Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezekből a jelekből szerintetek...

Ezekből a jelekből szerintetek kihagyja a mászást vagy fog mászni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.


Kisfiam 8 hónapos.


Előzmények:

3hónaposan át tudott fordulni hasról hátra, rá egy hónapra vissza.

6hónaposan egyedül önállóan tudott ülni. (Sose ültettem idővel arra lettem figyelmes, hogy az ölembe támaszték nélkül el van)

7hónaposan kezdett kúszni.

Viszont ekkor kezdte azt is 6,5-7 hósan hogy ülő helyzetből amit elért felkapaszkodott felállt.

Ugyanezt csinálja ölben is ráfordul az ember nyakára felcsimpaszkodik feláll. Egyedül képes állni, próbál lépegetni kapaszkodva ott elég instabil még.


Mászás jeleit nem látom, hogy "kutyázna" vagy bármi. Max annyiban hogy néha ha gyorsabban akar kúszni már magasabbra emeli a popoját.

Úgy térdel hogy ha az ágyon fekszünk ránk kúszik felhasal úgy maga alá húzza a lábát, földön szintén ez a taktikája laposabb tárgyra felhasal felhúzza a térdét. Ebből a helyzetből ki tud ülni illetve ha van kapaszkodója a térdelésből szintén fel áll.


Szóval szerintetek lesz itt mászás vagy nem? Mennyire nagy baj ha kimarad?


Aki ezek alapján magára ismert nektek mikor indult el a baba? (Ez csak kiváncsiság)


Köszönöm a válaszokat!


2019. aug. 24. 19:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A kislányom 5 hónaposan kúszott, 7 hónaposan felállt és bútorok mellett lépegetett. 8 hónaposan kezdett csak mászni és 10 hónaposan már járt. Kutyázni szerintem kb soha nem kutyázott. Igazából az a lényeg, hogy ne maradjon ki a mászás de a sorrend nem annyira fontos. Nálunk sem szólt senki semmit, hogy előbb állt és lépegett mint mászott volna.
2019. aug. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom megmondani, hogy fog-e mászni, azt tudom, hogy a nagyobb gyerekem nem mászott, neki beszédindítás kellett.
2019. aug. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

#2 es mit takar hogy beszédindítás kellett ezt hogy kell elképzelni? (bocsi még nem hallottam ilyenről)

2019. aug. 24. 20:38
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Legidősebb gyerekem nem mászott, csak kúszott. 10 hónaposan elindult. 1,5 évesen már szavakat mondott, 5 éves korára egyedül megtanult olvasni, színjelesre érettségizett. Szóval nálunk semmi probléma nem volt később. Tudom, hogy ezt mondják, de szerintem nincs feltétlenül összefüggés.
2019. aug. 24. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%

Vagy a kúszás vagy a mászás kell.


Szüntesd meg a felállás lehetőséeit, amennyire csak lehet, és teremts lehetőséget a mászásra.


Amut leírtál az meg pont a tankönyvi definíciója az ültetésnek. Pont ez az, amit nem lett volna szabad.

2019. aug. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
70%

Az én lányom sem akart mászni és a kúszást sem csinálta tankönyv szerint. 6 hónaposan felállt és támaszték mellett lépkedett. Gyógytornász azt mondta bukfenceztessem és rakjak elé akadályt, ami miatt kénytelen lesz négykézlábra helyezkedni. Pár nap múlva el is kezdett mászni. 10 hónaposan meg egyedül járni.

Unokatestvérem nagy fia diszlexiás és ezt arra vezették vissza, hogy kimaradt nála a mászás...

Csináljátok együtt, te is mászkálj vele, mutasd meg hátha leutánoz majd és csináld a bukfencet neki, nálunk bevált.

2019. aug. 24. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm kipróbálom
2019. aug. 24. 21:35
 8/11 A kérdező kommentje:
#5 döntve félig fekve volt a kezembe onnan húzta fel magát hasból akkoriban kérdeztem védőnőt mondta hogy nem baj, azt nem szabad hogy leültetem a kanapéra pl és körbe párnázom, én így tudtam. Vagy hogy lerakom az instabil gyereket ülő helyzetben és ha pl eldől elkapom ilyenek sosem voltak.
2019. aug. 24. 21:38
 9/11 anonim ***** válasza:
19%
Akkor a védőnőd is hülye. Persze, hogy felhúzza magát, minden gyerek ezt csinálná. Csak azért van anyja, hogy miközben azt csinálja, amit akar, ne ártson magának
2019. aug. 24. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Akkor olvass utána fele baba tud ülni mielőtt mászna, akkor ők hogy tanulták?
2019. aug. 24. 22:04
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!