Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki adta könyvszereplő/író...

Ki adta könyvszereplő/író után a gyereke nevét?

Figyelt kérdés

Külföldi vagy magyar írók, költők, könyvszereplők után kinek a gyereke lett elnevezve?

Mondjuk Ady miatt lett Endre vagy Léda a gyermeke stb. Kíváncsian várom, hogy miért kapták utánuk a gyerekek.



2019. aug. 10. 16:28
1 2 3 4
 31/38 anonim ***** válasza:
100%

Nekem még nincs gyerekem, de már nagyjából ki vannak választva a nevek. Ha lány, akkor Emília lesz - a kedvenc regényem írónője után (Emily Bronte), és persze azért, mert nagyon tetszik. Ha fiú, akkor meg Simon, ami szintén egy könyvből van, bár az a könyv nem annyira ismert és nem is konkrétan a szereplő miatt, csak akkor úgy megtetszett ez a név, mikor olvastam.

Off: Amúgy az Abigél könyv nekem is az egyik kedvencem, és ott tetszett meg a Georgina név :) Viszont nem illene a vezetéknevünkhöz, így nem adnám.

2019. aug. 17. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 A kérdező kommentje:

Hát megértem a nagypapád szüleinek a döntését, jó ember után nevezték el a papát, ha engem kérdezel. 😁

Nagyon szép nevek kedves utolsó, bár eddig csak szép neveket írtatok. 😍

2019. aug. 17. 22:00
 33/38 anonim ***** válasza:
91%
Mi koszonjuk hogy feltetted ezt a kerdest,tenyleg nagyon ötletes.Orom volt olvasni a valaszokat:)
2019. aug. 18. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
100%
Már a nagyapám is a Zsigmond nevet kapta, mer az ő édesapja szerette és ismerte is Móricz Zsigmondot. :)
2019. aug. 18. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim ***** válasza:
91%
Érdemben nem tudok hozzászólni (nincs még gyerek), de ilyen jó kérdést és válaszokat régen olvastam, köszönöm mindenkinek. :)
2019. aug. 18. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim ***** válasza:
82%
"mert"... Elnézést, késő volt már... :-(
2019. aug. 18. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám óriási Radnóti rajongó volt, így biztos volt benne, hogy ha fiú gyereke lesz Miklós lesz. Pechére lány lettem, így úgy volt vele, hogy akkor legyek Fanni, Gyarmati Fanni után. Második nevemnek pedig a Magdát kaptam, természetesen Szabó Magda után. :) Mindkettő nevemet nagyon szeretem és használom is, de talán Magdának többen hívnak, mint Fanninak.
2019. aug. 18. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
100%
Még nekem sincs gyerekem, de nagyon tetszenek az eddigi válaszok, úgyhogy gondoltam beszállok:) A Léda nekem nagy kedvenc (nem feltétlenül Ady miatt, de nyilván általa vált ismertté) , illetve a Gerda ami nagyon megfog (Hókirálynő, plusz egy Agatha Christie-könyvben olvastam, és ha már itt tartunk az Ágota is nagyon kedves a szívemnek) Szóval ha majd arra kerül a sor, valószínű ezekből fogok választani:)
2019. szept. 13. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!