Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eddig könnyen elaludt, most...

Eddig könnyen elaludt, most miért nem? Elrontom, ha fogom a kezét vagy felveszem?

Figyelt kérdés
9 hónapos kisfiunk 6 hónapos koráig nagyon könnyen elaludt esténként egyedül. Nyár eleje óta, nagyon nehezen. Azóta már mászik és feláll, így szinte rögtön feláll a kiságyban, ahogy kimegyek. Elkezd sírni. Vissza szoktam menni, kicsit dédelgetem, aztán lefektetem az ágyba. Ha nem megy, akkor a következő körnél ki is veszem, kicsit fogom a kezemben. Ilyenkor rendszerint ellazul, és szép lassan elálmosodik, mielőtt elaludna, beteszem a kiságyba. De egyre többször már ez sem működik, tovább nyűglődik a kezemben, nem találja a helyét. Amikor beteszem a kiságyba, általában megfogja a kezem, és nem engedi el, azt szeretné, hogy maradjak ott vele. Mivel teszek jót? És ha megvárom, míg elalszik, nem szoktatom rá nagyon, később nem lesz erről nagyon nehéz leszoknia, nem alakul ki az, hogy képtelen lesz egyedül elaludni?
2011. aug. 16. 22:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha téged nem zavar, én még fognám a kezecskéjét. Picike még, szüksége van rád. Leszoktatni le lehet később is.
2011. aug. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szerintem szeparációs szorongása van, ezért nem akar elengedni. Az én kisfiamnál kb. 8 hónapos korában kezdődött, előtte egyedül is elaludt. Nem lett volna szívem otthagyni, ha igényelte a társaságomat, így vele maradtam. Most egy éves, és még mindig gyakran bennmaradok vele, amíg elalszik... Nem tudom, mi lesz később, de remélem, ahogy nagyobb lesz, újra el tud majd aludni egyedül is... Engem is érdekelnének mások tapasztalatai...
2011. aug. 16. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Háááát.... csináljatok neki kistesót. :-)


Volt nálunk vendégségbe kislány (egyke), hallottam ahogy beszélgetett a lányommal: te is az anyukáddal alszol? (nagycsoportosak voltak) A lányom meg mondta: nem, én a testvéremmel alszom.


Nem egyedi, sok egyke gyerkőc anyukájától hallom, hogy a csemete nem tud elaludni, az esti elalvás egy külön műsor kijárásokkal, vízivással, a vége az, hogy anyuci bent marad, beájul a gyerekkel, utána felkel, kibotorkál, de nem tud visszaaludni. Se egy filmet nem tud megnézni, se vasalni...

Nálunk meg az van, hogy meseolvasás a kanapén, beküldöm őket a szobába lefeküdni, kikiabálnak hogy "puszilhatóak vagyunk", bemegyek, puszi és kész. Igaz, hogy nem hajlandóak külön aludni, az emeletes ágy dísznek van mert lent bújnak össze mint a szerelmesek, de legalább ők is elvannak, és nekem nyugis az estém.

2011. aug. 16. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
az én lányom 17 hónapos, és még mindig nem alszik el egyedül. Már nem kiságyban alszik, hanem kinyitható gyerekágyon. Esténként odafekszek mellé, összebújunk és úgy alszik el.De ez legyen a legnagyobb gondunk. ha erre van szüksége akkor legyen. majd ha nagyobb lesz akkor kinővi.
2011. aug. 17. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem is pont ez a gondom, de nálunk 5 hónaposan kezdődött. Most 6 hónapos, és én is tanácstalan vagyok, mit csináljak.
2011. aug. 18. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 2,5 éves.A mai napig mellé fekszem az ágyába és fogom a kezét amíg el nem alszik.Ez kb 5-10 perc!

.Délután nincs rá szükség mert lefekszik és elalszik egyedül..


nekem is lassan le kell majd szoktatnom róla mert decemberben érkezik a kistesó!

2011. aug. 18. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
az én kislányom 2 éves múlt nem rég, de én együtt alszok vele.Bár az is igaz,hogy nekem nincs párom. ...
2011. aug. 18. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pont vmelyik nap írtam ki a kérdést én is:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2011. aug. 18. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 xStefix ***** válasza:
100%

Nem rontod el, sőt, megadod neki azt, amire szüksége van. Ez semmiképp sem rossz.


Mi 2 évig aludtunk együtt a lányunkkal, sokáig szoptatva aludt el. Miután már nem tudott elaludni este a tv-től (a nappali és a háló ugyanaz), átkerült a kisszobába a kiságyába. Kb. 2 hét alatt fokozatosan hozzászokott, hogy egyedül alszik el, soha nem volt miatta hiszti vagy bármi. Türelmes voltam és lépésenként haladtam; így nem lehet rosszul csinálni.

2011. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszokat, nagyon hasznosak!

13.47-es! Elolvastam a te kérdésedet, nagyon érdekes! Utána olvastam jobban, és valóban mindenhol azt írják, hogy akkor van a szeparációs szorongás 2. hulláma, és hogy mindkét esetben adjuk meg neki amit igényel, de túlságosan ne is kapassuk el, ne ugorjunk az első nyekergésre, ne dédelgessünk túl, de ne hagyjuk egyedül, ha nem akarja, és dédelgessük többet, mint előtte.

Köszönöm mindenkinek!

2011. aug. 18. 20:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!