Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti mikor adtatok oda a nagyobb...

Ti mikor adtatok oda a nagyobb testver kezebe a babat?

Figyelt kérdés
6,5eves a kislanyom nem sokara erkezik a kisteso azon gondolkodom hogy mikor adjam neki a kezebe hogy megfoghassa. Ti hogy csinaltatok?
2019. aug. 19. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
3 eves volt a lanyom mikor erkezett a kisteso. En mar az elso nalokban engedtem, hogy olbe vegye, amugy kerte is. Leult szépen a kanapera, olebe tettem es en vigyáztam, hogy ne legyen baja, mert nehez neki meg. Azota tobbszor is keri, es igy mindig megoldottuk, szepen tudja igy simogatni es puszilgatni. Nagyon szereti a testverkejet es nekunk igy ez a megoldas bevalt.
2019. aug. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
82%
13 hónapos volt a magy, amikor született a kicsi. Az első perctől simogatta, mellédeküdt, odabújt. Mivel szinte ugyanakkorák (most 20 és 7 hónaposak), nem is tudná megtartani. Majd a harmadikat emelgetheti a nagy. 😊
2019. aug. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Amikor hazamentünk, leültettem a kanapéra a 3 és fél éves nagyot és úgy raktam az ölébe a kicsit, de persze én is ott tartottam a kezem. Egyedül kivennie meg persze nem volt szabad.
2019. aug. 19. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Egy 6,5 évesnek felügyelettel az első naptól a kezébe adhatod. Először biztonságos helyen ülve vegye ölbe, és folyamatosan magyarázd, korrigáld, ha rosszul tartja. Állva vagy sétálgatva nem adnám a kezébe ilyen hamar. Szerintem nem korfüggő, hanem gyerek függő, hogy mikor. A kicsi és a nagy hozzáállása is fontos.
2019. aug. 19. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
80%
4,5 éves volt a nagytesó, amikor születtek a kistesok. Amikor hazajöttünk, aznap oda is adtuk neki őket. Igaz, hogy már másfél hónaposak voltak, de az egyikük alig több mint 2 kg. De nem féltem, elmondtuk neki, hogy nagyon óvatosan kell fogni, tartani a fejét stb. Ügyesebb volt mint némely felnőtt .
2019. aug. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
78%

6 éves a nagy, 7 hos a kicsi.

Mikor hazajöttünk a kh-ból, akkot a kezébe adtuk a kicsit úgy, hogy az ölébe fektettük. Azóta sokszor tesszük rá, de rgyedül nem meri felvenni, mert nehéz a kicsi, és fél, hogy elejti, de az ölébe mindig odaadjuk.

2019. aug. 19. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
81%
Ha ül, az ölében simán foghatja.szerintem. emelgetni nem.engedném neki, nem tud még arra figyelni egyszerre hogynfogja a nyakát és közbe ne ejtse le, ne essen orra semmibe.....de úlve nyugodtan foghatja 2-3 percig. amugy nalunk 2 ev a korkulonbseg, a nagy sose akarta megfogni, foto kedvéért már ült az ölébe mikor elmúlt 1 éves és már szépen tudta tartani magát.
2019. aug. 19. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
2,5 éves volt a nagy, mikor a kicsi megszületett és a hazaérkezéskor a kezébe vehette a kicsit (stabilan ülve, felügyelet mellett). A kicsinek (most 2 éves) azóta is az a kedvenc képe, mert büszke a nővérére, hogy el tudta altatni:)
2019. aug. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%

3 éves volt az első tesó al, felügyelettel, kanapén ülve foghatta, pelenkazhatta.


Mindenben részt vett.

6 éves volt a második tesónal, annyira komoly, felelősségteljes volt már akkor is, hogy rá lehetett bízni.

Most 14 hónapos a kicsi, bármiben számítható a nagyra, és nagyon szoros kapcsolat van a 3 gyerek között.

Sosem volt féltékenység köztük.


Szóval én odaadnam neki, ha megbízható, ügyes. A középső kislányom sose akarta félve ni a kicsit, nem is vehette volna fel, ő ugyanis simán eldobta volna ha megunja vagy nehéz neki.

2019. aug. 20. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!