Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha a gyerekem először az...

Baj, ha a gyerekem először az oviban kap cukrosat?

Figyelt kérdés
3 éves korig nem ajánlott a finomított cukor, édességek(túró rudi, kakaó, üdítő italok stb). De ha pont 3 évesen megy oviba, ahol ugye van kalács meg egyebek, akkor nem gond, ha így eszik először? Mármint nincs hozzászoktatva, hanem egyből a közepébe? Nem lehet baj ebből, ugye? Szeretném minél tovább kitolni a cukrot és a későbbiekben is ritkán adni csak.
2019. aug. 14. 10:17
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Egyből a közepébe? Az meg mit jelent? Az óvodában se cukrot esznek cukorral. Gyümölcs formájában eddig is találkozott a gyerek a cukorral. Mért lenne baj? Csak a rokonok miatt nehezen kivitelezhető.
2019. aug. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
Ha kapott babakekszet, tejpepet akkor buktad a cukrot nem adok neki dolgot. Plusz ott a gyümölcsben levő is, úgyh nem tudom, mit parazol. Amúgy 1 eves kortól mehetnek a felsoroltak. Habár én üditőt is max rostosat adok neki.
2019. aug. 14. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%
🤦🏼‍♀️
2019. aug. 14. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Finomitott cukor rengeteg dologban van, nem csak az edesegekben, edes dolgokban. Pl tesztaszoszban,konzerv zoldsegekben, vajkremekben. Nem igazan ertem, hogy ha nem cukorbeteg, minek vele kerultetni a cukrot. Ez csak etkezesi zavarokhoz vezet. Vagy titokban fogja tomni magaba az edesseget, vagy rettegni fog tole. Egyik se jo.
2019. aug. 14. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%

A finomított cukrot kb lehetetlenség kikerülni a mindennapokban, az nem csak az agyoncukrozott dolgokban van. Valószínűleg a gyereked már most is kapott 'cukrosat', csak éppenséggel neked fel sem tűnt, mert nem gumicukor, kakaó, vagy Milka csoki formájában.


Nem kell ennyire félni a cukortól, mert ezzel csak azt éred el, hogy később majd sunyiban eszi, vagy az iskolában/barátoknál két pofára, mérték nélkül.

2019. aug. 14. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire szerintem nem kell azért túlzásba esni. Mi baja lesz a cukortól? Oké, ne adj neki csokit, gumicukrot, de kalácsot, ilyesmit miért ne kaphatna néha? Ezek szerint semmi joghurtot, fagyit, stb. nem ehet?
2019. aug. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Tehát a gyereked nem kapott eddig se tejpépet, babakekszet, esetleg tejitalt, vagy gyümölcsöket, se yoghurtot, pudingot, fagyit.. semmit se?

Mert ugye tudod hogy ezek is tartalmaznak ilyen-olyan cukrot!?

2019. aug. 14. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

De kapott, én csináltam neki cukor nélkül az ilyen dolgokat.

A későbbiekben fog kapni, mivel megyek vissza dolgozni, nem lesz időm külön sütögetni, vagyis csak ritkán, de legalább eddig nem adtam. Jaa, tudom, a gyümölcscukor, de én a finomítottról beszéltem, édességek stb.

Nem az, hogy félek, nem fogom megvonni, kapott édes dolgokat édesítővel, csak olvastam, hogy jó lenne 2-3 éves korig kitolni, jobb, ha minél később kap ilyesmit. Mostmár nyilván az oviban, illetve itthon is fog kapni, csak attól féltem, hogy nincs hozzászokva, nem-e lesz ebből baj.

Ja, a tejre ugyanez, azt sem kapott még. Az oviban fog, ebből sem lesz baj?

2019. aug. 14. 14:31
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Milyen édesítő? A mesterséges édesítővel többet ártasz, mint használsz!

A tejtől meg mért félted? Nyugodtan adjál neki tejet, kell a kálcium. Ha véletlenül(nem túl valószínű) tejcukorérzékeny lenne, az jobb, ha még otthon kiderül.

Szerintem vedd egy kicsit lazábbra a gyereknevelést, nem kell mindenen parázni! Ráadásul ő is átveszi tőled a szorongást.

2019. aug. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

stevia

Csak amíg nem ajánlott a cukor.

Most majd nem így kapja.

Tápszert/tejitalt ivott eddig.

Sőt, egy évesen még csak az ebéd volt kiváltva teljesen, mert pl tízóraira és uzsonnára zöldség/gyümölcs/gabonapép fél adag mellé anyatejet kért, mást nem.

2019. aug. 14. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!