Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Hogyan szoktassam kiságyba...

Hogyan szoktassam kiságyba 4,5 hós babámat?

Figyelt kérdés
A kérdés már nagyon sürgős, mert nagyon kimerült vagyok. A nagy franciaágyon alszik velem születése óta. Azért alakult így, hogy tudjak pihenni, mert, ha megébred csak szájába adom a cicit és mindketten visszaalszunk. De már nem pihentető nekem az együttalvás. Napok óta alig alszom, nyúzott vagyok. MA hajnali négy óta fenn vagyok és fogalmam sincs, hogy csinálom végig a napot, mert van még egy energikus két évesem is. Óránként ébresztett a baba, az a baj, hogy el sem jutottam a mélyalvás fázisig, nyugtalan lettem, így négykor már vissza sem tudtam aludni. Doktor néni azt mondta, hogy leszoktathatnám az éjszakai szopiról, mert ez csak megszokás. Kislányom 7 kiló és 68 cm, nagy baba, szóval nem éhezik. Fiammal 8 hónapos korig csináltam ezt, akkor elégeltem meg és 2-3 éjszaka után mintaalvó babám lett. Most féltem ettől a drasztikus módszertől a kislányt, mert még nincs egész 5 hónapos, de egyszerűen nem bírom tovább. Nekem nappal helyt kell állnom, két gyereket ellátni. Semmi erőm és energiám nincsen. Van valakinek erre bevált módszere? Mert a fiamnál az vált be 8 hónapos korában, hogy egyszerűen sírni hagytam. Nagyon hamar megszokta, hogy éjszaka alvás van, de a kislányom azért még kisebb. És tény, hogy nem bírom tovább.
2014. márc. 14. 06:50
 1/8 anonim ***** válasza:
49%

Igaza van a védőnőnek, le kell szoktatnod az éjszakai evésről. Tedd az ágyába, és hagyd sírni. Nem lesz ettől semmi baja.Legfeljebb, ha nagyon sír, akkor ne gyújts villanyt, ne vedd ki az ágyából, csak simogasd meg és halkan beszélj hozzá.

Néhány nap után helyreáll a rend.

Más megoldás nincs. Vagy marad minden a régiben.

Az csak mese, hogy szüksége van éjjel is a közelségedre.

2014. márc. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
43%
Mese, hogy szüksége van egy 4 és fél hósnak a testközelségre?? Hát ha van gyereked nagyon sajnálom....
2014. márc. 14. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
2-es: Az első válaszoló nem azt írta, hogy nincs szüksége a 4,5 hónapos babának a testközelségre!! Azt írta, hogy éjjel nincs rá szüksége! Nem mindegy! És tényleg igaza van abban amiket írt, nem gúnyolódni kell. Mi az, hogy ha van gyereked, akkor sajnálom! Ezt miért kellett? Még szöveget értelmezni sem tudsz.
2014. márc. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
55%

2-es. Három gyerekem van, és nem kell sajnálni őket.

Nem azt mondtam, hogy egyáltalán nincs szüksége a babának a testközelségre! Csak azt hogy arra nincs szüksége, hogy ÁLLANDÓAN az anyja kezében legyen.

2014. márc. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
38%

jééézusom, hány kegyetlen anya van itt?! nincs szüksége közelségre, szoktasd le az éjjeli cicizésről? hagy sírni a kiságyba.


hát ezek az ilyenképpen gondolkodók annyira megérdemelnék, hogy eddigi életükből kiszakítsa őket egy földön kívüli civilizáció, egy idegen helyre vigye őket, ahol minden idegen, ismeretlen, nagy és furcsa, és ezeket az embereket a félelmeikkel hagyják magukra. ezek az emberek se sírnak egy idő után, mert feladják... megtanulnak csendben rettegni.... de jó lenne, ez lenne az igazságos!


én azt mondom, hogy a fiaddal aludjon apa, te meg a lányoddal aludj. ebben a helyzetben amúgy egy apukának kellene kicsit átvállalnia. (ja, hogy ez nem megy? hát akkor e téren kell kérdést intézni, hátha valaki tud tanácsot adni) én elhiszem, hogy nehéz és fáradt vagy... ezért kell segítséget szerezned. hogy ebben a helyzetben a gyereked szenvedjen hátrányt, hogy ezt a megoldást akard választani, nem a legszeretetteljesebb megoldás, szerintem... én nem is bírnám megtenni.

apuka mit csinál amúgy? hol van ilyenkor? kérj segítséget.


a gyerekorvosod meg menjen katonatisztnek ilyen gondolkodással :)


az én fiam 10 hónapos, és szopizik. éjszaka is, akárhányszor felkel, adom neki a cicit. este 8kor elalszik cicin, be kiságyba, ha felkel cicire rakom, illetve ha megyek aludni fél11kor, akkor ha felébred, magvam mellé veszem, és együtt alszunk reggel 6, 7ig. ez napi 8 óra alvás, felébredésekkel... nálunk egy picike sírás sincs, boldogság van. napközben elvolt mindig is, persze a közelemben. ja és napközben se alszik. míg kicsi volt, elvolt, akkor házimunkáztam, most lopott időben teszem, vagy nagymama, nagypapa átjön egy fél, egy napot vigyázni, akkor takarítok.

segítséget kell kérni, ez a véleményem, és a gyereknek mindent megadni, amit csak kell, később az élet úgyis kemény lesz, most még had legyen neki tökéletes :)

2014. márc. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Utolsó! Szerintem meg mindenki aludjon a helyén! Anya apával, a gyerekek meg a saját ágyukban.....
2014. márc. 14. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Julie S ***** válasza:
Régóta nem hagy aludni, vagy csak pár napja? Mert lehet ez a gyakori felkelés csak ideiglenes dolog is. Nálunk van olykor egy-két olyan éjszaka, amikor háromszor is a legjobb álmomból ver fel a lányom két percnyi ciciért, máskor meg simán átalussza az éjszakát.
2014. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

5-ös válaszoló! Köszönöm, hogy vetted a fáradságot és írtál. Nem érzem magam kegyetlen anyának, mert 8 hónaposan én leszoktattam a fiam az éjszakai ciciről. Most sem érzem majd annak magam. Én nem bírom ezt így tovább. Nem sír éjjel, egyszerűen óránként ébreszt és nem jutok el a mélyalvási fázisba. Gyerekeimnek egy kipihent anyuka kell. Van, akinek ez így jó, nekem nem jó.

Fiammal miért aludna a férjem? Fiam jó alvó két éves, 8 hós kora óta alszik éjjel minden gond nélkül. Akkor miért tenném mellé az apját? Férjemnek szerinted mit kellene segíteni ebben a helyzetben? Szoptatni nem tud. Hajnali fél hatkor kel minden nap. Szombaton is dolgozik. Tőle nem várom, hogy a picit is intézze. Egyéb segítségem meg nincs, mert még anyum is dolgozik és vidéken él. Hétvégén szokott jönni és akkor főz, foglalkozik az unokával. Fiam sem lett lelki sérült azért, mert 8 hónaposan hagytam sírni 1-2 éjjel éjszaka és aztán aludt egész éjjel. Ez miért kegyetlenség? Nem vagyok fanatikus, hogy cici mindenáron. Az egészségemre fog menni, ha nem tudok aludni. Én nem jól viselem a kialvatlanságot.

2014. márc. 14. 12:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!