Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Becéznéd Miának az Emma nevet?

Becéznéd Miának az Emma nevet?

Figyelt kérdés

Becézhető így az Emma név?

Férjemnek Emma, nekem a Mia tetszik jobban. Kompromisszum lenne, ha Emmának lenne anyakönyvezve, de Miának becéznénk. Nem akarunk két nevet.



2019. aug. 13. 22:19
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
93%
Emília?
2019. aug. 14. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
93%

Úgy becézed/hívod, ahogy akarod.

Nem feltétlen kapcsolódik az Emmához, de lesz ő amúgy is minden, csak Emma nem ;)

2019. aug. 14. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem ennek semmi ertelme nincsen. Egyreszt eroltetett, ez a görcsös Miázás/Emmázás másrészt életed végéig magyarázkodni akarsz az ovitól elkezdve a szomszédokon át a suliig stb, hogy miért hívod totál más néven a gyereket? Az Emma egyébként gyönyörű név, a Mia eleg butuskan hangzik, mint a királylányos filmben :D találjatok egy harmadik nevet vagy legyen két neve szerencsétlennek. Motől rosszabb az, mintha máshogy hívod, mint ahogy anyakönyvezve van??
2019. aug. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
74%

Kismillió név van, miért nem tudtok megegyezni valamiben? Nem fog örülni a gyerek se, hogy kétféle neve van és mindig magyarázkodni kell.


Viszont az nem opció, hogy az egyiket beiratjátok másodiknak? Pl Kovács Emma Mia vagy Mia Emma? Furán hangzanak együtt mondjuk, de ha nem tudtok megegyezni...

2019. aug. 14. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
68%

Szerintem mondjuk eleve nem hoz szerencset ha az egyik szulonek nem tetszik a nev. Egy kicsit hiszek az ilyenekben.

Az en nevem nem tetszett az anyukamnak de megis igy neveztek, nem is beceztek maskepp. Egesz eletemben ugy ereztem,hogy nem illik hozzam a nevem. Mintha nem is en lennek. Ugy gondolom, hogy a szuleimnek tovabb kellett volna keresnie, egy olyan nevet kellett volna talalni amit mindkettojuk szeret. Akkor talan nem lenne ez a megmagyarazhatatlan ellenerzesem a nevemmel kapcsolatban.

2019. aug. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
49%
Úgy látom mindeki kiakdt. Elárulná valaki, hogy akkor ez alapján miért is jó ötlet a két keresztnév?? Ott nem ugyanaz van, hogy az egyiknek tetszik másiknak nem? Ott érteni fogják, hogy miért hívják máshogy a suliba?
2019. aug. 14. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%
Utolso! Hogy lenne ugyan az!? Akkor ket hivatalos neve van es mind a kettot hasznalja. Ha csak egy neve van de kozben total mashogy hivjak annak nincs “logikus” magyarazata..
2019. aug. 14. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
A barátnőm Annamária, de mindenki Miának hívja. Az öccse ugy mondta régen a nevét es rajta ragadt.
2019. aug. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
100%

Épp a napokban gondolkoztam azon,lehet-e az Emíliát Miának becézni...

Én Emíliának nevezném,s így Mia,Emma,Mili, Lia is lehet

2019. aug. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
2019. aug. 14. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!