Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Mostanában szinte mindennap...

Mostanában szinte mindennap máshogy és más időtartamokat alszik a babám. Közel 5 hónapos, és mivel elèg nyűgöske, így egyre jobban fáraszt a kiszámíthatatlan alvási rendszere. Van esély rá, hogy a közeljövőben beálljon valamiféle egység?

Figyelt kérdés

3 hónapos korától átaludta az éjszakákat este 9-től reggel 6.30-7.00-ig. Nappal is egész jókat aludt. Aztán mióta megjött a nyári meleg, teljesen megváltozott minden. Mostanában 20.30-tól csak reggel 4-5.00 körülig alszik. Eszik, de már csak picit alszik vissza. 7.00-7.30-kor kel újra. Emiatt az eddigi evés-játék-alvás, evés-alvás-játékra módosult. De szerintem az éjszakai alvásokkal együtt csak 12 óra összidőtartam körül alszik egy nap. Nagyon mozgékony és minden érdekli, plusz már 1 foga is jön (de lehet, hogy készülődik még egy). Sok ismerősöm babája ennél

Sokkal jobban alszik.



2019. júl. 1. 13:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Mert a te babád ilyen mase masmilyen. Ne hasonlotgasd más babákhoz sem fejlődésben sem evésben sem alvásban.

Az enyémnek 2 foga kinn van, naés?

Forogni csak hasra tud, kuszni probal mindent bekap. Ebben a melegben borzaszto nyugos de amugy szelid baba nyugodt.

Van olyan baba, akinel van rendszer, a nagyfiamnál volt. 3orankent volt ehes, a kicai meg ossze vissza. Delelott 1 orat alszik delutan 3at, ejjel vegig. Rendszere nincs, max az esti furdes

2019. júl. 1. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nagyon irigyellek! Eddig jól aludt a 4 hónapos babám, de most, igaz egyszer kel éjszaka, de az 2-3 órahossz. Valószínű a foga készülődik, már egy ideje nyűgösködik, mostanában már sír a fájdalomtól. Fogínygél, hűtős rágóka, minden játszik😀
2019. júl. 1. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az én 5 hónaposom 2x kel éjszaka (21 körül alszik, 2-3 körül kel, majd 6-7 körül, végül 8-9 között kel végleg). Na én most mit mondjak erre 🙄 sosem aludta át az éjszakát, azt sem tudom milyen lehet. Már hozzászoktam - szerencsére gyorsan visszaalszik szopi után.

Ja és nappal 3-4x alszik fél órákat.

Egyébként mire hozzászoksz valamihez, újra felborul a rendszer. Ez ilyen, folyamatosan változik (és a baba is). 😊

2019. júl. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat 😅

Jókat mosolyogtam! Nem panaszkodom akkor, legalább volt egy szuper 1,5 hónapom🙏😄

Egyebkent ő olyan 8-9 órát alszik egyben éjjel, de utana hajnaltól mar alig alig alszik vissza. Azt is csak felületesen, ahogy irtam 7-fel8-ig max.

Aztan ő olyan 2x 1,5-2 órát alszik napközben, ami tök jó, de vagy tökeletes csend kell mindehez, vagy rajtam alszik😁 szoval ez se fenekig tejfel, de akkor nem panaszkodom!!!

Ő amúgy tápis, lehet azért is jobbak viszonylag az éjjelek!

Jó babàzást, anyukák💞

2019. júl. 1. 21:04
 5/8 anonim ***** válasza:

Ahogy előttem írta valaki, minden baba más. Nem kell 1.et hasonlítani a 2.hoz. A kislányomnak 6 hós korára 2 foga kijott, szinte észre se vettem.Addig max. 2x kelt. Most 10 hós, 8 foga van kint. Na ezt a 6 fogat éjjelente megszenvedte. 1orqnkent fent volt. Örültem, h 2 orat aludtam egyhuzamban. KB 3 hete leallt a fogzás, vissza állt a 2x,max 3x keleshez. Ha fogzik, napközben elvan, de éjjel szenved

szegénykém, de szerencsére cicin hamar megnyugszik. Azt se tudom, milyen érzés ataludni az éjszakát. 🙄😊

2019. júl. 2. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Nusy83 ***** válasza:

Szia nekem is 5hós a kislányom és nekünk pl most kb már a 4-5napja van h 10szer sír fel este már beköltöztem a szobájába mert óránként kelt 😅

Nekem is 20:30körül alszik el és 5-6között kel végleg 😶 de van h 4utàn már kelne ilyenkor melkasomon alszik tovább. Ahogy beszélgetek hasonló korú babók anyukáival mindenkinek változott mostanában a babák alvása. Szerintem ez vszínű ilyen tájt romlik, változik. Nekem ami probléma (kérdésem is van kint ezzel kapcsolatban) hogy az esti nagy alvást kb 1 hónapja 30perces ordítás előzi meg és hiába próbáltam mindent semmit nem javult 🤷🏻‍♀️

Szóval vszínű h ez így normàl túl kell élni 😅

2019. júl. 9. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Nusy83 ***** válasza:

*mellkas

Rossz a helyesírásom bocsi 😓

2019. júl. 9. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedvesek vagytok! Köszönöm a válaszokat!

Utolsónak kitartás! Nekem a babám jóideig belealudt az esti utolsó etetésbe. Felvettem, valahogy kicsikartam egy büfit és aztán úgy ahogy volt aludt is tovább, amint letettem.

Ez már a 3-4 naponta van csak meg, vagy még ritkábban.

Ő sirni ugyan nem sir, de ha nem altatom el, akkor forgolódik és beszélget.. szóval rászoktam, hogy elringatom. Nem tudom jó-e de most ugy tünik ez nálunk működik. De neki is kell jó 15-20 perc..🙄

Viszont valahol olvastam, hogy egy idő után bizony azért sírnak mert tudják, hogy egyedül lesznek éjjel és ezért nem akarnak elaludni.

Az enyém ezt nappal csinálja sajnos.

Kitartást még 1x! Jó babázást!

2019. júl. 14. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!