Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák 2 vagy több kisgyerekk...

Anyukák 2 vagy több kisgyerekkel? Ti hogy oldottátok meg a nagyobb közösségbe járását?

Figyelt kérdés

Kislányom közel 2 éves lesz, mikor megszületik a tesója.

Most elég aktívak vagyunk, járunk mondókára, baba-mama klubba, nagyon szereti a gyerektársaságot.

Ha megszületik a pici, félek, hogy be leszünk zárva 4 fal közé... Ti hogy csináltátok/csináljátok?

Pár ismerős mondja, adjam a nagyot bölcsibe, de azt nem szeretném, minek küldjem el itthonról?



2015. febr. 24. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem egészen világos a kérdés számomra. megy majd óvodába, nem? Majd ha 3 éves lesz. Miért lesztek bezárva? Néhány hét, és a picit is vihetitek majd. Gondolom, más is visz néhány hónapost a baba-mama klubba.

Bölcsibe én sem adnám.

2015. febr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Kettővel már olyan könnyű, de tudod második gyerekkel az ember már lazább, és viszi mindenfelé, amerre a nagyobbat is. A nagynak már "igényei" vannak, a kicsi pedig még alkalmazkodó. Úgyhogy, ha össze tudod őket vakarni, és el mersz velük indulni, akkor nem lesz gond.

Nálunk 5 év a különbség, és a nagyobbiknak már különböző programjai voltak (úszás, ovis néptánc), amiket imádott. Én vittem őt mindig mindenfelé, mert párom későig dolgozott. Így hát amikor megszületett a kicsi, akkor jött ő is velünk mindenfelé. Persze egy aprócska babával macerásabb a dolog, de ő ebbe született bele, neki az volt a természetes, hogy viszem mindenhová. A nagy meg nem érezte magát elhanyagolva.

Az első hónapok voltak nehezebbek, de ahogy nőtt a kicsi, úgy lett minden egyre könnyebb és lazább.

2015. febr. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Három gyerekem született kis korkülönbséggel, a két nagy között pont két év van. A naggyal sokat jártunk játszótérre, ez nem változott a kistestvér születése után sem (júliusiak). Baba-mama klubos játszóházba is jártunk, oda is tudtam vinni a piciket is. Mikor három pici lett, utána csökkent kicsit az eljárások száma, naponta már csak egyszer mentünk, mert már sokkal nehezebb volt három gyereket összekészíteni.

A középső gyerekkel egy időben Ringatóra jártunk, oda is aztán megpróbáltam két gyerekkel menni, de az nem jött be, nehezen tudtam egyszerre kettővel mondókázni, ölbéli játékozni.

Akkor lett inkább nehezebb, mikor a legnagyobb közösségbe került, és rendre hazahordta a betegségeket. Most például egy hónapja van legalább egy gyereknek olyan baja, amivel nem lehet közösségbe menni, meg még az utcára se nagyon (láz, fülgyulladás).

2015. febr. 24. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy válaszoltatok!

Kedves első, a kérdésem arra irányult, hogy el mernek-e az anyukák indulni egy 2 évessel meg egy 2-3 hónapossal mondókázni,játszóházba stb.

Ezek szerint ez csak nekem tűnik ijesztőnek, de majd beleszoktatom én is a picit, hogy a "nagy" ne maradjon ki a buliból.

2015. febr. 24. 15:36
 5/7 anonim ***** válasza:
Én amikor Ringatóra jártam a kislányommal (1,5 éves volt), akkor nagyon sok anyuka hozta a kisebbik gyerekét is. Teli voltunk babákkal. :)
2015. febr. 24. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
1. vagyok. 4 gyerek van, kis korkülönbséggel születtek. (32 hónap, 18, 15 hónap). Mi jártunk mindenhová, pl. úszni hordtam a nagyot, vittem a 2 középsőt, miközben várandós voltam a kicsivel. Kirándultunk is velük, volt, hogy kettőt vittünk háti hordóban. Szóval nem állt meg az élet nálunk. Persze, ha valaki beteg, az más, akkor minden program félretéve.
2015. febr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nyár elején született a kisebb, a kétéveemet játszira kellett vinnem, így a picit kb. 1,5 hós korától kezdtem hozzászoktatnia tápihoz,h ha kell, pár kortyot adhassak neki,ne keljen hazarohanni szopizni. 3 hót szoptattam.
2015. febr. 24. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!