Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kell elkezdeni leszoktat...

Mikor kell elkezdeni leszoktatni a folyamatos karban levesrol?

Figyelt kérdés

Azt biztosan tudtam, hogy amikor hazahozzuk a korhazbol egy joideig igenis fel fogom venni ha sir (nyilvan nem az elso es minden apro nyekkenesre) meg akkor is ha sokan azt mondjak ezzel elrontom. Na most 1 honapos a dragam, alapvetoen nagyon jo baba de vannak olyanja altalaban deleott hogy csak olben van el. Sir, visit, pedig tiszta a pelus, tele a pocak, nem fazik, nincs melege... bekajal es nem alszik vissza, de nem jo a kisagyban, nem jo a mamarooban(max 15percig) nem jo az adamoban, nem jo a babafeszekben, nem jo a polyaban, nem jo a babakocsiban.... DE AMINT FELVESZEM OLBE megnyugszik es elalszik. (Ebbol gondolom h nem ks valamilyen fajdalom miatt sir).

mar 1 honapos. Szerintetek meg szuksege van erre vagy csak megszokasbol csinalja. Elkezdhetem megprobalni leszoktatni errol?(bar nem tudom hogy kell v hogy birnam e hallgatni ahogy sir amig el nem alszik)

Amugy imadom ha az olembe van es bujni vele, de 10:42 van es a reggelim meg az asztalon var, fogat nem mostam, felig pizsamaban vagy, folul mar napkozbeni ruhaban, a mosogatogep felig bepakolva, a felmosovodorben a viz mar kihult mert nem tudtam nekiallni.... szoval😃 tudom tudom lesz ez meg rosszabb is persze, de annyian mondjak h ra kell szoktatni h megnyugtassa magat v legalabb ellegyen egyedul egy kicsit v mi...

Mindenre nyitott vagy es erdekel, ki hogy csinalta. Elso gyerekes anyuka vagyok eleg tapasztalatlan



2019. aug. 15. 10:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
61%
Olvass kicsit a "negyedik trimeszterről". Egy hónapos babáról van szó. Csak téged ismert 9 hónapon át, csak a te és apa karja a fő biztonság mióta kibújt. Persze hogy ott alszik el, ahol biztonságban érzi magát. A fiam amíg nem tanult meg kúszni, állandóan az ölemben volt. És tudod mit? Piszok hiányzik. Most megy az állandó hiszti, ha valamit nem engedek, de ennek ellenére már egyedül eljátszik, néha odajon, ad egy puszit és megy tovább. Fogzik ezerrel, megértem a random hisztiket is. De tényleg hiányzik amioor még csak ölben kellett lennie 😢
2019. aug. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
24%
A gyerek azt csinálja, amire te szoktatod. Te a ringatáshoz meg a felkapkofáshoz szoktattad. Ha válzoztatsz, pár nap alatt bármire átszokik.
2019. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
22%
A kérdés inkább az, hogy egyáltalán miért szoktattad erre rá...? Nem ő igényli az állandó ölben levést, hanem te szoktattad rá. Ne kapkodd állandóan fel és szépen le fog róla szokni.
2019. aug. 15. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
59%

Szerintem úgy majd 10-12 hónaposan, amikor már nem bírod. De akkor már nem kell leszoktatni, mert ő akar menni mindent felfedezni...


Nem "kell" rászoktatni.

Valamelyik baba elvan egyedül, valamelyik nem.

2019. aug. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk magától elszökött erről. Amúgy is kiráz a hideg ettől a felkapattad dumától. Te érzed, te vagy az anyukája. Engem mindenki támadott mert az első pár hónapban, nappal csak úgy aludt a babám hogy karban volt. És csodák csodájára elszökött róla. Sokat kellett ringatni is. Arról is le szokott. Nem volt se sírás, se kényszerítés. Mennyivel jobb ez
2019. aug. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
23%
Nem elszökött, hanem leszokott
2019. aug. 15. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
65%
Én pl sosem ringattam, mégis ölben szeretett lenni, főleg az első időszakban. Én pont leszartam ki mit gondol, így éreztem helyesnek.
2019. aug. 15. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Azert “szoktattam ra” erre, mert korababa es elete elso idoszakat inkubatorban toltotte korhazban, ahol senki nem nyugtatta meg ha sirt, mert a novereknek kismillio dolga van en meg csak napi 2 orat lehettem bent vele. Ha ehes volt, ha fajt valami, ha egyedul erezte magat a maga 38 centijevel az oriasi ures inkubatorban senki nem olelte at... ugyh amikor hazahoztuk ugy ereztem kotelessegem megadni neki a biztonsagot ami a karomban van, hogy tudja, mostmar vege van, mostmar itt vagyok neki!!! Hat ezert...
2019. aug. 15. 15:21
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja es meg mert annyiszor hallgattam sirni az inkubatorban a kisfiamat, de nem nyulhattam be hozza mert epp fertozest kapott hogy keptelen vagyok itthon is erre...
2019. aug. 15. 15:23
 10/15 anonim ***** válasza:
En kb 2 honapos kora utan nem tudtam olben tartani 1 evig mert valami tortent a derekammal es nem emelhettem sokat. Semmi baja nem lett. A gyerekem mar 3 eves, de igy visszatekintve azt mondom, csinald azt, ami neked jol esik! Ha ugy gondolod, ugy erzed, hogy szeretned leszoktatni az olben levesrol, akkor csinald. Par ev es nevetni fogsz magadon h ilyen kis aprosagokon stresszeltel.
2019. aug. 15. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!