Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiunk Balázs. Végre...

A kisfiunk Balázs. Végre érkezik a kistestvér, de egyetlen név van, aminél azt érezzük mindketten, hogy igen, ez kéne hogy legyen a neve: Barnabás. Túl hasonló a tesó nevéhez, vagy nem vészes? Adnátok így?

Figyelt kérdés
2019. júl. 20. 21:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
97%
Nem vészes. Miért ne adhatnád?
2019. júl. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
semmi baj ezzel a két névvel, még csak nem is nagyon hasonló...
2019. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
82%
Szerintem a Balázs meg a Barnabás nem hasonlítanak olyan vészesen, főleg Barniként.
2019. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%
Ismerősömnél 3 gyerek van, Bence, Balázs, Boldizsár. Azért lett mindhárom B betűs, mert a vezetéknevük is az
2019. júl. 20. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Balázst gyakran Balunak hívjuk. Ha megszóltjuk őket, hogy Barni és Balu, az első két betű megegyezik, hasonló hosszúságú. Még ki se mondjuk, csak ott tartunk, hogy BA..., és már mindkettő felkapná a fejét.


Ha meg teljesen kimondjuk, akkor meg OK, hogy hosszabb a Barnabás, de gyorsan mondva, akár hasonlóként hallható, mert a szó eleje és vége majdnem ugyanaz (BAlÁZS, BArnabÁS).


Legalábbis nekem ezek az aggályaim ezt illetően. :)

2019. júl. 20. 21:17
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Nem hasonló. De mi is ebben a cipőben voltunk. Balázs a nagy, sokáig tetszett a Barnabás, aztán a Levente, végül szülés előtt 2 héttel eldöntöttük, Tamás lesz. Balázs/Tamás... A magánhangzók ugyanazoky hangzásra hasonló, de mi Bazsizzuk a nagyot, a kicsi pedig Tomi.
2019. júl. 20. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%
A kisfiúnk Erik, a tesónak az egyik legnagyobb esélyes az Ervin. Nem zavar, hogy hasonlóak. Ha titeket se akkor hajrá.
2019. júl. 20. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
25%

Barni meg Bazsi...


Vagy nem becezitek majd egyiket se?

Hat en ezt a kombot nem adnam testvereknek.

2019. júl. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Van Orchidea és Orgona testvérpár is, ahhoz képest nem is hasonlít. Szerintem sokan csinálják, hogy ugyanazzal a betűvel, hangzással keresnek nevet.
2019. júl. 21. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen jó.
2019. júl. 21. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!