Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Miért ellenzik a védőnők ezt?

Miért ellenzik a védőnők ezt?

Figyelt kérdés
Ha a baba cicin alszik el, vagy ha ringatjuk elalvas előtt. Nekem azt mondta az enyém, hogy aludjon el maga, saját ágyban. Nekem van, hogy elalszik, ha mellette fekszem, de sokszor ringató és kB 10 perc és kidol. Most ez ennyire rossz? Amikor nyűgös, akkor sír, nyivakol.. Esélytelen, hogy mellé fekudve elaludjon, mert keserves sírás a megy át.. Sőt, mikor ringat a altató és leulok vele, míg csak pulled elkezdi a lábát lobalni, meg kinyomni magát, nem tetszik neki. Mikor újra felallokabba hagyja. Hozzá teszem, állandóan leulok vele, ha pilled, hátha leszokik a ringatasrol, mert eredetileg ellazitonak szántam ringatás alvás előtt. Tok összevissza van ez. Hogy kellene, hogy a Baba érezze, hogy ott vagyok és nemhagyom magára? Csak ez van a fejemben...
2019. júl. 10. 20:47
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Elnézést, a telefon átirata a szavakat... Elringatom elalvas előtt, azt csak ellazitonak szántam. És pilled a pulled helyett.
2019. júl. 10. 20:49
 2/31 anonim ***** válasza:
54%

A baba akkor érzi, hogy ott vagy és nem hagyod magára, ha ott vagy vele. Nyilván megtanulna egyedül elaludni a saját kiságyában, csak előtte sírna egy darabig (megtanulná, hogy felesleges sírni, úgysem segít senki), ez az alvástréning.

Én cicivel altatom a babám, és velem alszik. A kisfiamat anno ringattuk. Szerintem jól csinálod, nem nagyon értem, hohy mi baja van ezzel a védőnőnek. Úgy csináld ahogy te helyesnek tartod.

2019. júl. 10. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem csak jót akar. Neked lesz könnyebb később. Mert a 4kgos gyereket még könnyen ringatja az ember, de a 8kgosat már nagyon nem. És az ilyesmiről marhanehéz őket leszoktatni.
2019. júl. 10. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
51%
Milyen védőnő ez? Egy dolog, hogy nem értek egyet vele, más dolog, hogy kutatások szerint is ez káros gyakorlat. De még alternatívát se mond, csak vmi kétes utasítást ad. Totál szereptévesztés.
2019. júl. 10. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
52%
Kerdezo egyet tanacsolok. Soha ne hallgass a vedono szavara! Vannak jo vedonok akik tudnak segiteni es akarnak is de nagyon ritka. Nekem a mostani a 2. vedonom eddig (koltozes miatt) de a ketto ugyan az, nem segitenek, nem adnak tanacsokat, mindenre huzzak a szajukat. Aztan ha valamit magamtol megprobalok mas anyukak javaslatara vagy foorvos altal (!!!) abba beleszolnak hogy az nem jo. Hat elnezest de minden baba mas en vagyok az anyja en vagyok vele 24 orat naponta, jobban tudom es erzem mi a jo neki. Nekunk a vedono abba is belekotott hogy a babamnak zoknit adtam a labara amikor 18 fok volt kint es kivittem a babakocsiba levegozni ( jol feloltoztetve persze) a zoknit ellenezte,nemtudom miert. Hat ennyi. Ne hallgass senkire nyugodtan ringasd, egy baba nem sir ok nelkul, az enyem is ugy alszik hogy itt vagyok mellette, volt mikor ugy aludt el hogy fogtam a kezet. Te latod mi a jo a picurodnak.
2019. júl. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
64%
Semmi gond a ringatással, az enyémim is imádták, hordoztam őket,összebújtunk szopizásnál megnyugodtak, úgy aludtak el. Én nem bírtam volna hagyni sírni őket. Amikor nem bírtam el őket volt hogy babakocsiban ringattam. Később ősszebújva aludtunk el, volt hogy én előbb:) Úgy csinálod ahogy te akarod a védőnő tanácsolhat, te meghallgatod és úgy csinálod ahogy szeretnéd.
2019. júl. 10. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
75%
Az en babamnak is volt egy idoszaka amikor ringatva aludt el, de magatol leszokott ugymond. Letettem mindig es ott voltam vele, eleinte nehezen ment de vegul sikerult.
2019. júl. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
57%
Mert abszolút nincs képben, mi a jó a babának. Olyan mérges tudok lenni, amikor valaki ennyire nem képzi magát, csak szajkózza a 30-40-50 éve tanult hülyeségeit, és káros tanácsokat osztogat. Hallgass az ösztöneidre, csináld úgy, ahogy nektek jó.
2019. júl. 10. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:
Hát ez az... Normális a maga módján, de kicsit így a nagy könyvből mondja a dolgot. Egyenlőre jó a ringatás, hamar elalszik, azt leszamitva, hogy, valamiért elalvas után 1 órával felkel és utána alszik éjjel szépen (enni inni kel csak). köszönöm a válaszokat :)
2019. júl. 10. 21:54
 10/31 anonim ***** válasza:
77%
Vannak olyan típusú babák akik leraknak és alszanak és vannak akik igénylik a ringatást. Unoka húgomat 10 hónapos koráig ringatva altattuk utána elég volt vele össze bújni. Lányom fél éves lesz javarészt ringatva aludt el esetleg adamo hintában, de újabban elég, ha mellé fekszem az ágyon.. Többször adtam neki lehetőséget arra, hogy egyedül aludjon, rá tudjon jönni miként altathatja el magát ott voltam végig mellette, de ha nem sikerült nem erőltettem és úgy néz ki nekünk ez bevált.
2019. júl. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!