Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki adta könyvszereplő/író...

Ki adta könyvszereplő/író után a gyereke nevét?

Figyelt kérdés

Külföldi vagy magyar írók, költők, könyvszereplők után kinek a gyereke lett elnevezve?

Mondjuk Ady miatt lett Endre vagy Léda a gyermeke stb. Kíváncsian várom, hogy miért kapták utánuk a gyerekek.



2019. aug. 10. 16:28
1 2 3 4
 21/38 anonim ***** válasza:
88%
Wass Albert regényében szerepel Zsejke. Sajnos mire babás lettem, nagyon felkapott név lett, így letettem róla :(
2019. aug. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/38 anonim ***** válasza:
100%

Ikerlányaim nevét könyvszereplők után kapták.

Lev Tolsztoj: Háború és Béke regényéből

Szonja és Natasa

2019. aug. 12. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/38 anonim ***** válasza:
100%
Egy híressegünk múzsája Lilla, imádom azokat a verseket es tetszett a név is, igy Lilla lett a lányom.
2019. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/38 anonim ***** válasza:
100%
Még gyerekként olvastam a Száz év magány című könyvet, már akkor eldöntöttem, ha lányom lesz, a Rebeka nevet kapja majd. Harminc éves vagyok, még nincs gyerekem, de ha lesz, és lány lesz, most is azt mondom, Rebeka lesz :)
2019. aug. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/38 anonim ***** válasza:
80%
A Száz év magány a világ egyik legjobb könyve!
2019. aug. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/38 anonim ***** válasza:
85%
#25, egyetértek, a mai napig az egyik kedvencem :) Ahogy a Szerelem a kolera idején is.
2019. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/38 anonim ***** válasza:
100%

A nevem Andi. Nem Andrea hanem Andi. Így van a születési anyakönyvi kivonatomon is.

Anyum mesélte, hogy a 80-as években imádta a Hungária együttest, és a kedvenc száma a Randi Andi volt. Innen kaptam a nevem. Szeretem, csak sokszor gondom van vele. Ha hivatalos ügyintézésre megyek mindig Andreát írnak, és állandóan szólnom kell, hogy nem Andrea, hanem csak Andi. Ez a hivatalos nevem. Legutóbb útlevél intézésénél kellett kétszer is visszamennem, korrigálni a hibájukat. Mindig velem van a születési anyakönyvi kivonatom, mert nem hiszik el, hogy sima Andi vagyok.

2019. aug. 12. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/38 anonim ***** válasza:
93%

Kedves kérdező!

Nem tudom, miről jutott eszedbe feltenni ezt a kérdést, de mondhatom, ez az egyik legjobb a mostanában feltettek közül.

Még néhány válasz, és egész szép kis könyvtárat állítunk itt össze többé-kevésbé értékes, de sokféle ízlést kielégítő művekből. Gratulálok!

(Többször is hozzászóló, nagy könyv- és irodalomkedvelő vagyok.)

2019. aug. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/38 A kérdező kommentje:

Kedves 28-as kérdező!

Onnan, hogy vagyok olyan elvetemült, hogy az én fiam Ady után lett Endre és kíváncsi voltam hány fanatikus irodalom rajongó van rajtam kívül. 😀

2019. aug. 13. 20:45
 30/38 anonim ***** válasza:
79%
Látod, nem vagy egyedül. És akarsz nevetni? Nálunk az irodalom szeretete családi dolog, mert édesapám is Ady miatt lett Endre! :)
2019. aug. 13. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!