Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mennyi idos korukig altattad...

Mennyi idos korukig altattad a gyerekeidet?

Figyelt kérdés

Fiam 2.5eves, altalaban velem osszebujva alszik el sajat agyaban.

Viszont, mostanaban elotte mar keri, h meseljek is neki konyvbol, ami szerintem jo dolog, mert eddig csak egy zenelo plusst huztam fel neki.


Kivancsi vagyok, h mikor jon el az az ido, amikor mese utan, nelkulem is el fog tudni aludni?!


2019. máj. 9. 05:58
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
4 évest még kell, nem alszik el a meseolvasás után magától. Ugyanúgy mellé kell feküdni
2019. máj. 9. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
Sosem altattam, újszülött kora óta szépen elalszik magától.
2019. máj. 9. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az 5 éves sem alszik el, ott kell ülnöm a közelben még mindig..viszont a kis öccse születése óta elalszik egyedül. Szerintem gyerekfüggő.
2019. máj. 9. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
28%
Ha nem szoktatod rá, soha. Neki nagyon jó ez így, hogy összebújtok, miért akarna leszokni róla kamaszkora előtt?
2019. máj. 9. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

A nagy kb 8 hónapos koráig igényelte, azóta mese, puszi, ölelés és lefekszik. Picit játszik még az ágyban a plüssökkel, max fél óra alatt elalszik.

A kicsit az első perctől nem kell altatni, szopi, büfi, leteszem és 2 perc alatt elalszik.

2019. máj. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
2%
Soha eszembe nem jutott volna rászoktatni ilyenre, mi értelme, most meg kínlódsz akár még évekig is.
2019. máj. 9. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
67%

8 éves hozzámbújva alszik el.

Mesét olvasok neki, villany lekapcsolás, majd összebújás.

2019. máj. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
6 éves a nagy, kb 3 éves korától igényeli a mesét, ami alatt el is alszik.
2019. máj. 9. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Felreertes ne essek, ez nekem nem teher! Persze, nem is az en kenyelmem szolgalja...

Azonban, szerintem a lelki fejlodesben, nagyon meghatarozo dolog az altatas es az esti meseles, csak ugy, mint a felebredes utani pillanatok vagy a kozos jatek, kirandulasok stb.

(Mi ebredes utan is osszebujunk 10percre.)


A fiam 2 eves koraig anyatejes volt, alig tudtam leszoktattni, mert o meg folytatta volna tovabb a szopit. Az osszebujjassal potolta kezdetekben a szoptatast, a testi kontaktot, a kozelseget stb es meg mindig ez van cicin elalvas helyett.


Nagyon fontos szamara az erintes, bar szerintem az osszes kis-, es nagygyermek szamara az.

Sot, nekem is jol esik ahogy a kezecskejivel atolel, a fejet a vallamra helyezi, erzem, h szeret!

Mashogy is ki lehet fejezni, vagy potolni a szeretet es a kozelseget, nekunk igy jott spontan.


Pusztan csak a kivancsisag vezerelt, mikor feltettem a kerdest.

2019. máj. 9. 10:10
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 2,5 eves koráig velünk aludt, utána egyik napról a másikra fogta magat es a saját szobájában, agyaban aludt.


A fiam most tolti a 3at, de meg mindig csak igy alszik el, ha hozzam bújhat a mi agyunkban ráadásul, es utána atvisszuk a saját agyaba. (Ezzel tisztában van, megbeszéltük vele hogy igy jo mindenkinek:)

2019. máj. 9. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!