Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden anyukanak nehez?

Minden anyukanak nehez?

Figyelt kérdés

Biztosan az idiota instagram miatt ahol minden anyuka tokeletes, csinos ruhaban szep sminkben frissen mosott hajjal kipihenve egy mosolygos babaval pozol, en most egy kocsit nullanal erzem magam. Nyilvan tudtam hogy a valosag nem olyan, mint az instan, nem vagyok hulye... de itt van a 2 honapos kisbabam, nagyon valotozo h epp milyen a napunk/ejszakank. Vagy alszik az etetesek kozott, vagy felebred es uvolt v csak siman ebren van es nyuglodik. Probalok nem melegitoben zsiros hajjal lenni egesz nap, de eleg nehezemre esik osszekapni magam, van higy este veszem eszre hogy meg nem is ettem semmit. Arrol nem is beszelve, hogy mindig azon filozni hogy eppen minden rendben van e gyerekkel, miert hig a kaki, miert hanyta ki a tapszert, miert hideg a keze, miert jelzett be a rohadvanyos legzesfigyelo....... nem vagyok paramami es tudtam hogy kemeny menet lesz ez a gyerekprojekt, csak kozben meg olyan fusztralo, hogy nem ezt latja az ember masoknal se a kozosseg median es hat basszus senki nem mesel eloben se arrol hogy 2 oratvaludt ossz vissz. Kozben meg persze nem akarom elrontani se a gyereket, fel vegyem ha sir, ne vegyem, meddig hagyjam sirni...

Kicsit ki vagyok... pedig allitolag lesz ez meg nehezebb is...



2019. júl. 26. 10:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

remélem ezt most az is elolvassa aki azt hiszi egy kisbabával lenni az csak egy rózsaszín álomvilág.


Igen,ez a része nem könnyű.amikor túl voltam rajta akkor meg lelkifurdalásom volt hogy nem élveztem úgy ki ezt a korszakot ahogy szerettem volna. El is határoztam majd a 2.-nál minden más lesz és jobban fogom élvezni. De nem.., a kisebbik még nyűgösebb baba volt.így nála is alig váltam hogy túl legyünk az első pár hónapon,mert hasfájós baba volt,aztán meg jött a foga..


Minden korszaknak megvan a maga nehézsége,és szépsége.

És ne aggódj a legtöbb anya átmegy azokon amin te,akkor is ha a neten csak boldogan mosolygó anyákat látsz

2019. júl. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Ezért nem kell ilyen baromságokon lógni, mint Instagram, Facebook stb.

Egyik ismerősöm a Facebookon minden nap posztolt képeket a "csodálatos" életéről. Gyönyörű gyerekek, mindenki happy, nyaralós, ölelkezős, szerelmes fotók. Aztán tavaly öngyilkos lett. Azóta se érti senki. 3 kiskorú gyereket hagyott itt.

2019. júl. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

Menj baba-mama klubba. Ott nem csak a rózsaszín köd van. Ki lehet magad panaszkodni, tanácsot kérni. Az meg hogy miket posztolnak ne foglalkoztasson. Nekem is van olyan ismerősöm aki minden nap posztolja a képeket, hogy jajj milyen csodás minden. Közben meg tudom H apuka lelépett amint kiderült hogy terhes és tök egyedül van a kicsivel.

Én ezeket a sztárokat bírom mikor kidob egy ilyet fb hogy jajj hát ő nem hagyta el magát meg milyen fitt meg ilyenek. Erre is csak legyintek h hagyjuk már.

A másik az h nekem pont ezért nem kellett légzésfigyelő. Csak idegesítene ha tévesen riaszt. Egy egészséges időre született babánál (persze ha oda van figyelve mi van a kiságyban) nem nagyon van rá szükség.

