Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elrontom, ha mindig felveszem?

Elrontom, ha mindig felveszem?

Figyelt kérdés
3 hetes a kisbabam, alapvetoen jo baba, de nyilvan neha o is szokott sirni, nyuglodni es persze van hogy latszolag a semmiert. Nem ehes, nem fazik, nincs melege, nem faj a hasa... amikor elkezd nyuglodni 1-2 percig hagyom aztan felveszem, ilyenkor altalaban megnyugszik. (Persze olyan is van h nem😅). Kicsit aggodom, h ezzel elrontom es kesobb nem tudja magat megnyugtatni csak ha ringatom amit persze nem szeretnek. Mennyi ideig szabad felkapkodni es mikor kell szoktatni az onnyugtatasra? Meg olyan picinek erzem ahhoz h hagyjam sirni...

2019. aug. 4. 11:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
89%
És honnan tudod, hogy nem csak egy kis megnyugvást szeretne? Reagál a jelzésére. Maximum egy 3 éves nyuglodik a semmiért, egy baba nem tudatos, hogy ns most én direkt nyafogok.. (ne lekezelo hangnemet érts ez alatt, de érted mire célzok ugye?)
2019. aug. 4. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Nekem bevlt, amit anyósom tanácsolt, fokozatosság.

Bementem hozzá, látott. HA nem hagyta abba, beszéltem neki, ha arra sem, simogatás... ha arra sem, akkor vettem fel. 90%-ban nem kellett felvenni :)

2019. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
36%
Meg nem tudod elrontani nagyon kicsi hozza :) En ugy voltam vele ha en kellek hát en kellek mondjuk a ringatast probaltam minimalizalni mert nem akartam hogy hozzá szokjon (inkabb magamra tettem es hintaszekben voltunk)
2019. aug. 4. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%

3 hetest nem tudsz sem elrontani, sem nevelni. Ösztönös igényei vannak. Tudom biztos anyudék, anyósék ezzel tömik a fejed. De nem kell 30-60 évvel ezelőtti nézetekre hallgatni. Azóta számtalan kutatás született a témában. Nyugodtan vedd fel, rád van szüksége. Az első 3 hónapot negyedik trimeszternek is szokták hívni, keress rá és akkor megérted miért.


Az első 3 hónapot gyakorlatilag egy fotelban töltöttem, mert annyira hasfajós volt, hogy csak a testközelség illetve a testmeleg tudta megnyugtatni. Nem lett sem elrontva, sem elkényeztetve, magától szokott le róla. 8 hónapos és már csak napjában egyszer alszik rajtam fél órát, azt is esténként mielőtt letenném aludni. De nem kellek neki én, jó apa is. Sőt lehet hogy már ezt is inkább csak mi igényeljük nem is ő.


Én olyan 7 hónaposan kezdtem látni rajta hogy na most már tudatosan kezdi használni az akaratát. Mindig kérdeztem a védőnőt, hogy honnan fogom tudni hogy hol van vége a szükségleteknek és hol kezdődnek a kezdeti apróbb hatalmi harcok. Mindig azt mondta: tudni fogod! Gondoltam kössz... Ez aztán nagy segítség volt. És basszus igaza volt az első ilyen akaratoskodás rögtön egyértelmű volt.

2019. aug. 4. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Nem hiszem, hogy így el tudnád rontani. Éppen ellenkezőleg, hiszen a hordozókendő folyamatos használatát éppen azért javasolják, mert a folyamatos testi közelség hosszú távon jót tesz a baba lelki egészségének. Nem szokik hozzá olyan értelemben, hogy nem lesz függő, hanem éppen ellenkezőleg: mivel a biztonság érzése mélyen beépül a lelkébe, bátrabban fogja felfedezni a világot. Csak győzz utánaszaladni, mert nem fog hátranézni, biztos lesz benne, hogy anyu-apu mindig ott van.

2019. aug. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%
Nem.Nekem anno a védőnő azt mondta az első fél évben így nem lehet elrontani.Ha sírt felvettem, ha nem nyugodott meg akkor meg ,,kiderítettük" mi a baja.(Az első hetekben a legnagyobb szüksége rád van.A babák az első hónapban max 20-30cm messzeségbe látnak el és azt se élesen.Szóval hiába állsz a kiságy mellé max az illatodat érezheti meg, meg lát belőled egy pacát.Azzal meg vagy eléred a kívánt hatást vagy nem.) Ha el volt akkor meg hagytuk had ismerkedjen a világgal.Nem lett ezzel ,,elkapatva" csak figyeltünk az igényeire és nem lett belőle egy csak kézben ellevő baba.
2019. aug. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
70%
Látom erre jártak azok az anyák akik ridegtartásban nevelik a gyereket. És minden ösztönük ellenére hagyják sírni. Akit lehetett felpontoztam
2019. aug. 4. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat, belul en is igy erzem, hogy most ram van szuksege, nem hiszem, hogy meg tudatosan sirna. Bar az is erdekes, hogy sir, felveszem es egybol abbahagyja, elalszik... tehat valahol meg mégiscsak megszokja, hogy az olemben alszik el🤔 de mindegy ugy dontottem hogy elengedem ezt az egeszet, mert az osztoneim azt sugjat fel kell vennem, nem megyek szembe sajat magammal. Akinek meg azt sugja a belso hang, higy ne vegye fel, az meg tegyen ugy...
2019. aug. 4. 13:45
 9/11 Coffelia ***** válasza:
78%

Ohh dehogy rontod el! :)

A kisbabák attól tudják majd magukat megnyugtatni, hogy a maga idejében mindig megkapták a bőrkontaktus- és a mamaszag-adagjukat. Mindig és bármikor! Szóval nem attól tanulják meg az önnyugtatást, hogy rákényszerítik őket, de sajnos az előző évszázadban ez dívott, és még nagyon sok doki és védőnő ezt szajkózza. Az első 3 hónapot manapság úgy is emlegetik, hogy a negyedik trimeszter, tehát a baba világhoz adaptálódási ideje. Mindene az anyai meleg, az ismerős szagok és a tapintás, hiszen alig lát, és alig tud mozogni. Az evolúció találta ki nekünk ezt, az életbenmaradási ösztönünk része, hogy csecsemőként ezekre van igényünk, és szülőként annál jobbat nem is tehetünk, mint hogy ezekből annyit adunk, amennyi a csövön kifér. Ha első gyerek, akkor csak fetrengjetek, szopizzatok, ölelgesd, legyen mindig "nálad" :D Ha meg többedik, akkor elő a hordozókendőt, akkor lehet jönni-menni, mégis kielégülnek a baba alapigényei.

2019. aug. 4. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%
2 éves. Mindig reagáltam, felvettem, ha sírt. Cicin aludt el régen. Már egyedül alszik el, vízzel. Magától. Napközben örülök, ha odabújik hozzám, mert annyi dolga van :) Most kell neki a közelség és, ha most megkapja, akkor hosszú távon jobbat teszel magatokkal. Neked is hiányozni fog és örülsz majd, ha szagolgathatod picit a haját :)
2019. aug. 4. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!