Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki adta könyvszereplő/író...

Ki adta könyvszereplő/író után a gyereke nevét?

Figyelt kérdés

Külföldi vagy magyar írók, költők, könyvszereplők után kinek a gyereke lett elnevezve?

Mondjuk Ady miatt lett Endre vagy Léda a gyermeke stb. Kíváncsian várom, hogy miért kapták utánuk a gyerekek.



2019. aug. 10. 16:28
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
90%
Aranyember miatt vizony 💗💗💗💗
2019. aug. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
100%

Szabó Magda Abigélje után lett Abigel az első kislányunk.Ez az örök kedvenc konyvem. Második kislányunk Lotti Lujza,Erich Kästner:A két lotti miatt.Kislánykoromban imádtam,tavaly a kislányomnak olvastam a nyáron és nagyon megszerette,azóta már többször elolvastuk neki.Ő kérdezte nem lehetne e az egyik kislány nevét adni a testvérének,és tetszett is mindkettő,így ő két nevet kapott és végülis együtt neveztük el,mert tőle jött az ötlet,csak mi ugye magyarítottuk a neveket. Most várom a harmadikat,eldöntöttük hogy ha mar a ket lány könyvszereplő után kapta a nevét a harmadik(meg ha lesz tobb gyerekunk)is ilyet kapjon.

Amikor olvastam Victor Hugo:A nyomorultak regényét,a Cosette nagyon megfogott benne. Már az első kislányomnál is szerettem volna ezt adni,de csak Kozettként lehetett/lehet.

Idén januárban viszont kiköltöztünk külföldfe így már van lehetőség ezt a nevet adni.

Szóval a pici valószínűleg Cosette lesz.

És félre ne értse senki nem azért jöttünk ki,hogy ezt a nevet kapja a lányunk.Ha maradtunk volna megkapná végül Kozettként mert nem tudom elengedni ezt a nevet.

2019. aug. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
89%
7. A lélek kialszik az nagyon szép könyv. Bocs az OFF-ért!
2019. aug. 10. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
100%

Akik Szabó Magda - Abigél miatt adták az Abigél nevet, azok miért a szobor nevét adták? Már annyiszor hallottam, hogy innen jött a név ötlet.

Vagy a hangzása miatt? Én a Georgina néven gondolkodom, szintén a regény miatt. Csak azért érdekelne. 😀

2019. aug. 10. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
93%

# 13!

Kellemesen meglepődtem, hogy más is ismeri ezt a Zilahy-könyvet. A magyar főszereplő feleségének a neve "Jene" azaz Jennifer. Innen az ötlet, mert az a könyv tényleg nagyon szép.

(Remélem, kedves kérdező, nem haragszol a dupla offért!) :)

2019. aug. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekkoromban olvastam egy konyvet ahol a foszereplo kislany neve Flora volt, nagyon tetszett a karaktere, szemelyisege, 21evig dedelgettem ezt a nevet mire Flora lanyom megszuletett. A konyv cimere nem emlekszem, rengeteg konyvet olvastam akkoriban.
2019. aug. 11. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
100%

#14

Én vagyok az egyik Abigeles anyuka:)

Nekünk nagyon tetszett az is ahogy hangzott,engem az fogott meg inkabb,hogy a lanyok mindig hozza mentek segitsegert,neki írták meg a vagyaikat.Es ez tok pozitív szerintem,hogy egy szoborban igy "megbiztak",nyilvan mert mindig kaptak választ es nem tudták hogy a válaszok mögött valaki mas all,de ezt en nagyon szerettem benne.

2019. aug. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
91%

Róbert Gida/Christopher Robin

Mici mackót talán Karinthy (?) fordította, neki egy kedves rokona volt Mici. Talán unokatestvére(?)

van olyan vers, hogy Arany Lacinak

2019. aug. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 A kérdező kommentje:

Semmilyen off sztori nem zavar, élvezettel olvasom a kommenteket. 😊

Kedves 18-as, Karinthy Emília, Frigyes testvére fordította a Micimackót, de Frigyes fogalmazta irodalmivá és ő is keresztelte Micinek a mackót, az Emília becézése után.

2019. aug. 11. 01:33
 20/38 anonim ***** válasza:
100%
A középső kislányom kapta a Lotti nevet, A két Lotti könyv után, imádom ezt a regényt.
2019. aug. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!