2019. júl. 26. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
80%
Próbálj megnyugodni, nem idegeskedni. Én is ilyen voltam, aztán szép lassan rájöttem, hogy egy baba igénye kb. annyi, hogy életben tartsd 😃 Ne görcsölj a kakin, a bukáson, vagy a hideg lábán/kezén... Etesd, pelenkád, legyetek sokat testkontaktusban, kösd magadra, közben nyugodtan meg tudsz fésülködni vagy sminkelhetsz ha attól jobban érzed magad, hozass kaját, akkor nagyobb eséllyel eszel is és mosogatni sem kell 😉 Kitartás 1-2 hónap és könnyebb lesz 🙂
2019. júl. 26. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
79%
Az insta-szupermamikról még annyit, hogy gondolom arról nem posztolnak, hogy a bejárónőjük mos-főz-suvickol a háttérben. A bébiszitterek meg dajkálják a babájukat, amíg ők a körmösnél, kozmetikusnál, szaunában vagy alakformáló kezelésen vannak.
2019. júl. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
De szemetseg mert nekem ismerosok se mondtak h ejszaka etetes utan nem feltetlenul alszik el a gyerek hanem sir vagy van olyan napja h bombol egesz nap vagy hogy csecsemo koraban amig gyakorlatilag nem sokat kommunikal meg az emberrel (sirason kivul🤣) se direkt se hosszas szemkontaktus s semmi addig kb tok furan tudja magat erezni az ember meg ilyenek... az eszemmel tudom h mindenkinek vagy a tobbsegnek szenvedos az eleje de neha megis elbizonytalanodom h csak en vagyok a bena aki nem tudja ugy csinalni a dologokat h egy kiegyensulyozott babaja legyen:(
2019. júl. 26. 13:10
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2,5 hónapra gyakorlatilag nem is emlékszem, olyan fáradt voltam. A fiam olyan extrém durván volt hasfajós, hogy állandóan üvöltött. Emlékszem volt hogy délben még mindig pizsiben voltam. És egy nagyon hosszú végeláthatatlan napnak éreztem az életem. Nem is ismertem a fáradtság ezen szintjeit. Ráadásul nálunk volt hogy 2 percenként riasztott a légzésfigyelő. Már azt hittem kivágom az ablakon. De kis súlyú korababa lévén nem tettem. Viszont ha néha nyugodtan aludt és tudtam volna én is, akkor a légzésfigyelő nem érzékelte a békésen lélegző túl könnyű babát.

Aztan jött egy 2,5 hónapos nagyon jó időszak. Aludt, békésen ébredt, már éjjel sem evett, a figyelme is nyiladozott. Imádtam. Aztán puff.. Elindult kifelé a foga. Aztán jött a mozgásfejlődés. Most épp ezzel szórakoztat éjjel, hogy álmában feláll és szegénykém hatalmas sírásban tör ki. Nehéz is megnyugtatni.

Gondolom később is lesz csupa "élvezetes dolog"... 😄


Leszarom, hogy nem vagyok tiptop. Nem vagyok igénytelen sem. Nyilván mosok hajat, szőrtelenítek, mosok fogat is, de nem sminkelek és nem tipeg magassarkuban a babakocsi mellett. Nincs bejaronom, de a férjem akkor is szeret ha mégsincs erőm hajat mosni.

2019. júl. 26. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Az én válaszom lehet nem lesz népszerű. Szerintem ez teljesen gyerekfüggő, meg valahol biztos felfogás kérdése is, de szerintem inkább az előbbi. Nekem olyan értelemben marha nagy szerencsém volt, hogy a szoptatással semmi probléma nem volt, szinte egyből sikerült és sikerül a mai napig minden különösebb erőfeszítés nélkül. Jó, mikor három hetes volt lett egy olyan durva meggyulladásom, hogy napi három intravénás antibiotikum injekciót kaptam, de ezen kívül semmi extra. Hasfájós soha nem volt, ez is szerencse nyilván, mint ahogy az is, hogy bár fixen ébred minimum kétszer éjjel, félálomban szopizik és alszik tovább. Sírni csak akkor sír, ha éhes, ez meg a személyiségétől függ. Így én azt mondom, nekem az első három hónap volt a legkönnyebb, a sárgaság miatt 7-8 hétig kb. csak evett és aludt, én meg ezalatt az idő alatt szakdolit írtam és államvizsgáztam. Most, hogy már nagyobb ezt tuti nem tudnám megcsinálni, mert egész nap nézelődne, de fekve nem lát szét, ülni még nem tud de szeretne, gebeszkedik a babakocsiban, úgyhogy sétálni is csak úgy lehet, ha ölben van, elfárad de nem alszik, mert kíváncsi, így minden altatás vergődésbe torkollik, és még sorolhatnám. Nekem emiatt bizonyos értelemben könnyebb volt az első 2-3 hónap, de a mostani életkort is szeretem, csak más. Szerintem van, akinek könnyebb, ahogy nő, van, akinek nehezebb, de mint ahogy az életben semmilyen helyzet sem csak csupa öröm, úgy a gyereknevelés sem csak mosolygásból áll. Én összességében inkább azt mondom, hogy nekem, az én gyerekemmel könnyű, úgy érzem lehetne ennél sokkal rosszabb is.
2019. júl. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Utolso elotti az en kisbabam is koraszulott kelenleg 2,7 kilo tegnap 4x riasztott a legzesfigyelo pedig sztem vett levegeot nekem is ezt mondtak h tul konnyu meg a gyerek. De egy remalom ez sok riasztas :(
2019. júl. 26. 17:53
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem tudom milyen márkájú a légzésfigyelő, de ha tudod állítsd a legérzékenyebbre. Nekem akkor kellett érzékenyebre állítani, mikor el kezdett forogni.
2019. júl. 26. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!