzük az állatokat . Saját élete van . De nekem kell megtanítani dolgokra . És nem minden napunk ugyan az . A fogzást kizártam mert tudom , hogy olyankor miylen . Este nem hajlandó inni semmit sem . 2x eszik este is tapszert így van meg a napi adagja amit neki még fogyasztania kell .

2019. ápr. 29. 18:52
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor sem kellene már éjjel ennie. A 6os-nak igaza van.


A 6 hónapos fiam sem eszik már éjjel kb. 1.5 hónapja.


Mikor pihen az emésztő rendszere?

2019. ápr. 29. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
58%
Fura vagy, az biztos
2019. ápr. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs semmi gond, ha éjjel eszik még,hisz alig 1 éves. Az enyém csak 9hónapos,de múltkor jött neki egyszerre 3 foga. Óránként kelt üvöltve(fogzás előtt ezt nem csinálta),így minden órában cicin nyugtattam meg,3-4perc és vissza aludt. Ez kb 2 hónapig tartott, eléggé ki voltam készülve a nem alvástól.(szerintem még lesz párszor ilyen). Napokban kibujt mind2 foga, így visszaálltunk a megszokott 2-3x lépéshez,most is cicin alszik vissza. Az meg nekem kifejezetten tetszik, ahogy a napotokat leirtad.😊Első 2 foganal ezt nem csinálta, nem lehetséges, h tényleg fogzás? Lehet most másképp reagál rá .
2019. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!