Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már fitymaszűkület vagy...

Ez már fitymaszűkület vagy csak letapadás?

Figyelt kérdés
Kisfiam 20 hónapos és le van neki tapadva még a fitymája. Nem húzogattuk az orvos javaslatára, aki most is azt mondja hogy nem szabad, és hogy majd fel kell rántani 2 éves kor környékén. Mi azért elkezdtük kb másfél éves korában picit húzogatni neki, de nem erővel, csak éppen hogy ameddig enged. Viszont most azt vettem már észre hogy kis csúcs alakú lett a vége amikor meghúzom picit. A makk nem jön ki, de hegyes lett a vége. Alap állapotban nem csak ha picit meghúzzuk rajta a bőrt. Ez mi? Fitymaszűkület, vagy még csak letapadás? Mi rontottuk el hogy húzogatni kezdtük, vagy már az elejétől kezdve húzogatni kelett volna? Én már teljesen kétségbe vagyok esve mert annyira megooszlanak a vélemények ebben a témában és minden orvos mást mond... :(
2010. júl. 13. 01:04
 1/3 anonim ***** válasza:

Nálunk az orvos azt tanácsolja, hogy húzogatni kell 6 hónapos kortól. Érdekes, de az ő körzetében nagyon minimális a műtétek, és ilyen "felrántások" száma a védőnő szerint is. Vajon miért???


Én azt mondom, talán megmutathatnád másik orvosnak is, bár egy ismerősöm kisfia is 20 hónapos, és még nem nyúlnak hozzá, csak két éves kor után (ő szűkületes).

2010. júl. 13. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az 1. fiamnál hallgattunk z orvosra,nem nyultunk hozzá,aztán a doki nem nézte neki,4 éves lehetett amikor felvágták neki.A kicsi most 10 hos én elkezdtem neki huzogatni ugy 1 hete,ugy vettem észre ,hogy elég szuk neki,de azt mondják,hogy az idovel bovulhet is.A dokink megint nem foglalkozik vele,nem is említem neki,majd elviszem más orvoshoz ot is,mint a nagyobbikat.
2010. júl. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
szia' nekünk is "megtiltották" h hozzá nyuljunkj, de nem nagyon érdekelt én már az első naptól kezdve húzogattam neki, ma 27 napos és látszik a feje ha felhúzom a bőrt! am azért tiltják annyira nehogy berepedjen és összeszűküljön a bőr, sztem folytasd a húzkodást még nincsen késő!!!
2010. júl. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!