Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj ha ezt a babám (még) nem...

Baj ha ezt a babám (még) nem tudja? Aki hasonló “cipőben” járt, annak később rendben volt a beszédindulás és beszédértés?

Figyelt kérdés

Kaptunk tegnap egy Neisvac oltást, és mivel a napokban tölti a babám a fél évet volt szülői kérdőív is.

Volt egy olyan kérdés, hogy

“Beszédre hangadasással válaszol”? Próbaltam már kicsikarni ilyesmit tőle, de eddig eredménytelenül sajnos. Ráadásul ezt az “abüü..”, “habooo” meg “baboo” is csak a hónap elején csinálta pár napig, azóta kiabál, sikít, hörög, sikítás közben gurgulázik és b betűvel berreg vagy valami hasonló.

Na szóval erre azt kellett írnom, hogy nem. És eg nem is zavarna, de ez a kérdés benne volt a kiskönyvben is, és odaírták, hogy nem. Nyomtatott betűkkel.

Azóta picit rossz érzésem van emiatt.

Légyszi azok írjanak akinek nem csinálta a babája vagy csak olyasmit mint az enyém a 6. Hónap legelejèn.



2019. aug. 9. 13:15
 1/9 anonim ***** válasza:

De ha hangot ad az reakció....


Szóval csinálja a babád..



Nekem az volt mist, hogy suttogó hangot is megért-e


Fogalmam sincs osha sem suttogok..


Errre a doki.. Halk hangokat meghall, mondom persze.. Mondja csak a füle állapotára vonatkozik a kérdés... Ne vegyük ennyire szigorúan.


Vagy

Mutatóujjával ha mi nem mutatjuk, a kérdésre a tárgyra mutat?

Pl hol a labda?


Nem


De ha megkérdezem, akkor odamegy érte (1 éves)

2019. aug. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
0%

Ocsem is ezt csinalta es autista lett.


Sajnos.....

2019. aug. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

Igen tudom, hogy sok mindent sokkal szigorúbban értelmezünk, mint kellene.

A hangadást azt ő magában csinálja, nem úgy hogy szólok hozzá aztán nekem kiabál.

Ha szólok, beszélek akkor mosolyog vagy maximum nevet egy picit. De nekem nem intéz hangot “válaszként”.

Néha látom, hogy tátog és valamit nagyon próbálna, de nincs eredménye illtve most már azt sem tudom, hogy nem beszélem-e ezt belé.

Szóval ő nem ad választ. Ez lenne ami elszomorít :(

2019. aug. 9. 13:34
 4/9 A kérdező kommentje:

Második válaszolótól kérdezném, hogy mit csinált?

Úgy értetted hogy így viselkedett, az az nem válaszolt ennyi idős korában és ilyen hangokat hallatott?

Vagy arra értetted hogy elkezdett valamit és elhgyta, aztán kiabálásra cserélte.

Megköszönném, ha kifejtenéd bővebben, amennyiben emlékszel rá🙏

2019. aug. 9. 13:36
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Nem baj, egy 6 hónapos nagyon kicsi, nem kell maximalistának lenni, majd fogja csinálni.
2019. aug. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, ezen ne szomorogj!

És most verd ki a fejedből ezt az autizmus dolgot!!!!!


Egy 6 hónapos baba még nagyon pindúr! Majd fogja!

Fiamnál is párszor "nem" választ adtam a védőnőnek, és most 6 évesen megy suliba, okos, egészséges gyerek!


Ne aggódj, ha nem 100 %-ban tökéletes a gyereked, és nem úgy fejlődik, ahogy a tankönyv előírja! Nem programozott robot, hanem egy picike ember!


Szeresd nagyon, ne parázz annyit!

2019. aug. 9. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nyugodj meg. Biztos hogy semmi baja nincs. Majd megcsinalja 2 hét múlva! Nem olvasta a gyerek a nagykonyvet :) nem szentiras az a kérdőív! Próbálkozik a hangjaval es ez a lenyeg es figyel teged es néz.
2019. aug. 9. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Jaj már, nehogy elhidd, hogy autista lesz. Nem lesz az! A nagyfiam nem adott hangokat ennyi idősen, mondjuk ő nem mászott, így beszédindítás kellett, de nem autista.

Ez a kérdés általában a hallására irányul amúgy, nem a mentális állapotara. A kicsi a nagyhoz képest ezerszer "beszédesebb", ő már gagyog. De minden baba máskepp fejlődik.

2019. aug. 9. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen drága Válaszolók!

Nagyon kedvesek vagytok! Megnyugtattatok! 💞

2019. aug. 9. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!