Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fitymaszűkület. Csak műtéttel...

Fitymaszűkület. Csak műtéttel lehet rajta segíteni, vagy megoldódik az is magától?

Figyelt kérdés
20 hónapos.már amióta húzogatom neki azóta látni hogy sokkal szűkebb.mutatom is a védőnőnek aki azt mondta meg fog oldódni.elég kis a rés igy hátra se tudom húzni,fog még engedni tényleg?vannak tapasztalataitok?
2010. szept. 16. 17:52
 1/5 anonim válasza:
Szia! Az én kisfiam még csak 8 és fél hónapos, de születése óta tudjuk, hogy van egy kisebb szűkülete. A gyerekorvosunk az elejétől fogva mondja, hogy fürdéskor nagyon óvatosan húzzuk hátra, ameddig eröltetés nélkül megy és akkor rendbe fog jönni. Egy hete volt nálunk megnézni Mackót és most is kérdezte, hogy ugye csináljuk, mert így rendben lesz. Hát remélem tényleg így lesz! És remélem nálatok is megoldódik!
2010. szept. 16. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mi is voltunk az orvosnál,megkérdeztük hogy mi legyen,mert 6 éves.Megnézte és azt mondta,hogy addig amig nem gyűlik be,addig nincs gond,idővel magától szépen hátra csúszik neki,nem kell műteni.Ezen nagyon meglepődtünk,mert páromnak és majdnem minden kisfiúnak műtötték anno.Tehát most nem tudom mit tegyünk,hallgassak az orvosra és várjak vagy őt kikerülve műtessem?Jó kérdés...
2010. szept. 16. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekorvos azt mondta hogy ne huzogassam, mert akaratlanul is okozhatok olyan pici hámsérülést amit én észre sem veszek viszont a helyzeten ronthat (ahány orvos annyi vélemény :S).Azt mondta majd kinövi 3-4 éves korára.

Barátnőm huzogatta a kisfiának, és az lett az eredménye hogy hétfőn körül kelett metélni, mert nem tudtak mást tenni a dokik.Gondolom ez azért nem gyakori.

De ezért csak ovatosan.

2010. szept. 16. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
van alatta egy kis letapadás is,de nem piros.hát tényleg nem tudom mit kéne tenni,mert ahány orvos annyi tanács.
2010. szept. 16. 19:02
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha nem piros, akkor hagyd. amíg pelenkás nem baj. 2-3 éves korukra elvileg kinövik, ha nem akkor a háziorvos is tud vele valamit csinálni. Van valami műszerük erre, nem biztos, hogy meg kell műteni.
2010. szept. 16. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!