Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Ha az újszülött ritmusa, hogy...

Ha az újszülött ritmusa, hogy 3 óránként egyen, akkor miért bír ki napközben 6 órát is és mennyi esély és milyen mód lenne arra, hogy ezt éjszaka tegye?!

Figyelt kérdés
1 hónapos babám pontos napirendet követ (magától) 1 hete. Minden nap ugyanakkor viszem sétálni és ugyanakkor fürdetem, ez igaz, de ez rajta is múlik, mivel Ő van ugyanakkor ébren és Ő éhezik meg ugyanakkor. 8 órakor fürdik, viszont előtte 5 vagy 6 órát alszik, néha evés után fent van még egy órát nézelődni, akkor csak 5-öt, ha azonnal bealszik, akkor 6-ot. Ez előtt és utána is mindig pontosan 3 óránként ébred és (gondolom) éhezik meg, kívéve a , 14 órai evés előtt, mert akkor nem alszik 11 órától, gondolom ezért is fárad ki. De ezek szerint nem éhezik meg 6 órán át. Hogy lehetséges ez? Sehogy sem lehet ezt éjszakára tenni? Nagyon boldog lennék és kevésbé álmos, már ha ez számít valamit.
2018. márc. 28. 10:27
 1/9 anonim ***** válasza:
30%

"Nagyon boldog lennék és kevésbé álmos, már ha ez számít valamit."


Nem, nem számít semmit, azért vagy gyeden, hogy ellásd a gyerekedet. Egy hónapos, könyörgöm!

2018. márc. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Az úrnak könyörögj, másnak felesleges. Pont az ilyen válaszolóknak írtam oda azt az utolsó 5 szót. Oda akartam még írni azt is, hogy tudom, ez a dolgom, tudom, más 3 évig nem alszik, tudom, itt a szülő senkit sem érdekel és, de, volt olyan, aki szólt, hogy ez ilyen lesz, és, ha lehet, akkor az ilyen jellegű, haszontalan válaszoktól tartózkodjunk, csak nem akartam parasztul nyitni.
2018. márc. 28. 10:40
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha ennyire fixen tudod, hogy napközben alszik hat órát, akkor miért nem alszol vele te is? Ha összehangolod az életritmusotokat boldogabb és kevésbé álmos leszel, ha ez számít valamit. :)
2018. márc. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Norman Bates ***** válasza:
Esetleg ebreszd fel nappal 3 ora alvas utan, ejszak alszik majd tobbet.
2018. márc. 28. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És a többiek életritmusával mi lesz? Akkor megyek óvodába a nagyobb gyerekért, akkor ebédel a család, olyankor nincs a társasházban se túl korán, se túl késő a porszívózáshoz. De, ha nem marad más, akkor ez lesz, olyankor kialszom magam, aztán majd éjszaka leszek fent, éjszaka mosogatok, éjszaka viszem le a kutyát, a többiek le vannak ejtve, végül is ezért vagyok gyeden, bármit megtehetek. :D
2018. márc. 28. 10:55
 6/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam felébreszteni, meg ébren tartani is, de olyankor lehetetlen, csak pislákol pár percig, aztán horkol tovább, szerintem akkor aludja ki magát rendesen. Ha nagyon erőszakos vagyok és nem hagyom, beszélek a feje fölött, akkor sírni kezd, én meg nem akarom felzaklatni, had aludjon, ha akar, akkor inkább örökre fáradt maradok. (Mert természetesen az előző hozzászólasom csak vicc.)
2018. márc. 28. 10:56
 7/9 anonim ***** válasza:

Nappal mehet egy kis zene, legyen világos, mozogjatok körülötte. Nem szabad lábujjhegyen járni.

Este csend, legfeljebb félhomály, és ne beszélj hozzá. Csak annyi mozgás legyen körülötte, ami nagyon muszáj.

Idővel megtanulja, hogy nappal van nyüzsi és mindenki alszik este.

2018. márc. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Felcserelte az ejjelt meg a nappalt. Ebrszteni kellene legalabb annyi idore amig megeteted.
2018. márc. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A fiamnál ugyanez volt. 1-2 óra körül evett délután és úgy elaludt, hogy 6-8 között ébredt valamikor. Éjjel meg evett 3 óránként. Nekem nem volt szívem ebbe beleszólni. 5 hetesen 2-kor vittem sétálni, felkelt arra, hogy hazaértünk és nem is akart visszaaludni. Innentől borult az egész dolog, 9-re hagyta a hosszú alvást, hajnal 3-ig aludt. Korábban délelőtt mentünk.


Mikor viszed sétálni? Valahogy rá kéne venni az alvásra dél fele, hátha nem ájul be ennyire 2-kor, vagy akár a sétával játszani. Az enyém lehet elnyomta a délelőtti friss levegő annyira, hogy délutánonként beájult. Nála nem volt hosszabb fentlét előtte.

2018. márc. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!