Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogy szoktassam a kiságyba a...

Hogy szoktassam a kiságyba a babámat?

Figyelt kérdés

1 hónapos kora óta velünk alszik egy ágyban a most 6 hónapos fiam. Eddig kényelmes volt az éjszakai szopik miatt így, illetve a férjem is imád velünk aludni, de én eljutottam arra a pontra, hogy elég volt. Nem tudom kipihenni magam, folyton r7gdos a fiam, keresztbe fekszik. Ő is mostanában sokat forgolódik, szerintem már csak zavarjuk egymást. Lassan kezdi ataludni az éjszakát, az utóbbi időben volt rá példa. Ha melegem van, rá nem szívesen nyitom az ablakot, stb.

Gyakorlatban hogy valósítsam meg? Próbálkoztam már korábban, de amint berakom a kiságyba elkezd sírni. Próbáltam azt is, hogy kézben elaltatom és úgy rakom le, de megebredt mindig és sírt. Megnyugtatni csak úgy tudtam, ha kivettem. Jelenleg úgy altatom, hogy vacsora közben bealszik (fekve szoptatok ilyenkor), vagy kézben szoptatom ha elengedte a mellemet még felalomban lerakom az ágyra.


2019. júl. 18. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, érdemi választ nem tudok mondani, mert én az első naptól a kiságyba tettem a gyerekeket. De az ablakot miért nem lehet kinyitni? Én május óta be se csuktam az ablakot egyik szobában sem, csak amikor kánikula volt.
2019. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
21%

Még nagyon pici 6 hósan!!

Javaslom a kötödő együttalvás címszó alapján kidobott fb-csoportot. Ott seccperc választ kapsz.

Meglehet úgy is oldani hogy mindhárman békében aludjatok. Egy csecsemőt aki 9hónapig benned lakott aztán után is 6 hónapja veled van kínzás lenne külön kényszeríteni. Rengeteg módja van ha megébred hogy tudod visszaaltatni ebben segít a csoport :-)

Gondold el. Szamára te és ő egyek vagytok egy elválaszthatatlan egység. Amíg pici addig fizikailag is.

Lépj be a csoportba sokan tudnak segíteni akárhogy is döntesz :-)

2019. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 6 hónaposan már nem olyan pici. Az együtt alvás addig jó, amíg mindenkinek jó. Én tényleg nem vagyok a kötődő nevelés ellen, bár nem vagyok ősanya sem. Az én fiam pl hónapokig aludt rajtam. De azért eljöhet a pont mikor elég lesz a szülőnek és azért ne kelljen már magát rosszul éreznie ezért. Nem újszülött már.


Kérdező, nappal hol alszik?

2019. júl. 18. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mi úgy oldottuk meg hogy babaöbölként használtuk a kiságyat kb 1 hónapig utánna visszakerült a rács de még mindig az ágy mellett volt és utána a helyére tettük a kiságyat azóta mindenki jól alszik.
2019. júl. 18. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Nálunk pl mostanában hidegek voltak éjjel, az ablak pedig az ágy mellett van közvetlenül. Természetesen én is szellőztetek, ez csak egy példa volt.

Nappal a nagy ágyon alszik körbe barikádozva, vagy babakocsiban.

No, az éjjel a kiságyban aludt :) félálomban beraktam szopizás után, befordult és aludt is. Igaz, párszor megébredt éjjel, sirdogalt, de visszaaltattam. Én meg alig tudtam aludni, mert folyton azt figyeltem, hogy mit csinál, jól van-e. Talán ma majd jobban megy.

2019. júl. 19. 12:00
 6/6 anonim ***** válasza:
Az ágyunk mellett van a kiságyába, úgy hogy be is tudok nyúlni. Este kajcsit után a mi ágyunkon elaltatom, ha elaludt kB. 25-30 percet várok utánna rakom át az ágyába. Éjjel ha nyugtalankodik a kezébe adom az alvós állatkáját. Van olyan is hogy ki kell vennem, ilyenkor átrakom a mi ágyunkba és ha újra jó mélyen alszik(megint csak 25-30 perc) akkor vissza a kiságyba.
2019. júl. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!