Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tenyleg senki nem kezdi a...

Tenyleg senki nem kezdi a kostoltatast/hozzataplalast 4 honapos kornal korabban? Vannak itt anyukak, akik a mai vilagban hamarabb kezdik? 1 vagyok kozuluk.

Figyelt kérdés

nem vitat szeretnek szitani,csak erdekelne.

Regebben mar 6 hetesen kaptak a babak mast az anyatejen kivul es semmi bajuk nem lett. Az allergia is sokkal gyakrabban fordul elo, miota ez a "trend", hogy 4 honapos kor elott semmikepp.


2011. febr. 23. 12:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én 3 hónapos korában kezdtem a hozzátáplálást, mert addigra sajnos már nem volt tejem. A tápszer mellé adtam neki krumplit, aztán kipróbáltam a reszelt almát is, stb. A barátnőm korábban elkezdte, azt hiszem, kb. 5 hetes volt a kisfia (harmadik gyerek), amikor már adott neki almát is, pedig ő 10 hónapig tudta szoptatni a kicsit.
2011. febr. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én 4 és félnél kezdtem, mert akkor lett kevés neki a tejem kalóriatartalma, túl vizes volt. De ha előbb történt volna a dolog, előbb kezdtem volna, nem látok semmiféle ördögöt a korai hozzátáplálsban, az én korosztályomban mindenki kapta már 2 hósan a banánt, almát és köszönjük jól vagyunk :) Allergia meg....SEMMI nem bizonyítja hogy az adott emberke aki allergiás, mitől lett az. Találgatni lehet és mumust kikiáltani, de bizonyítani nem.
2011. febr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Bár az én 5 hónapos fiam csak szopizik, de 4 hónaposan kóstoltattam vele almát, sárgarépát, aztán elkapott a nagyobbiktól egy vírusos fertőzést, azóta megint csak szopi van.

Az én anyukám is 2 hónaposan már húslevessel etetett, a husit is adta nem csak zöldségeket, 1 éves koromra mindent ettem már+ szoptatott is. Én tervezem adni még 6 hós kora előtt a fiamnak a glutén tartalmú ételeket, tojást stb. éppen azért amit írtál, hogy kisebb legyen az allergia esélye.

Szerintem etesd úgy a babádat, ahogy anyai szíved diktálja:-)

2011. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Én is 3,5 hósan kezdtem. Most 4,5 hónapos a kislányom és a tízórait már kiváltottuk gyümölcsre. A többi még tápszer. Én sem gondolom hogy a gyümölcsöktől bármi baja lenne. Sőt. 2 hónapos korától gyümölcs teát adok neki, persze ízesítés nélkül.
2011. febr. 23. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
szia.én is 3 honapos korában kezdtem a hozzátáplálást!!! és szerintem elég sokan vagyunk igy,csak ezt nem mindenki hangoztatja!!!
2011. febr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Szia. Mi 3,5 hónaposan kezdtük almával most 6 hónapos és már rengeteg mindent eszik. Gyümölcsteát (pikwick gyerektea) 2 hónapos kora óta iszik. Az a csajszi akivel együtt szültem kevés tej hiányában ha jól tudom 6 hetes kora óta táplálja hozzá persze kapott tápszert is de nem nagyon tűrt vele:) A doktornő most mondta hogy kezdhetjük bevezetni a rizst a tésztát de mi már 3 hete esszük és semmi baja.
2011. febr. 23. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én is 3 hónaposan kezdtem, most 6 hónapos. Nagyon szereti a főzeléket! Mellesleg a gyerekorvos biztatott, hogy kezdjem el, nem lesz semmi baja. Mondjuk sajnos nem anyatejes!
2011. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Nekünk orvosi és védőnői tanácsra kellett elkezdeni elég korán. Sajnos sehogy nem tudott kisfiam kakilni, és az Isten tápszere sem lett volna neki elég (plusz még cicizett is). 2 hónapos volt, amikor először kapott almát. Védőnőnk is, és dokink is ezen az állásponton volt, hogy ez jelenthet megoldást nálunk. És valóban, ez minden gondunkat megoldotta. Onnantól tudott kakilni, és onnantól nem volt gond az evéssel sem.

3 hónaposan kezdtem adni neki 4 hónapos kortól való bébi desszerteket (alma-körte, alma-banán, alma-barack).

4 hónapos korától kapott főzelékféléket, amik ugye 4 hós kortól adhatók.

5 hónaposan evett először húst tartalmazó bébiételt, amik szintén 5 hós kortól adhatók.

6 hónapos korától kapott glutén tartalmú ételt (kekszet a gyümölcshöz).

7,5 hónapos volt kábé, mikor először kapott sajtot és kenyeret, 8 hónapos korától kapott joghurtot, túrót.

10 hónapos korától kapott tejfölt.

Tejet még mindig nem adtam neki inni, csak kajákban főzve, inkább tejitalt iszik a benne lévő vitaminok miatt.

Szóval nagyrészt betartottam a szabályokat, csak ami a kezdést illeti, azt nem.

17 hónapos lesz, nagyon jó étvágyú, nem igazán válogatós, semmire sem allergiás, nem beteges, 12 kg-os izompacsirta.

2011. febr. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
70%

4 hónapos a babám, csak anyatejes, majd 2 hónap múlva kap egy kis almát. Ráérünk, addig jó neki az anyatej.

Én sem vitatkozni szeretnék :)

Az első babám is 6 hósan kapott először mást, mint anyatej, nem allergiás, semmi baja.

Nem is tudom elképzelni, hogy ilyen pici babának dugdossák a kanalat a szájába??? Fizikailag hogy csináljátok Kinyitja egyáltalán a száját? Vagy üvegből adjátok neki? És fekszik közben?

Nekem ez nagyon fura, nekem szimpatikusabb a 6 hónaptól kezdődő hozzátáplálás. De nem ítélem el azt, aki hamarabb kezdi, mindenki azt csinál amit akar :)

2011. febr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Kinyitotta-e a száját?? Hajjaj... de még mennyire... előkét is szinte csak mostanában kezdtünk használni, hogy magától elkezdett kanalazni. Olyan gyönyörűen evett mindig, hogy nem nagyon kellett takarítanom, és nem volt a feje búbja is kajás.
2011. febr. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!