Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a babaja nem akarja elfogadni a darabos kajat? Meg a bebietelben levo apro krumplidarabkaktol is oklondozik. Mikor fogja megszokni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 13. 11:47
 1/8 A kérdező kommentje:
majdnem egy eves:(
2010. júl. 13. 11:48
 2/8 anonim ***** válasza:

Én 14-15 hóig mindent teljesen simára turmixoltam, mert csak úgy ette meg a lányom. Még a bébiételt is ki kellett öntenem tálba és le kellett turmixolnom. Utána kezdett el rágcsálni, és rájönni, hogy nem rossz az.

Ne erőltesd, nem fog így maradni :) Csak turmixolj lelkesen, aztán majd megunja a nyammogást, és rágni akar majd.

2010. júl. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 3 hónapig tartott az öklendezés. Aztán adtam a kezébe Hipp babakekszet, azt először nyammogta, majd rájött kb 1 hét után, hogy ezt lehet harapni is. Onnantól a darabos kajákkal sem volt gond. Egy próbát megér szerintem. Ha nem jön be, marad a turmixolás. Ne aggódj, senki nem ment még úgy érettségizni, hogy csak pépeset evett.
2010. júl. 13. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az én drágám 9 hónapos és öklendezik. Bár valahol azt olvastam, hogy nem baj, ez fejleszti a rágást, és nem szabad a pépesre visszatérni, ha van már foga. Én azért lelkesen turmixolok!
2010. júl. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nem túl jó ötlet ez a lelkes turmixolás. 8 hónap körül már ezért kell a kiflivéget a kezébe adni, hogy szokja a darabosat. Nem kell erőszakosnak lenni, de a keksz és a kiflivég jó kiinduló lehet, mert utána csak nektek lesz bajotok ha 2 évesen is turmixolni kell.
2010. júl. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem erőltetném, viszont bizonyos időközönként mindig próbálkoznék (mondjuk 5 naponta).+ Előtte ennék látványosan. Ebben van tapasztalatom, mert az én 1 évesem meg kiflivéget + babapiskótát, keményebb gyümölcsöket nem kap, mert nem nagyon óhajt rágni, csak nyelni. És a torkáig dugná az ilyesmit. Nálunk keksz is kizárva emiatt! Előbb-utóbb meg úgyis megszokja. Másféle darabosat eszik? Esetleg (ezért le fognak hurrogni), próbálkozz olyasmi kisebb, apróbb darabossal, amit tutira megenne. Megnézném, hogy öklendezné vissza a kinder paradisot-t vagy tejszeletet! :)) Én sajnos ehhez folyamodtam eleinte, nálunk bejött. Mostmár megy a kenyér is, de csak apró falatkákban és valamivel megkenve vagy valamibe (kefír) mártva. De a kezébe még mindig nem lehet adni, mert tömi...Nálunk nagyon apránként, de van változás, nyugi, nálatok is lesz! Sok sikert!
2010. júl. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Eszik Rudit,vajas kenyer falatot
2010. júl. 13. 12:53
 8/8 anonim ***** válasza:

Az apró darabos bébiételtől az én kislányom is öklendezett, csak akkor ette meg, ha összenyomkodtam a benne lévő kis krumplikockákat, viszont minden más darabosat megevett. Már elmúlt egy éves, de még csak két foga van, ennek ellenére "megrág" mindent.

Próbálj meg elérakni kistányérra főtt zöldségkockákat, vagy kis durumtésztát, hogy a kezével megfogja-e, a szájába rakja-e. Ilyen korban már szeretnek egyedül enni, hátha ő is próbálkozik és megtetszik neki!

2010. júl. 13. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!