Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan baba, aki kihagyja...

Van olyan baba, aki kihagyja a mászást és állni akar előbb?

Figyelt kérdés
Kisfiam 7 hónapos, már kúszik 5 hós kora óta, azóta kutyázik is, de mostanra mindenhol fel akarja húzni magát és a mászást nem gyakorolja.
2013. márc. 18. 08:13
 1/10 anonim ***** válasza:
Azt hallottam nem jó ha kimarad a mászás! Én keresztlányom is nehezen kezdett el mászni, először ő is húzta fel magát, fel is állt, de utána mégis elkezdett mászni!
2013. márc. 18. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
az én lányom 9hósan állt fel kapaszkodva és csak ezután kezdett kb 10hósan mászni. majd elkezdi a kisfiad is biztos.
2013. márc. 18. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Az baj, ha kimarad. Mi járunk tornára és ott a mászást kihagyó gyerekeket keservesen, de megtanítják mászni, mert a kutatások alapján a diszes (diszlexia, diszgráfia stb) gyerekeknél kimaradt a mászás, ugyanis ez fejleszti a két agyfélteke működését. Kora alapján még nincs elkésve a mászással, a fiam 8,5 hónapos és 3 hete kúszik csak, felkapaszkodni szerencsére nem akar sehol.
2013. márc. 18. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam 5 hónaposan kezdett kúszni és 7 hónaposan felállt és csak állni akart én is megijedtem hogy nem fog mászni de 9 hónaposan mászni kezdett és 13 hónaposan járni,most 14 hónapos és még sokat mászik is.Nekem azt mondta a doki akkor hogy az is jó hogy kúszik a lényeg hogy nem azonnal állni akar.Egyébként ülni is 9 hónaposan ült fel mert az a mászásból következik,így előbb állt mint ült de teljesen egészséges tehát nyugi lehet hogy nemsokára mászni fog pláne hogy kutyázik már.
2013. márc. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Remélem fog mászni, mert én is azt hallottam hogy ez fontos. Ülni nem tud, akkor gondolom majd mászásból kiül.
2013. márc. 18. 08:42
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem törvényszerű h kimarad a mászás ha előbb feláll. Kisfiam előbb kúszott, majd ült, felállt és csak ezek után kezdett mászni. Szóval nem kell megijedni! :)
2013. márc. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is kihagyta a mászást :D
2013. márc. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A fiam 9 hónapos, 7 hónapos kora óta kúszik, 3 hete ült fel magától és 5 napja állásba húzza magát. Mászni tud, mert időnként szokott, de csak rövid ideig, inkább kúszik. Engem is aggaszt a dolog, remélem, hogy rákap a mászás ízére is.
2013. márc. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hónapokig kutyázott a fiam és kúszott mellette. Aztán felállt és ekkor kezdett el mászni, odamászott pár lépést, ahol fel akart kapaszkodni. Azóta vígan csattog a padlón. :)

És ezután kezdett magától ülni.

2013. márc. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lassan 9 hós a fiam de ő csak hátrafelé kúszik és néha kutyázik. Neki is kéne már másznia de semmi, és még a kúszás is csak hátrafelé megy neki.

ma voltam a védőnőnél: legyen minél többet hason és majd szépen belejön mindenbe. Volt olyan ,, gyereke ,, aki csak 11 hónaposan kezdett el egyszerre mindent. Kúszni, mászni, ülni, állni.

2013. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!