Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki az, aki 4 hósan elkezdte a...

Ki az, aki 4 hósan elkezdte a kóstoltatást illetve a hozzátáplálást? Mi volt az oka, hogy nem vártatok tovább?

Figyelt kérdés
Egy kicsit provokatívnak tűnik a kérdés, mert tudom, hogy nagy viták szoktak itt lenni emiatt, de az én kisfiam már 2 óránként követeli a tápszert, mert valószínűleg nem elélg laktató már neki. Ma voltunk 4 hós oltáson, ott elmondtam a gyerekorvosnak, aki azt tanácsolta, hogy próbáljam meg a kóstoltatást, és így hátha kihúzzuk a 3 órát.
2010. júl. 12. 16:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Én mind a 3 gyerekemnél elkezdtem. Almával kezdtem,benne keksszel,és később a többi gyümölccsel,főzelékkel.10-12 hónaposan már azt ették,amit mi.
2010. júl. 12. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia!Mi elkezdtük,sőt már megeszik egy egész bébiételt (desszertet)!Nem volt elég tejem,kellett mellé tápszer nekünk is orvos tanácsolta hogy szép lassan!19hetes a kisfiam
2010. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
első válaszadó!milyen kekszet raksz bele?én is szeretnék de nem tudom milyet!2.
2010. júl. 12. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Mi is elkezdtük 4 hósan,söt lehet kicsit hamarabb ette az elsö almáját. Én nem bánom,kevés tejem volt,5 hósan már nem is szopizott. Szerintem kezd el nyugodtan.
2010. júl. 12. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Mi már picit elöbb mint 4 hónaposan elkezdtük a dokinéni javaslatára a hozzátáplálást, mert nagyon nehezen ment a kaki a kisfiamnak és rengeteget kínlódott napokig vele.Ezért kezdtük el a gyümölcsöt, ami segített is.
2010. júl. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Én nem vagyok ellene a hozzátáplálásnak, csak mostanában mindenütt úgy leszólják, aki nem várja ki a 6 hónapot, ezért kértem más véleményét.
2010. júl. 12. 16:48
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Én pár nappal 4 hónapos kora előtt kezdtem, szintén almával.Én azért kezdtem el, mert tápszeres volt, és több, mint 8 kg! Nagyon hízott tőle, úgyhogy "lazítás" képpen kezdtem el.
2010. júl. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Én is azért kezdtem el mint az utolsó válaszoló. Tápszeres volt és nagyon hízott tőle. Alma, krumpli, répa volt a sláger.
2010. júl. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
4 hósan. Teljesen tápszeres volt, és már láttam, hogy valahogy máshogy viselkedik. Már nem emlékszem pontosan, olyasmi lehetett, amit ti fejlődési ugrásnak neveztek (én soha nem tapasztaltam ezt), máshogy evett, máshogy kért enni, kevesebbet aludt. Amikor ilyesmit tapasztalok, akkor váltok. Egyébként - és mielőtt leszóltok, sokadrendű ok volt - nagyon felhúztam magam rajta, hogy hirtelen elég sokkal felvitték a tápszer árát, és különben is szerinten 4 hósan már éppen itt az ideje. Azóta is szívesen főzöcskézek neki, imádja a főztömet, sokat eszik és szépen gyarapszik. Szóval a következő gyermekemnél is így fogok tenni.
2010. júl. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

4,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást, tápszeres a lányom 7 hetes kora óta. Próbáltam korábban is kóstoltatást, de valahogy nem ment. Vártam pár hetet, és rácuppant a dologra:-))

Most 6 hónapos, a tízórait és az ebédet már kiváltottuk, eszik mindent amit 6 hónapos koráig lehet, illetve kóstolt husit is. Most jönnek a többi a gyümölcsök és zöldségek. Van kedvenc: a sütőtök és a cékla.

Szóval nyugodtan elkezdheted, és nem kell sokat vacakolni a kostóltatással. Ha egyik nap ízlik neki pár kanállal és tetszik neki, és persze ha nincs semmi baja tőle, akkor másnap már fokozatosan növelve az adagot kaphat finomakat.

2010. júl. 12. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!