Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell elkezdeni leszoktat...

Mikor kell elkezdeni leszoktatni a folyamatos karban levesrol?

Figyelt kérdés

Azt biztosan tudtam, hogy amikor hazahozzuk a korhazbol egy joideig igenis fel fogom venni ha sir (nyilvan nem az elso es minden apro nyekkenesre) meg akkor is ha sokan azt mondjak ezzel elrontom. Na most 1 honapos a dragam, alapvetoen nagyon jo baba de vannak olyanja altalaban deleott hogy csak olben van el. Sir, visit, pedig tiszta a pelus, tele a pocak, nem fazik, nincs melege... bekajal es nem alszik vissza, de nem jo a kisagyban, nem jo a mamarooban(max 15percig) nem jo az adamoban, nem jo a babafeszekben, nem jo a polyaban, nem jo a babakocsiban.... DE AMINT FELVESZEM OLBE megnyugszik es elalszik. (Ebbol gondolom h nem ks valamilyen fajdalom miatt sir).

mar 1 honapos. Szerintetek meg szuksege van erre vagy csak megszokasbol csinalja. Elkezdhetem megprobalni leszoktatni errol?(bar nem tudom hogy kell v hogy birnam e hallgatni ahogy sir amig el nem alszik)

Amugy imadom ha az olembe van es bujni vele, de 10:42 van es a reggelim meg az asztalon var, fogat nem mostam, felig pizsamaban vagy, folul mar napkozbeni ruhaban, a mosogatogep felig bepakolva, a felmosovodorben a viz mar kihult mert nem tudtam nekiallni.... szoval😃 tudom tudom lesz ez meg rosszabb is persze, de annyian mondjak h ra kell szoktatni h megnyugtassa magat v legalabb ellegyen egyedul egy kicsit v mi...

Mindenre nyitott vagy es erdekel, ki hogy csinalta. Elso gyerekes anyuka vagyok eleg tapasztalatlan



2019. aug. 15. 10:45
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
79%
Amikor csak igényelte felvettem. Sajnos ahogy kúszni kezdett már kevésbé igényelte. Ma már 3 éves elmúlt, és sajnos nem lett egy nagyon bújós gyerek... Szóval nem szokott rá semmire. Most azt igényli, hogy felvedd, hát tedd azt. Most ez a feladatod, a házi munka megvar. Enni meg lehet a gyerekkel az öledben is :)
2019. aug. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
52%
Fel kell venni a ha sír a lányom 17 hónapos 1 éves koraig ringadtuk az apjával de ha sír most is felveszük megnyugszik akkor leteszük mi mindig itt vagyunk neki ha megnyugvásra vágyik .A ringatásról leszokot magától 1 éves kora óta a kiságyban alszik el magától.Mikor megszületet besárgult folyton vért vettek tőle volt ,hogy 1 óráig tartott mind 2 kezén lábán előtték a vénáit és akkor sem sikerült kék fény alatt is feküdt azt hittem megszakad a szívem elkényesztettem .De nem bánom aranyos bújós pusziskodós pörgös nagydumás csajszi .
2019. aug. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
16%

Komolyan miért kell lepontozni?! Csak azért, mert nem tetszik valakinek a válasza, már egyből agyba-főbe kell nyomkodni a pirosat... Letojom a százalékot, de annyira szánalmas, ovis viselkedés, hogy like/dislikenak használják egyesek a kezeket.

Ugyanúgy a kérdésre válaszoltam, mint mindenki más. A véleményem attól még továbbra is változtatlan, azaz nem kellett volna rászoktatni és akkor ez a kérdés meg sem született volna! Nem a gyerek igényli, hogy mindig ölben legyen, a szülő szoktatja rá azzal, hogy állandóan felkapkodja. Azt szokja meg, amit megszoktatsz vele!

2019. aug. 15. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
75%
Szerintem ez gyerekfüggő is és igenis számít, hogy koraszülött. Mennyi időre született, hogy 38 centi volt és már otthon is vagytok Vele ilyen hamar? A nagylányom (2,5 éves múlt) egy másodpercet se volt el a kezemben, pedig azért jó lett volna ölelgetni, puszilgatni, szeretgetni:). Kisfiam korababa (34.hétre született) és én is napokig csak az inkubátor mellől nézhettem. Lassan 1 éves, sose altattam ringatva, kezdetektől elaludt egyedül, de mindennapos, hogy csak odamászik a lábamhoz és mutatja, hogy vegyem fel, én ezt úgy szeretem. Van hogy 2 percet van a kezemben, de van hogy 1 órát, én már megtanultam nagyjából mindent egy kézzel csinálni. Annyira gyorsan elrepül az idő, hogy én igenis ki akarom használni, hogy még pici (már nem is annyira), mert kettőt pislogok és már arra fog kérni, hogy ne kísérjem el a suliig, mert égő:).
2019. aug. 16. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
55%

8 hónapos koráig úgy lógott rajtam, mint egy kismajom. Ha elaludt és le akartam tenni, felébredt. Kézből kézbe adtuk, de csak ketten voltunk a férjemmel, szóval amíg dolgozott és egyáltalán, nem volt egyszerű. Hát a házimunka elmaradt, a kaját sokáig csak rendeltem. Mondták, hogy ne ringassam, mert összerázom, stb. Persze ezek a konzervatív nagymama korú nők, akik rácsukták az ajtót az újszülöttre, ha főzni kellett. Én nem hallgattam rájuk. Imádtam mellen elaltatni és semmi baja nem lett tőle, amikor eljött az ideje, simán elaludt szopi nélkül is. Életem legszebb pillanatai voltak, amikor szopizás közben elaludt a karomban, én meg csak néztem az arcát.

8 hónaposan, amikor elkezdett mászni, akkor kezdődött a leválás.

Istenem, de hiányzik...:(

2020. máj. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!