Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kis korkülömbség? 2 évre...

Kis korkülömbség? 2 évre gondoltam. Hogy lehet bírni? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Most 10 hónapos a babám, nagyon gondolkozok kisteson.

Ő elég problémás gyerek 😀 több emberes. Iszonyú rosszul alvó, matrica gyerek, az elején tudtam vele nappal is aludni, állandóan szopizott ejjel is, nappal meg csak úgy aludt ha vele feküdtem én is. Még most is nehéz vele neha, de már egyre jobb.

Ha lenne másik baba es az is ilyen lesz, nemtudom hogy bírnám. Mikor aludnék? Nekem kell legalább 7-9 óra alvás hogy képben legyek.

Ha itt a nagy, napkozben nem tudnék aludni.

Ki hogy csinálja? Mennyire nehéz?


2019. aug. 23. 07:25
 1/10 anonim ***** válasza:

Ez csak is te tudod, hogy neked, hogyan lenne jobb.

Ha már ennyit évelötsz és igazából a rosszat látod benne, akkor iszonyat fogsz szenvedni és nem lesz neked túl jó.


Mivel nekem egy 4 évvel idösebb bátyám van akivel soha nem volt jó kapcsolatom ezért én mindenképpen kevés korkülömbséget akartam. Az elsö lányom nagyon nyugodt baba is volt, így lett 21 hónap köztük. Második is lány lett.


Habár az elsö pár hónap(talán az elsö 3) nagyon nehéz volt, mert nem volt tejem(elsönél sem, volt csak azt hittem majd a másodiknál megváltom a világot)és kb 3 hónapig itthon ültünk és megállás nélkül szoptattam, fejtem stb... Mikor 3 hósan átáltunk a tápszerre akkortól szuper volt. Persze volt, hogy sírtam is, és elvoltam keseredve.

De igazábol a kicsi ritmusát próbáltam a nagyéhoz igazítani. Mivel a nagy még nem volt ovodás, így mindenki addig és akkor aludt mikor akart, nem kellett a nagyért megyünk oviba akkor ébresszük a kicsit fel müsor. Mert ugya ha van egy ovis gyereked és a kicsinek aznap éppen sokáig lenne kedve aludni akkor keltheted a kicsit, hogy a nagyot felvegyed.


Nekem senki de senki segítségem nem volt a férjemen kívül, aki reggeltöl estig dolgozott.


DE kb a kicsi 1 éves korától kezdve szinte ikrekként nönek fel. Most 7 és 9 évesek, és órákat képesek együtt játszani, abszolút ugyan az az érdeklödési kör. Az egyik a az állatokat szereti a másik az ember közeli témákat és ezt mindig egy játékba szedik össze. Veszekednek mint a rendes testvérek, de utálat nincsen köztük.

A kicsi mindent úgy akar csinálni mint a nagy, így a kicsi az iskolát egy évvel elöbb kezdt mint hogy iskola köteles lett volna, mert elözö évben mindent megtanult a nagytól. Ìgy nem kell midnenfele vinnem hoznom öket, egyedül áttudnak sétálni a messzebbi barátnökhöz is...


DE ismeröseim között azért van olyan aki habár nagyon hezitált a kis korkülömbség között, aztán még is bevállalta és most szenved.

2019. aug. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ikreink vannak, nappal sose aludtam... éjszaka se sokat 1 évig kb. Nem gondolom, hogy nehéz úgy, hogy az egyik nagyobb, es mire megszültik nem kell altatni már a nagyobbat, etetni se.
2019. aug. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az se mindegy, hogy apuka mennyit van otthon, mennyit segít vagy van-e más segítség.

Nem tudom, hogy nálad hogy volt, de nálam születésük után még a hajmosás is neccesen fér bele. most pedig ott lenne egy másik gyerek, aki megszokta a 100%-os figyelmedet.

Én sose voltam nagy alvó, de amikor a nagy normáisan, este aludt, a kicsi viszont megcserélte az éjszakát a nappallal, akkor én is kibuktam. Aztán amikor ez rendeződött, valamelyik mindig ordított, míg a másikkal foglalkoztam, nekem pedig lelkiismeretfurdalásom volt.

Nekem az eleje borzasztó nehéz volt, pedig az első gyerek egyáltalán nem volt problémás (a második pedig extrán). Viszont nekik egy- két év múlva tök jó volt, eléggé összenőttek. De ha újra csinálhatnám, ÉN nagyobb korkülönbséget hagynék.

2019. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nálunk 13 hónap van a gyerekek között. Havi 1-2 nap van, amikor egyszerre megy a fogzás a kicsinél és a dackorszak a nagynál, az brutális. A maradék 28 nap móka, kacagás, imádják egymást és türelmesebbek, mint gondoltam. 😊
2019. aug. 23. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Mi is elgondolkodtunk, mikor a nagy olyan 1 éves volt, de pont ugyanolyan maceras gyerek volt, mint a tied. Eleven, 100% figyelmet igenyelt, igy elnapoltuk. Jól tettük, mert kesőbb is ilyen volt, így lett 5 év a 2 gyerek közt.

Ha te úgy erzed birnad az első par évet kis korkülönbseggel, akkor vagjatok bele, de ha több a ketely, akkor varjatok még egy kicsit.

2019. aug. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha 7-9 óra alvásra van szükséged, akkor nem vállalnék kis korkülönbséggel tesót.
2019. aug. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából apuka itthon dolgozik, azért elég sokat tud segíteni, de órákat nem. Ha valami hirtelen kell akkor tud jönni.

Nagyon szeretnék még egy babát, és tudom ha nincs más, kibirnam a nem alvast. Bar neha azert nehez most is amikor óránként kel a baba. Annyira sok időt nem akarok hagyni köztük. 30 elmultam mar. Most mire visszamegyek dolgozni... Meg utana lehet ra sem szánom magam.

Arra gondoltam még hogy 3 ev legyen köztük es akkor a nagy már oviba van, nappal legalább csak a kicsivel vagyok.

Apuka valószínűleg el tudná reggel vinni oviba meg érte is menne. Tehát azzal nem lenne gond.

2019. aug. 23. 09:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Logisztikailag tök jö a 3 év, de gyerek érzelmi világa szerint a legrosszabb korkülönbség.
2019. aug. 23. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Egy igazi szivas, meg a legturelmesebbek is kikeszulnek tole. Az eletedrol mondj le. Nekem 1 van, hala a jo istennek, mert amiket latok az alapjan maga a pokol tobb gyerek. Nekem is vannak testvereim, hat mit mondjak, sose kedveltuk egymast.
2019. aug. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Sógornőm gyermekei között 21 hónap korkülönbség van. És azt látom rajta, hogy rengetegszer sík ideg, és teljesen ki van készülve. Egy perc nyugta sincs egész nap. A kisebb gyerek folyton a nagyobbat akarja utánozni, a nyomában lenni, aki ettől kikészül, és visít. A hisztiben csak felerősítik egymást, és egyszerre üvölt mind a kettő.


De hozzáteszem, neki a férje is éjt nappallá téve dolgozik, az állása mellett vállalkozó is, és nagyon keveset tud segíteni a gyerekeknél. Jobban ráérő apukával, és kevésbé temperamentumos gyerekekkel lehet, hogy könnyebb. Náluk a kisebb most 21 hónapos, a nagyobb 3 és fél éves.

2019. dec. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!