Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan sikerült (sikerült-e)...

Hogyan sikerült (sikerült-e) leszoktatni a gyerekeidet a bömbölésről, vinnyogásról?

Figyelt kérdés
4,5 éves lány és 3 éves fiú.
2015. márc. 23. 09:47
 1/3 anonim ***** válasza:

Teljesen sehogy, de azért javult a helyzet.

Az már jó volt, amikor fel tudták fogni, hogy vinnyogás nélkül jobban értem, amit mondanak. Mikor vinnyogtak a lányaim, nem figyeltem rájuk, vagy sokszor rá kérdeztem, hogy tessék? Úgy csináltam mint aki nem érti.

Akkor általában elmondták érthetően a mondókájukat vinnyogás nélkül. S hát szerintem ezerszer elmondtam nekik, hogy anya csak a szép és értelmes beszédet érti, a vinnyogást nem.

Kitartás!

2015. márc. 23. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
54%
Közömbösséggel. Ez csak figyelemfelkeltés és akár szépen szólsz hozzájuk, akár csúnyán, elérik a céljukat vele. Nem kell velük foglalkozni amíg nyávognak.
2015. márc. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
89%

Bömbölés=sírás? Te mikor szoktál sírni? Ha szomorú vagy gondolom. Nos, a gyerekek is szomorúságukban sírnak. Pl megütötte magát, fáj valamije, megijedt, valaki utálatos volt vele, összeveszett a tesóval és az az önérzetébe gázolt, eltörött a játéka, leomlott a tornya, stb. Ilyenkor meg kell vígasztalni, együtt kell vele érezni, megoldást kell találni a problémájára, meg kell nyugtatni kedvesen, de semmiképp sem ráripakodni, hogy ne bömbölj!!! Ha olyasmi miatt sír mondjuk, hogy utolsó lett a társasjátékban vagy nem sikerült olyanra rajzolni a rajzát amilyenre szerette volna, akkor el kell magyarázni neki, hogy ezért nem érdemes sírni, majd legközelebb sikerül, csak gyakorolni kell, senki sem született úgy, hogy minden elsőre sikerüljön neki. A gyerekek nem azért sírnak, hogy a szülőt bosszantsák, hanem az érzelmeik még nagyon labilisak, könnyen eltörik a mécses. Ilyenkor a lehető legrosszabbat teszi az a szülő aki rájuk förmed. Csak még jobban elszomorítja őket, és azt vonják le következtetésnek, hogy a problémájukat senki nem érti meg, ezzel gátolva őket a saját empátiás készségük kifejlődésében. A gyerek ugyanis az empátiára való képességet nagyrészt a szüleitől tanulja azon keresztül, hogy ők mekkora együttérzéssel képesek kezelni a problémáit. A kérdésedből arra következtetek, hogy téged idegesít a gyerekeid sírása. Sok szülő van így ezzel és ez baj. Ha a gyerek sír, akkor a szülőnek mindig nyugodtnak kell maradnia és minél több kedvességgel, együttérzéssel megoldani a problémát.

Akit erőszakkal próbálnak leszoktatni a gyerekkorában a sírásról, az súlyos lelki sérülést szenvedhet, de akivel megértően bánnak az sem marad bőgőmasina nagykorára, idővel a legtöbb ember megtanulja helyesen kezelni az érzéseit, de ebben a szülők sokat segíthetnek, megértő, együttérző hozzáállásukkal. Ha így állsz a dologhoz idővel maguktól le fognak szokni róla de egy 3 évestől és egy 4,5 évestől ne várd, hogy minden gondját sírás nélkül oldja meg.

2015. márc. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!