Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire számíthattok a...

Mennyire számíthattok a nagyszülőkre?

Figyelt kérdés

Mégcsak várandós vagyok, de valamelyest aggódom hogyan fogunk tudni mindig mindent megoldani ketten a férjemmel.

A szüleink 200 km-re élnek két különböző irányban. Én úgy nőttem fel, hogy a nagyim bármikor kéznél volt, a szünetekben és ha beteg voltam is nála tanyáztam. Anyósom már idős, a férjem késői gyerek, rá már nem is biztos hogy pár év múlva rá mernénk bízni pár óránál hosszabb időre a gyereket sajnos. :(

Az én szüleim még sokáig dolgoznak, korlátozottan tudnak segíteni.

Aki hasonló szituban van, mit csinál, hogy néha jusson magukra is idő? Hogyan tudtok gazdálkodni a szabikkal? Mennyire tűri a munkáltató a hirtelen szabadságokat (pl. beteg a gyerek)? Mennyi idősen hagytátok vidéken a nagyszülőknél először néhány éjszakára?



2019. júl. 29. 11:41
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
66%

Senki se azt mondta, meg nem is az volt a kérdés, hogy ingyencsősz-e🙈🤔

Hanem, hogy lehet rá számítani vagy sem...


Nálunk nem, nyilván mindent megoldunk...DE attól függetlenül jó lenne, ha lehetne rájuk számítani néhanapján.. Pl lesz egy csajos estém úgy kb fél év utan.. Igazodni kell a férjemhez, hogy itthon lesz-e a gyerekkel, vagy dolgozik(nem hétfőtől pentekig melója van). A másik barátnőmnek a párjának meg pont h ilyen a meló... Tehát ritkán esik egybe, hogy a férjek vigyázzanak úgy a gyerekre, h mi tudjunk találkozni. A 3.barátnőm meg egyszerűen átviszi az anyjához, ha úgy gondolja.. A 4.is rá tudja bízni az anyjára, de ritkábban. Az 5.pedig(aki mellesleg a sogornom) pedig anyósra is. Az mellékes, hogy az én fiam nem vállalja, mert "anyás" a gyerek. :D Szóval nem arról van szó, h ingyen bebicsosz, de olyan jó lenne ha néha-néha (ha baj van) lehetne szólni neki🤷‍♀️

2019. júl. 29. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
3%
Nem értem a problémát. 4 gyerekünk van, 5 éves a legnagyobb. Nincs nagyszülő, aki ráér, anyós 80+, egy percre nem bíznék rá egy hörcsögöt se, anyukám fiatal, dolgozik. Akkor vigyázott anyukám a nagyokra, amikor szültem, egyébként ketten vagyunk a férjemmel. Szuper a kapcsolatunk, esténként sokat vagyunk kettesben, amikor alszanak a gyerekek.
2019. júl. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
95%

Semennyire. Most várjuk a másodikat, jelenleg még azt sem tudom hol lesz az első amíg szülök. Vszinu ovis barátnal.

Parom szülei 160kmre laknak és idősebbek is, anyukám nem érzi a nagymama szerepet. Konkrétan eljon mindenki karácsonykor, meg néha év közben és úgy viselkedünk mint amikor jönnek a vendégek. Egyszer nem pelebkazta/etette/altatta egyik sem a gyereket. Meg is van az eredménye, 6eves és nem akar egyikhez sem menni. Pedig kérdezték h pár napra elmenne e. Nekem ez nagy sziv fájdalmam, mert pl én rengeteget voltam a nagymamamnal, sok szép emlékem van.

2019. júl. 29. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező, jobb h lesz egy fizetett bebiszitter, mert olyanna valsz, mint egy par mártír anyuka. :D


Egyébként tenyleg, a mindennapi dolgokat siman meg lehet oldani segitseg nélkül. Kesobb jonne majd jol a segítség, h ti elmenjetek egy moziba, szinhazba.. Vagy amikor dolgozol és mar nincs szabitok, a főnök meg csúnyan nez a tp miatt... Arra jo lesz egy bejaratott bebiszitter..

2019. júl. 29. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
0%
11es, és az a baj hogy te nem tudsz találkozni a barátnőiddel? Miért nem mennek ők hozzátok ha annyira össze akartok ülni? Lehet gyerekekkel is programot csinálni, nem arra számolni hogy míg bulizok majd a nagyszülők foglalkoznak a gyerekkel.
2019. júl. 29. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Nem gondoltam, hogy ekkora vitaárfolyam gerjed egy ártatlan kérdéssel. :)

Azt gondolom, aki szerette volna, az megértette a kérdésem lényegét és ezúton is nagyon köszönöm mindenki válaszát, azokét is, akik lehurrogtak, hogy miért akarok a nagyiknak szülni.

Az az igazság, hogy nagyon jó viszonyt ápolunk több kisgyerekes szomszédunkkal is és rajtuk is azt látom, hogy nehéz. Főleg úgy nehéz, hogy van jó szándékú nagyszülő, aki jönne és segítene, de a távolság miatt csak korlátozottan tud. Nálunk is ez lesz a helyzet. Nyilván mindent össze lehet logisztikázni és meg lehet oldani, nem is ez a lényeg. :)

Számomra természetes volt úgy felnőni egy családban, hogy nem jelentett terhet a nagyszülőknek az unokák jelenléte, sőt... imádtak és tárt karokkal vártak minket. Rendkívüli kapcsolatot ápoltunk mindegyikőjükkel, de pl. anyu is sokáig hordta haza unokatesómat az oviból, mert ő végzett időben és útba esett neki az ovi. Nálunk valahogy ezek sosem jelentettek terhet, minden természetesen jött. Úgy gondolom most is természetesen jönne, csak a feltételek nem adottak sajnos.

Nem gondolom, hogy önzők lennénk, ha néha elmennénk vacsorázni egyet gyerek nélkül, vagy moziba, amikor kivételesen nem mesét nézünk, koncertre, színházba, stb. Sőt. Én azt gondolom, hogy szükség van ilyen programokra. Ettől nem fogom sem rossz anyának, sem mártírnak érezni magam. :)

2019. júl. 29. 20:44
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Jesszus tudsz ertelmezni??? Nyilvan csinalunk "anya-baba partyt".. De KU.VARA nem gyerekekkel akarunk foglalkozni, amikor csacsogni akarunk az életükről, gondjainkat megbeszélni .. Belülni egy kávézóba, moziba menni...Egyébként nem ilyenkor akarom nagyira sózni, erre van az apja. Hanem amikor mi mennenk el egy évben 2szer az apjaval "randizni" vagy amikor nem tudunk elszabadulni a melóból es mondjuk ovi sincs... Szoval erted??? Hogy ha van valami komolyabb indok... Akkor tudjam hova tenni a gyereket. Mondjuk ha engem bevisz az ugyeletre valami miatt, ne kelljen a gyereknek is ott lenni... Szoval nehogy mar rosszul erezzem magam, hogy 2havonta egyszer az apjara bizom gyereket, mert baratnozok.... Mert kb igy tudjuk osszehozni mindannyian gyerek nelkul... Jezus, martiranyak...
2019. júl. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!