Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Válaszolnátok cipővel és...

Válaszolnátok cipővel és alvással kapcsolatban?

Figyelt kérdés

1. Szandit készülök venni kisfiamnak aki 11 hónapos de még nem megy, nem is mászik csak kúszik. Kérdésem az lenne vehetek neki 1 cm-el nagyobbat(20as), hátha jó lesz még ősszel a lakásban, vagy csak 19es-t vegyek ami 4 mm-el nagyobb csak mint a lába(félek a nyarat sem bírja ki)

2. Egyszerűen borzalmasak az éjszakáink, max egy órát alszik folyamatosan. Alul van két foga, de életében akkor az egyszer aludta át az éjszakát amikor kijött a foga.

Éhesnek biztos nem éhes, szerintem nem is szomjas(kb 2,5 dl iszik egy nap vizet). Enni meg bőven sokat eszik, 11 kg és 78 cm volt 10 hónaposan.

Mindent ugyanúgy csinálok mindig, és nem értem mi miatt nem alszik. Nappal kétszer alszik kb 1-1,5 órát. Este fél9kor van fürdés utána alvás. Később már nem nagyon szeretném fürdetni. Mit próbáljak még ki, hátha beválna?

Köszi



2015. máj. 7. 12:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Cipő: mindig csak akkorát vettem neki, amekkora PONT jó volt. A nagyobban hülyén csúszkált a lába, szerintem egy járni tanuló gyereknek nem ideális. Ugyanakkor én addig, míg nem indult el nem vettem neki csak ilyen kis puhatalpú liliputi cipőt, járatni nem járattam, álldogálni az is tökéletes volt. Amikor elindult, akkor kezdtem neki venni.


Az alvásban sajnos nem tudok segíteni. :(

2015. máj. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Cipőt nem szabad előre venni, a lakásba meg nem is fog kelleni. Egyébként is ha elkezd járni el kell vinni orthopédiára, és kiderül minden ok e vagy netán spéci cipő kell. Orvosok mit mondta mi a baja miért nem tud még mászni? Ennek is köze lehet a nem alváshoz.
2015. máj. 7. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mindig pont méretnek (lábnak) megfelelő cipőt vegyél.

Mi Elephanten szandált vettünk, és mivel akkor tanult járni, sokszor még négykézláb is közlekedett, így hamarabb elkoptatta az orrát, minthogy kinőtte volna...

Úgyhogy egyáltalán nem biztos, hogy később is rá tudod adni.


Az alvásnál nemcsak a kaja, hanem pl hideg-meleg, zaj, fény, akármi lehet. A fiam pl imádott melegben aludni. De brutál melegben. Télen hosszú-ujjú body, rugdalózó, közepes hálózsák + dunyha. Így aludta végig az éjszakát. Pedig 20-22 fok volt a szobájában.

2015. máj. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi.

Járunk egy héten 3szor gyógytornára a mozgásfejlődés miatt, gyengébb a hát és vállizma mert 36. hétre született és nem sírt fel csak 40 mp-es lélegeztetés után.

Nekünk kell majd bent is cipő, mert a bal bokáját befelé tartja(ezt is masszírozzák, tornáztatják), azt mondta a gyógytornász hogy jobb lesz ha valami tartja majd a lábát ha feláll és elindul egyszer végre.

Ortopédián most voltunk, nem kell speciális cipő, annyit mondott a doki, hajlékony legyen a talpa, fogja a bokáját, ne legyen supinált, tehát teljesen egyenes legyen belül a talpa és természetesen ne legyen használt és kínais.

Gyógytornász két dolgot kért, hogy ne tegyek, ne rakjam bébikompba és ne vezetgessem a kezénél fogva.

2015. máj. 7. 12:54
 5/6 A kérdező kommentje:

Ja és majd akkor kell visszamenni az ortopédiára amikor már stabilan jár.

Hétfőn megyünk neurológiára, rákérdek erre az alvásdologra, hátha mond valami okosat.

2015. máj. 7. 12:56
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ha még csak kúszik, akkor felesleges még beleerőltetni a lábát egy cipőbe, majd ha bútorok mellett már áll, akkor kell cipő.
2015. máj. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!