Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ellenzik annyira a...

Kerria kérdése:

Miért ellenzik annyira a védőnők és a gyerekorvosok a teát?

Figyelt kérdés
Nyilván nem a cukrozott teára gondolok, hanem a kamilla, vagy az édeskömény teákra. Én kiskoromban azt kaptam és például hatásosnak bizonyult hasfájás ellen... most meg annyira ellene van az orvostudomány. Miért?
2012. febr. 5. 21:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem inkább az ok nélküli teáztatás ellen vannak - ami jogos, hiszen ha mindig teát kap, akkor eltelik a pocak, nem fog tejet/tápszert enni, nem fejlődik - mert a teától nem tud.

És a hosszútávú kamillatea nem tesz jót, nagyon szárítja a beleket.

2012. febr. 5. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Azért, mert ha szopizik, akkor feleslegesen eltelíti a gyomrát, ahelyett hogy szopizna. Amúgy az édesköményteánál előfordulhat hogy még erősebb bélgörcsöt okoz, viszont, van akinek használ. A kamillát meg most már allergizáló dolognak tartják, de amúgy az hasmenést okozhat
2012. febr. 5. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
81%

Már aki ellene van.Az én orvosom és védőnőm már születése óta a teát javasolta.Fekete teát cukorral.

Anyatejes a kisfiam és nem értettem miért kellene beletömnöm a teát /ők azt mondták azért mert szomjas/

A kamilla nem jó a bélbolyhoknak és nem szabad adni csak max 1-2 napig.Én kipróbáltam az édesköményt de a hasfájás rosszabb lett tőle.Most 1 éves kisfiam vizet és teát iszik,de a csecsemőkori teázásnak én ellenzője vagyok.

2012. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem elsőre a cukrozott teára gondolnak meg arra amit az első is írt hogy szopi HELYETT teával telik el a pocak. És akkor egyre kevesebb lesz az inger a cicinek és egyre kevesebb tej termelődik, egyenes út a tápszeres kiegészítéshez és a szoptatás hamar abbahagyásához. Nem azt mondom hogy ez mindig így történik (én is teáztattam az első gyerekemet, mert azt hittem kell, mégis 1 évig szoptattam) de megvan rá az esély. Főleg ha cumisüvegből megy az a tea.

Meg esetleg még az is benne lehet hogy azt szorgalmazzák hogy VIZET igyon a baba-gyerek, ne egyéb mást.

2012. febr. 5. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2-es vagyok. A legtermészetesebb a víz, ha mindneképp kell folyadékpótlás, akkor nem értem miért nem lehet vizet adni egy babának. Az én fiam még soha nem kapott teát, pedig 6 hónapos. Vizet iszik
2012. febr. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
20%
Én minden babámnak adtam köményteát,főleg,ha éjjel ébredtek fel. Három hónapos koruk után éjjel már egyik sem szopizott,de emiatt nem lett kevesebb tejem. Mindegyik szopott 9-10 hónapos koráig.
2012. febr. 5. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszaitokat.


Igen, látok ebben is igazságot. Nem ész nélkül adnám én neki a teát, csak hasfájós a kislányom, és emiatt mikor felhoztam, úgy néztek rám, mintha direkt rosszat akarnék neki.


Emiatt vetődött fel bennem a kérdés, és köszönöm a válaszokat, mert így legalább mögélátok én is.

2012. febr. 5. 21:48
 8/11 anonim ***** válasza:
65%
En nagyon megbantam elso fiamnal a teat igaz csal fel eves kor utan kapta cukor nelkul de igy is elromlottak a fogai, hiaba mondja mindig a fogorvosom, hogy ez inkabb genetika nala, de en hibasnak erzem magam amiert hagytam hogy igy a sok teat sokaig es cumisuvegbol. Most a kicsi csak 4 honapos de mivel esely van ra hogy benne is meglegyen a hajlam nem fog latni teat de cumisuveget sem soha az tuti.
2012. febr. 5. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

2-es vagyok megint. Ha a hasfájás miatt akarod kipróbálni, akkor ne ilyen filtereset vegyél, hanem magát az édesköménymagot. 1 dl vizet forralj fel és tegyél bele 3-4 szem édesköményt. Nem kell mindet meginnia, csak amennyit elfogad. Viszont ha ront a dolgon, akkor felejtsd el. Először próbáld meg pohárból, vagy kanálból adni, ha nagyon nem megy csak akkor nyúlj cumisüveghez.


Vannak más hasfájásra való szerek: Infacol, Espumisan, Colief, Grippe Water (ez csak 1 hónapos kortól) stb.

Maszírozás, tornáztatás, poci melegítése, cseresznyemagpárna, alapos böfiztetés (akár 20 percig is)


Gondolom szopik még (különben nem érdekelte volna őket (védőnő, orvos) a teáztatás), de ha még sem akkor tápszer is lehet hogy nem jó neki, meg lehet próbálni másikat, és anticolicos cumisüveget használj.

2012. febr. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Vannak más hasfájásra való szerek: Infacol, Espumisan, Colief, Grippe Water (ez csak 1 hónapos kortól) stb.

Maszírozás, tornáztatás, poci melegítése, cseresznyemagpárna, alapos böfiztetés (akár 20 percig is)


Gondolom szopik még (különben nem érdekelte volna őket (védőnő, orvos) a teáztatás), de ha még sem akkor tápszer is lehet hogy nem jó neki, meg lehet próbálni másikat, és anticolicos cumisüveget használj."


Ezeket már végigjártuk! Sajnos tápszeres, Anti-colic cumisüvegünk van, Infacolt szed, ez "elmulasztotta" vagy inkább csökkentette a hasfájását.

Ezzel a résszel szerencsére már nincs gondunk.


Ami aggaszt, hogy vörösödő fejjel, nyögve megy neki a pukizás, és emiatt gondoltam, hogy talán a tea megoldás lehetne.

2012. febr. 6. 22:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!