Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi a helyzet,...

Most akkor mi a helyzet, lehet még a hordozót autósülésnek használni?

Figyelt kérdés

Lehet még,vagy már csak a rendes autósülést? Ha lehet,akkor meddig kell háttal bekötni a hordozót?

Ritkán járunk autóval,ezért nincs rendes autósülésünk,de holnap el kell mennünk. Babám 1 éves és épphogy 9 kiló,még elfér benne.


2010. júl. 13. 12:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Mivel gondolom már stabilan ül, ezért menetiránnyal szemben is bekötheted a hordozót. Természetesen a hordozóba meg be kell kötnöd a babát a hordozó biztonsági övével.
2010. júl. 13. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én az egy évesemet már nem tudnám hordozóban vinni,hiába van elvileg 13kg-ig,de a lábai annyira kilógnának,hogy nem tudnám őt rendesen bekötni,mivel ezt még muszaly háttal,max ha a nyakába rakom a lábait.:-)
2010. júl. 13. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A hordozót CSAK MENETIRÁNNYAL HÁTTAL lehet bekötni!!!

Írtad,hogy 9 kiló a babád és elfér még benne,akkor semmi gond:)Simán használhatod autóban,de csakis háttal.Persze azt is fegyelembe kell venni,hogy milyen hosszú a babád,mert ha nagyon kilóg a lábacskája,akkor az már nem biztonságos,akkor már inkább le kell cserélni gyerekülésre.Ha pedig ritkán autóztok kölcsön is lehet kérni 1-1 alkalomra,azért nem kell feltétlenül venni,mert nem egy olcsó dolog.

2010. júl. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha nem lóg ki a lába akkor szerintem lehet!Vagyis úgy értem mivel neki biztonságos akkor isgen!

Az én lányom fél évesen nőtte ki a hordozót :( 74 cm volt akkor és 8400 gramm!

2010. júl. 13. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Hogy mi? Lehet nem háttal is???

Mi is pont itt járunk, korban és kilóban is, mint Ti!

Érdekelne a dolog, de szerintem nem lehet (ez csak saját tipp).

2010. júl. 13. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Én már 7 kilósan atósülésbe tettem kisfiam,mondjuk mi olyat vettünk,ami 0-18 kilóig jó,van benne ülésszűkítő,így még újszülött is használhatja(persze dönthető,hogy a gerincet ne terhelje).Ezt az ülést is menetiránynak háttal kell bekötni 9 kilóig.Csemetém már 13 hónapos, még nagyon messze vagyunk a 9 kilótól,de már régóta stabilan ül és muszály volt megfordítani a gyerekülést,mert nem fért el a lába,kényelmetlen volt neki.

Szerintem nyugodtan használhattok már gyerekülést,menetiránnyal azonosan is. :)Biztos vagyok benne,hogy a babód is jobban fogja élvezni az utazást!

Ui:képzeld,anyukám 148cm;a szabályok szerit a magassága miatt nem ülhetne elöl,csak hátul és csak ülésmagasítóval. :)))

Jó utat!

2010. júl. 13. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van egy jogi oldal, ahol egy jogász válaszol a kérdésekre, ezt írja: "Tehát az első ülésre, ahogy Ön is mondta, nem szabad a gyermeküket ültetni gyermekülésben, mert a légzsák nem kapcsolható ki. Az viszont nincsen szabályozva, hogy a hátsó ülésen hogyan utaztatják az gyermeket: tehát szabályos a menetiránnyal megegyező irányban való ültetés, vagy az azzal ellentétes irányban való elhelyezés."

2010. júl. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

A hordozót CSAK MENETIRÁNNYAL HÁTTAL szabad!!!Eleve úgy van kiképezve,hogy nem is tudod másképp bekötni.Gyerekülést viszont (nem mindegyiket) lehet menetiránnyal megeggyezően és háttal is.

Az "anyósülésre" csak akkor teheted,akár a bébihordózót háttal,akár a gyerekülést háttal vagy szemben,ha nincs légzsák vagy ha kikapcsolható a légzsák.

2010. júl. 13. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha a kagyló alakú babahordozóról van szó, akkor azt nem is lehet másképp bekötni, csakis menetiránynak háttal.

A szakemberek egyébként is azt javasolják, hogy ameddig csak lehetséges, menetiránynak háttal kössük be a gyereküléseket, mert úgy nagyobb biztonságot nyújt, mint forditva. (Fékezésnél a baba "belesimul" az ülésbe, mig ha menetiránnyal szemben van bekötve - ami persze bizonyos súly után elkerülhetetlen - előre rántódik, ami fejére, nyakára, kulcscsontjára nagy megterhelést jelent.)

2010. júl. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
"Kagylóülésnél", ha belefér, szabályosan háttal. Ha nem fér bele, akkor meg sehogy, kölcsön kell kérni/venni kell. Sok gyerek 15-18 hónapos koráig belefér. Elvileg 15 hónapig jó kellene legyen (nekünk hamarabb kinőtte, de 1 évesen még azért bele lehetett tenni).
2010. júl. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!