Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejfehérje intolerancia...

A tejfehérje intolerancia kinőhető? Pozitív esetek?

Figyelt kérdés
2010. júl. 12. 15:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Én már 34 vagyok, de nem nőttem el....

Hála égnek a lányom nem örökölte :o)

2010. júl. 12. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Pozitív eset a nagyfiam. (17éves) 1 hónapos korától tejfehérje, mellé 3éves korától tojásfehérje, mellé 4 éves korától szója és búzaliszt intolerancia. Úgy hívták multiplex ételallergia. (És még sok más nyavajája is volt) DE 5 éves korában szépen elmúlt mindegyik. Addig egy pokol volt, ráadásul nem szerette a zöldséget, gyümölcsöt és a húst 2 évig nem volt hajlandó semmilyen formában sem bekebelezni. Gondolhatod, hogy a hajam téptem minden délelőtt, hogy aznap éppen mit tudok letuszkolni a kicsi pocijába:) De! túlvagyunk rajta, erős és egészséges 190 cm-es 70 kg-os nagydumás kamasz.
2010. júl. 12. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Ajaj...nem volt egyszerű a főzés:-(((Szerencsére a menyednek ezzel már nem lesz gondja:-)A dokik szerint a babám tejfehérje érzékeny, szerintük 2 éves korára kinőheti, de pontosan nem tudták megmondani mennyi esélye van rá, és nem szeretnék hiú ábrándokat kergetni...
2010. júl. 12. 16:19
 4/7 anonim ***** válasza:
Tesóm kisfia 6 és fél hónapra született 1100 grammal tej-tojás-liszt érzékeny volt, kb. 4-5 éves korában már nyoma sem volt (pontosan nem tudom, hogy mikor nőtte ki):)Most már elmúlt 18 éves és mindenevő (pontosabban mindenből sokat evő:)magas, jóképű "pasi"
2010. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! Az én nagyobbik kisfiam most 3,5 éves. Nála a savanyított tejtermékeknél derült ki, hogy tejfehérje allergiás. Mindig kipirosodott a szája egy kis falattól is. Szerencsére tejmentes diétával (amit még nekem is tartanom kellett, mert szopott még) 2 éves korára teljesen elmúlt neki. Most már simán lenyom napi fél liter kakaót, eszi a sajtot, joghurtot. 2. gyermekem, szintén kisfiú, ekcémás szinte születése óta. Mivel a családi kórtörténetben szerepelt tejallergia, így nem zárható ki, hogy jelenleg ő is az. Remélem, hogy idővel nála is elmúlik majd. Addig speciális tápszert kap, és semmi olyat nem ehet, amiben minimálisan is előfordulhat tejszármazék....
2010. júl. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy írtatok!Tehát tényleg ki lehet "nőni"!
2010. júl. 12. 17:48
 7/7 anonim válasza:
Azt mondják, hogy kinőhető, de ez szerintem nem igaz. Kisfiamnál kb. 3 hónap diéta után már nem mutatta ki a vérvétel, de a légúti tünetei ugyanúgy megmaradtak. A tejmentes diétát nem engedte az óvodaigazgató (hiába akartam én vinni a kaját), mivel így nem volt róla papírunk. Végigszenvedtük az ovit, a logopédus felsorolta nála az abc majdnem összes betűjét, amit nem tudott szépen mondani. Iskolában végre engedték, hogy vigyem a kaját és fél év alatt tökéletesen beszélt és elmúltak a légúti tünetei. A vérvétel biztosan azt mutatja, hogy nem allergiás, de ez nem jelent semmit. A szervezet előbb-utóbb megelégeli. 40 évesen én is tejfehérje-allergiás vagyok és anyukám is az volt. Sajnos ő már nem tudhatta ezt meg, különben most is élne (ugyanis egyre több orvos jön rá a tejfehérje-allergia és a mellrák kapcsolatára). Szóval csak óvatosan ezzel a kijelentéssel.
2021. jún. 17. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!